Wakacje w Europie – komfortowy i bezpieczny wypoczynek w najpiękniejszych miejscach

Planujesz wakacje w Europie? Wybór krajów i atrakcji turystycznych jest ogromny. Sprawdź, jak przygotować się do podróży i zadbać o bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych.

Marzą Ci się tanie wakacje w Europie? Jeśli odpowiednio wcześnie zaplanujesz noclegi i transport, możesz zwiedzić najpiękniejsze miejsca za naprawdę nieduże pieniądze. Jednak nie na wszystkim powinieneś oszczędzać. Sprawdź, jak zaplanować ciekawy i bezpieczny urlop w Europie.

Nie ma uniwersalnego przepisu na udane wakacje w Europie. Różnorodność tego kontynentu jest tak ogromna, że każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Jeśli kochasz góry, świetnym pomysłem będzie Austria, Szwajcaria lub Słowacja. Jeśli Twoje klimaty to piaszczyste plaże, zaplanuj wypoczynek nad Adriatykiem lub Lazurowym Wybrzeżem. Każdy plan wymaga odpowiednich przygotowań. Sprawdź, o czym musisz pamiętać przed podróżą.

Wakacje w Europie – pomysły na udany urlop

Wybór idealnego miejsca na wakacje w Europie to nie lada wyzwanie. Ciekawych miejsc na mapie nie brakuje i czasem trudno zdecydować się na konkretny kierunek. Przewodniki turystyczne proponują wiele fantastycznych atrakcji. Bez względu na wybrany cel, podróż może mieć różne formy. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Samochodem po Europie – zabierasz całą rodzinę i ruszasz w drogę po niemieckich lub włoskich autostradach. Możesz podróżować do konkretnego celu lub zorganizować wycieczkę objazdową po wielu krajach.
  • Rajskie wakacje w Europie – jeśli wolisz wycieczki zorganizowane, biura podróży mają w swojej ofercie wczasy w niemal każdej części kontynentu. Na miejscu czeka na Ciebie luksusowy hotel i szeroki wybór wycieczek do wyboru.
  • Autostopem lub w ciemno – ta forma wymaga sporo odwagi i spontaniczności. To doskonały sposób na wypoczynek dla grup przyjaciół lub par.

Europa czeka! Jak zaplanować wczasy?

Dobrze zaplanowane wczasy wymagają sporządzenia checklisty. To właśnie ona sprawia, że pakowanie przebiega szybko i bez stresu. Jeśli planujesz wakacje w Europie, zadbaj o bezpieczeństwo. Wszystkiego nie da się przewidzieć, jednak na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych możesz sprawdzić aktualne komunikaty na temat możliwych zagrożeń w państwie, do którego się wybierasz. Nawet najpiękniejsze miejsca na wakacje w Europie nie są wolne od kieszonkowców – doskonale wiedzą o tym turyści zwiedzający Rzym czy Bukareszt.

Wiadomo, że podczas podróży nie chcesz chorować, jednak powinieneś mieć przy sobie apteczkę z podstawowym wyposażeniem medycznym oraz nasze ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci pomoc w nieprzewidzianych, trudnych sytuacjach.

Tanie wakacje w Europie? Nie na wszystkim warto oszczędzać

Zdajemy sobie sprawę, że Twój wakacyjny budżet jest ograniczony. Jednak na Twojej checkliście nie może zabraknąć ubezpieczenia turystycznego dla całej rodziny. Swoje wakacje w Europie możesz ubezpieczyć za niewygórowaną kwotę i cieszyć się spokojnym wypoczynkiem.

Nasze ubezpieczenie przyda się w następujących sytuacjach:

  • Gdy zepsuje Ci się auto, zorganizujemy jego naprawę w najbliższym warsztacie.
  • W przypadku choroby lub nieszczęśliwego wypadku zapewniamy wizytę w szpitalu i specjalistyczne leczenie. Możemy zorganizować również Twój transport do Polski.
  • Jeśli ktoś ukradnie Twój bagaż, zwrócimy Ci jego równowartość i wypłacimy pieniądze na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.
  • Jeżeli podróżujesz ze sprzętem sportowym (np. narty lub deska windsurfingowa), zwrócimy Ci pieniądze w razie jego uszkodzenia podczas podróży.
  • Gdy Twój wyjazd zostanie odwołany z przyczyn niezależnych od Ciebie, otrzymasz zwrot kosztów, które już poniosłeś.
  • W razie potrzeby zorganizujemy pomoc prawną i tłumacza, który pomoże Ci porozumieć się np. na posterunku policji.

Ubezpieczenie zaczyna działać jeszcze zanim wyjedziesz z Polski i obowiązuje przez cały czas trwania Twoich wakacji w Europie. Umowa może objąć wybraną liczbę osób – dbamy o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Szczegóły oferty i wysokość składki możesz w każdej chwili omówić z naszym konsultantem.

Zespół Nationale-Nederlanden 01.07.2020