Gdzie jechać na wakacje? TOP 5 miejsc

Wybór miejsca na wakacje to co roku skomplikowana sprawa. Trendy zmieniają się dynamicznie. W połączeniu ze wzrostem cen w ostatnim czasie organizacja urlopu to prawdziwe wyzwanie. Cel podróży najlepiej dopasować do oczekiwań uczestników i ich potrzeb. Pomogą w tym nasze rekomendacje. Gdzie warto pojechać na wakacje 2023?

Gdzie warto spędzić wakacje 2023? Poznaj 5 najlepszych miejsc

Materiał marketingowy

Tanie wakacje 2023

Tanie wakacje w 2023 roku spędzisz w mniej uczęszczanych rejonach Polski. Dobrym pomysłem będzie Suwalszczyzna albo spokojne miejscowości nadmorskie. Godne polecenia dla osób ceniących ciszę i spokój jest Jezioro Wigry. Możesz tam odpocząć na łonie natury, popływać jachtem albo odpocząć na plaży. Miejsce będzie odpowiednie również dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu dzięki dużej liczbie szlaków pieszych i rowerowych.

Gdzie na wakacje z dziećmi?

Jeśli planujesz wakacje z dziećmi, warto zadbać o miejsce, które będzie dostosowane do ich potrzeb, a jednocześnie niewymagające dalekiej podróży. Dobrym pomysłem będzie wyjazd nad morze. Na plaży dzieci spędzą czas na zabawie, a w przerwach skorzystają z kąpieli w Bałtyku. Gdzie warto wybrać się nad morze z dziećmi w czasie wakacji 2023?

Dobrym pomysłem będą okolice Rewala. W tym rejonie czekają na Was nie tylko piękne plaże i duży wybór pensjonatów, ale również ścieżki rowerowe i atrakcje dla dzieci. Dzięki temu spędzicie tam spokojne i udane wakacje, bez potrzeby odbywania długiej podróży z dzieckiem.

Wakacje bez paszportu

Wakacje 2023 możesz również spędzić za granicą, nawet jeśli nie masz paszportu. Hitem wśród polskich turystów od lat pozostają greckie wyspy. Kreta, Kos czy Korfu przyciągają nie tylko piękną przyrodą, ale również zabytkami. Na miejscu możesz liczyć na tanie hotele i atrakcje, które przypadną do gustu zarówno rodzinom z dziećmi, jak i miłośnikom zabawy.

Na wakacje do Grecji możesz udać się z biurem podróży albo na własną rękę. W obu przypadkach warto szukać tanich ofert, w tym last minute. W ten sposób obniżysz koszty wypoczynku nawet o kilkadziesiąt procent.

Gdzie na wakacje w czerwcu?

Dla osób, które na wakacje chcą udać się już w czerwcu, ciekawym pomysłem będzie hiszpańskie wybrzeże. Okolice Costa Brava umożliwiają odpoczynek na plaży, ale również zwiedzanie lokalnych miejscowości. U celu podróży czeka na Was piękna pogoda i pyszne jedzenie. Na wakacje można udać się zarówno samochodem, jak i samolotem. W tym drugim przypadku warto pomyśleć o wynajęciu auta i zwiedzeniu większego kawałka wybrzeża.

Dzięki dobrej komunikacji publicznej i nastawieniu na turystów na miejscu bez problemu dojedziecie do hotelu czy zaplanujecie wycieczki.

Gdzie na wakacje bez szczepienia?

Jeśli wolicie dalsze wyjazdy i chcecie polecieć naspokojny urlop w ciepłe rejony bez szczepienia na koronawirusa, dobrym rozwiązaniem będzie Dominikana. Dzięki łagodnym przepisom wjazdowym w czasie pandemii kraj stał się jednym z ulubionych kierunków dalszych podróży wśród Polaków. Na Dominikanę można jechać o każdej porze roku. Ten kierunek będzie więc idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz przesunąć wakacje 2023 na jesień.

Zaletą urlopu na Dominikanie są stosunkowo niskie ceny. Hotele z opcją all inclusive są znacznie tańsze niż w niektórych miejscach w Europie. Oszczędzisz, jeśli zdecydujesz się na tańsze kwatery. O ile zabierzesz się za planowanie wakacji odpowiednio wcześnie, możesz również liczyć na okazje w zakresie lotów. Również w przypadku tego kierunku w biurach podróży regularnie zdarzają się też oferty last minute.

Ubezpieczenie turystyczne na wakacje 2023

Gdy postanowisz już, gdzie wybierzesz się na wakacje w 2023 roku, pomyśl o zakupie dobranego do potrzeb ubezpieczenia turystycznego.

Polisa w Nationale-Nederlanden jest dostępna zarówno na wyjazdy krajowe, jak i w granicach Europy oraz niemal całego świata1. Do swoich potrzeb dopasujesz również zakres ochrony.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia pokrycie kosztów leczenia nawet do 1 mln zł. Podczas wakacyjnych wyjazdów może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki polisie nie musisz martwić się o koszty leczenia. Otrzymasz również praktyczną pomoc Assistance.

Ochrona w ramach ubezpieczenia obowiązuje od początku podróży – w przypadku zagranicznych wyjazdów jeszcze zanim opuścisz granice Polski. Możesz ją rozszerzyć o dodatkowe opcje, w tym m.in. ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego, a nawet ubezpieczenie na wypadek uprawiania sportów ekstremalnych. Polisa działa również w przypadku zachorowania na COVID-19.

Materiał przedstawia wybrane informacje o ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

1Nie ubezpieczamy podróży do Afganistanu, Algierii, Białorusi, Birmy (Mjanma), Iraku, Iranu, Korei Północnej, Kuby, regionu Krymu oraz Ługańskiej i Donieckiej Republik Ludowych, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Rosji, Wenezueli.

O autorce: Marta Kościecha-Karkowska – prawnik i ekonomista. Swoje zainteresowania skupia wokół szeroko pojętego prawa cywilnego i handlowego, a także finansów i ubezpieczeń. Ma doświadczenie w pracy w kancelariach zajmujących się dochodzeniem roszczeń i obsługą przedsiębiorstw. Tworzy teksty specjalistyczne związane z wykształceniem kierunkowym, ale również regularnie poszerza wiedzę w obszarach z nim powiązanych.

Marta Kościecha-Karkowska – prawnik i ekonomista 27.06.2023