Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu – czy warto zdecydować się na ubezpieczenie indywidualne?

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu i szkole zabezpiecza Twoją pociechę na wypadek wypadku lub choroby. W tym okresie życia ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń jest wyższe. Sprawdź, co daje ubezpieczenie dla dziecka i jak można je wykupić.

Jak chronić dziecko w przedszkolu? Ubezpieczenie indywidualne dla przedszkolaka

Materiał marketingowy

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu i szkole zabezpiecza Twoją pociechę na wypadek wypadku lub choroby. W tym okresie życia ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń jest wyższe. Sprawdź, co daje ubezpieczenie dla dziecka i jak można je wykupić.

Ubezpieczenie dla dziecka w przedszkolu – na czym polega?

Ubezpieczenie dziecka przedszkolnego zabezpiecza najmłodszych od skutków niespodziewanych zdarzeń w przedszkolu i poza nim. Ochrona obejmuje wiele sytuacji, jak na przykład złamanie, skręcenie, zwichnięcie czy nawet ugryzienie przez kleszcza.

Ubezpieczenie NW dziecka obowiązuje w zakresie wypadków w szkole, w domu, na placu zabaw, a nawet na wycieczkach i wakacjach. W razie niespodziewanych zdarzeń dzięki polisie otrzymacie praktyczną pomoc, w tym m.in. prywatne korepetycje i pomoc psychologa.

Ubezpieczenie dla dziecka można wykupić dla osób niepełnoletnich (które nie ukończyły 18 roku życia). Na jednej polisie możesz ubezpieczyć do 10 dzieci na 12 miesięcy.

NNW dla dziecka przedszkolnego – pakiety

Polisa obejmuje te zdarzenia, które najczęściej przytrafiają się najmłodszym. Ubezpieczenie NNW dziecka w przedszkolu możesz wykupić, wybierając jeden z czterech pakietów. Każdy z nich różni się ceną i wysokością wypłaty w przypadku konkretnych zdarzeń. Warto podkreślić, że w Nationale-Nederlanden w zakresie ubezpieczenia dla dziecka obowiązują stałe kwoty, które są niezależne od „procentowego” uszczerbku na zdrowiu. W ten sposób z góry wiesz, jakie wsparcie otrzymasz.

Szczegóły pakietów znajdziesz na stronie internetowej oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dla przykładu warto wskazać, że w pakiecie S ubezpieczenia dla dziecka w przedszkolu wypłata w przypadku oparzeń powyżej 5% powierzchni ciała wyniesie 1000 złotych, a w pakiecie XL aż 5000 złotych.

Czy ubezpieczenie dziecka w przedszkolu jest obowiązkowe?

Zastanawiasz się, czy dziecko w przedszkolu jest ubezpieczone? Podczas pobytu w placówce może dojść do wielu niespodziewanych zdarzeń. Mimo to wykupienieubezpieczenia dziecka w przedszkolu jest dobrowolne. To Ty decydujesz, czy skorzystasz z takiej polisy.

W praktyce warto pomyśleć o zapewnieniu dziecku wszechstronnej ochrony.Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu chroni przed skutkami wypadków i chorób. Dzięki dodatkowym opcjom możesz dostosować polisę do indywidualnych potrzeb.

Dla przykładu do ubezpieczenia dziecka w przedszkolu możesz wykupić również opiekę po wypadku i zachorowaniu. Cena takiego pakietu wynosi 35 złotych. Dzięki rozszerzeniu ochrony masz dodatkowo dostęp do usług, które ułatwią dziecku powrót do zdrowia, w tym m.in. do jednej wizyty domowej lekarza, czy dwóch wizyt pielęgniarki albo dostarczenia leków po wypadku. Możesz również bez limitu korzystać z infolinii medycznej i rehabilitacyjnej.

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu a pobyt w szpitalu

Ubezpieczenie dziecka przedszkolnego chroni również na wypadek pobytu w szpitalu. Jeśli Twoja pociecha będzie potrzebować pomocy medycznej wskutek zachorowania, dzięki polisie otrzymasz wsparcie.

Dodatkowo dzięki ubezpieczeniu ubezpieczyciel może sfinansować środki pomocnicze, takie jak: gorsety, protezy, kule, stabilizatory, temblaki, aparaty ortopedyczne, aparaty słuchowe, czy wózki inwalidzkie.

Ubezpieczenie dziecka w przedszkolu może również objąć koszty rehabilitacji do 2 lat po wypadku oraz niezbędnych badań. W zakres pakietu „opieka medyczna” wchodzą m.in. badania laboratoryjne, radiologiczne, ultrasonograficzne, zabiegi ambulatoryjne, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa czy konsultacje u specjalistów (np. u chirurga, okulisty, otolaryngologa, ortopedy, kardiologa, neurologa pulmonologa, lekarza rehabilitacji neurochirurga, psychologa).

Ubezpieczenie dla dziecka w przedszkolu – jak wykupić i jak działa?

Ubezpieczenie dla dziecka przedszkolnego wykupisz wygodnie przez internet. Wystarczy, że wybierzesz zakres polisy i opcje dodatkowe oraz wskażesz datę rozpoczęcia ochrony. Możesz również skorzystać z pomocy doradcy, który zbierze niezbędne informacje na temat Twoich potrzeb i przygotuje dla Ciebie propozycję ubezpieczenia na życie wraz z odpowiednią umową dodatkową, która obejmie ochroną Twoje dziecko. Propozycję ubezpieczenia otrzymasz na swój adres e-mail.

Gdy dojdzie do zdarzenia – np. złamania w czasie zabawy na placu zabaw – wystarczy, że zgłosisz informację o zaistniałej sytuacji do ubezpieczyciela i złożysz wniosek o wypłatę świadczenia. Załącz również wszelką dokumentację medyczną, która pomoże wykazać zakres szkody i okoliczności jej powstania. Po pozytywnej weryfikacji świadczenie zostanie wypłacone najszybciej, jak to możliwe.

Materiał przedstawia wybrane informacje o „Ubezpieczeniu dziecka bez przerwy", które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

O autorce: Marta Kościecha-Karkowska – prawnik i ekonomista. Swoje zainteresowania skupia wokół szeroko pojętego prawa cywilnego i handlowego, a także finansów i ubezpieczeń. Ma doświadczenie w pracy w kancelariach zajmujących się dochodzeniem roszczeń i obsługą przedsiębiorstw. Tworzy teksty specjalistyczne związane z wykształceniem kierunkowym, ale również regularnie poszerza wiedzę w obszarach z nim powiązanych.

Marta Kościecha-Karkowska – prawnik i ekonomista 30.06.2023