Jakie przywileje mają rodziny wielodzietne? Jakie ubezpieczenie powinny wybrać?

Rodzinom wielodzietnym przysługują różne przywileje, na przykład Karta Dużej Rodziny, która uprawnia do licznych zniżek.

Za rodzinę wielodzietną uznaje się taką, w której jest więcej niż troje dzieci. Rodziny wielodzietne mają prawo do licznych zniżek, w tym na przykład na przejazdy kolejowe.

Warto zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich dzieci na co dzień i wykupić im odpowiednie ubezpieczenie. Część ubezpieczycieli wspiera duże rodziny i oferuje im zniżki albo specjalne oferty. Sprawdź, co masz do wyboru.

Czym jest wielodzietność?

W Polsce, aby rodzina mogła być uznana za wielodzietną, musi mieć co najmniej trójkę dzieci. Uzyskanie takiego statusu wiąże się z różnymi przywilejami. Jednym z nich jest możliwość wyrobienia Karty Dużej Rodziny.

Jakie przywileje ma rodzina wielodzietna w Polsce?

Większa liczba dzieci to więcej obowiązków i wydatków. Czasami rodziny wielodzietne są zmuszone do ograniczania kosztów. Zazwyczaj oszczędzają na edukacji, ochronie zdrowia oraz na wyjazdach. Czy Karta Dużej Rodziny upoważnia do zniżek w tych dziedzinach?

Jakie korzyści daje posiadanie Karty Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny uprawnia do zniżek w transporcie kolejowym i w komunikacji miejskiej. W zależności od gminy rodzina wielodzietna może być zwolniona całkowicie lub częściowo z ponoszenia opłat za przedszkole. Przywilejem jest też zmniejszona minimum o połowę opłata za wyrobienie paszportów dla dzieci i rodziców. Karta Dużej Rodziny daje również prawo do zniżek na bilety wstępu do zamków, muzeów oraz innych atrakcji turystycznych. Lista obiektów honorujących Kartę Dużej Rodziny jest bardzo długa, dlatego zawsze warto zapytać, czy w konkretnym miejscu przysługuje rabat dla rodzin wielodzietnych.

Karta Dużej Rodziny obejmuje również rabaty w sklepach odzieżowych, na usługi zdrowotne czy wejścia na basen. Jak widać, lista wydatków, które mogą się zmniejszyć dla rodziny wielodzietnej, jest bardzo rozbudowana. Do tych opłat warto byłoby dodać ubezpieczenie na życie albo zdrowotne.

Jakie ubezpieczenie powinna wybrać rodzina wielodzietna?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie promocyjne ceny na ubezpieczenia dla rodzin wielodzietnych.

Wśród oferowanych ubezpieczeń mogą się znajdować na przykład ubezpieczenia turystyczne dla rodziców i dla dzieci. Mogą one obowiązywać zarówno w Polsce, jak i na świecie. Ubezpieczenia turystyczne dla rodziny wielodzietnej obejmujące różne państwa zapewniają wsparcie, gdy konieczne jest leczenie za granicą lub gdy zgubi się bagaż. Kwota na pokrycie kosztów leczenia może wynosić nawet 1 mln zł, a odszkodowanie za zniszczony bagaż może wynosić nawet 5 tys. złotych. Natomiast ubezpieczenie turystyczne w Polsce zapewnia odszkodowanie w razie wypadku, wizytę lekarską w miejscu pobytu oraz pieniądze na pokrycie szkód wyrządzonych przez Ciebie lub Twoje dzieci.

Dobrym rozwiązaniem dla rodziny wielodzietnej jest również wykupienie ubezpieczenia na życie dla dzieci, a także ubezpieczenia roweru i rowerzysty oraz domu i mieszkania. Tak szeroki zakres ochrony sprawi, że na co dzień możesz trochę mniej martwić się o swoje dzieci. Będziesz mieć pewność, że gdy coś się stanie, to uzyskasz wsparcie finansowe oraz pomoc  w organizowaniu leczenia czy rehabilitacji.

Z Kartą Dużej Rodziny możesz również liczyć na zniżkę na ubezpieczenie domu i mieszkania. Zagwarantuje Ci ono pomoc finansową w razie zalania, pożaru lub włamania. Możesz ubezpieczyć nieruchomość o wartości do półtora miliona złotych. Ubezpieczenie oferuje też zwrot pieniędzy za przedmioty skradzione poza domem, na przykład telefon lub tablet.

Zespół Nationale-Nederlanden 23.08.2021