18. urodziny – polisa na życie jako prezent

Prezent na 18. urodziny powinien być wyjątkowy, dlatego idealnym pomysłem na upominek dla osoby wchodzącej w dorosłość jest polisa na życie. Sprawdź, jak podarować polisę na życie i dlaczego warto to zrobić.

W wieku 18 lat sfera emocjonalna często wciąż bierze jeszcze górę nad rozsądkiem. Młody człowiek odczuwa na przemian silne, sprzeczne emocje, takie jak np. miłość czy nienawiść. Gwałtowne fale radości i smutku mogą powodować reakcje niewspółmierne do powodujących je bodźców. W tym czasie młodzież chętnie eksperymentuje, jest podatna na wpływ innych i nierzadko szuka akceptacji poprzez podejmowanie działań, które imponują lub szokują innych. Jako rodzic, powinieneś mieć też na uwadze, że jest to kulminacja intensywnego okresu poznawania siebie i własnej seksualności. Z badań wynika, że okres młodzieńczych poszukiwań wydłuża się i coraz częściej przejście do relacji opartych na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa ma miejsce dopiero w okolicy 30. urodzin. Do tego czasu mało kto myśli o zabezpieczeniu swojej przyszłości i bierze pod uwagę, że wypadki chodzą po ludziach. Dlatego dobrym pomysłem na prezent dla osiemnastolatka jest polisa na życie. Sprawdź, dlaczego warto ją rozważyć.

Polisa na życie w prezencie na 18. urodziny

Co wybrać na prezent na osiemnastkę, aby symbolizował to, co ważne u progu dorosłości? Trudno wyobrazić sobie coś bardziej wymownego niż ubezpieczenie na życie.Takie ubezpieczenie wiążę się z wypłatą określonego świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego lub utraty zdolności do samodzielnego funkcjonowania i pracy (sprawdź szczegóły w ogólnych warunkach ubezpieczenia). Polisa na życie to także spójny plan wsparcia na wszelki wypadek, dzięki umowom dodatkowym, jakie możesz wybrać do podstawowego ubezpieczenia. Umowę podpisuje się na 10 lat i można uzupełnić ją o szereg umów dodatkowych, które gwarantują określone świadczenia w wielu typowych sytuacjach życiowych. Polisa na życie na 18. urodziny może być rozszerzona m.in. o ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego, ubezpiecznie na wypadek nowotworu czy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Wypadki chodzą po ludziach, także młodych

W dynamicznym życiu osiemnastolatka wiele może się wydarzyć. Młody człowiek może mieć skłonność do podejmowania odważnych, a czasem wręcz ryzykownych decyzji. Jednak to zazwyczaj w codziennych sytuacjach życiowych najczęściej dochodzi do wypadków, choćby komunikacyjnych, np. podczas dojazdu do szkoły, domu, na uczelnię czy do pracy. Ponadto młody i aktywny, a od niedawna także pełnoletni człowiek uprawiający sport narażony jest również na urazy i kontuzje, które mogą wymagać pobytu w szpitalu. W takich okolicznościach dodatek do polisy na życie w postaci ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu jest rozwiązaniem idealnym. W ten sposób można zabezpieczyć pieniądze na pokrycie kosztów związanych z pobytem w szpitalu. Co więcej, pakiety dodatkowe oferują także świadczenia na czas powrotu do zdrowia, co może być pomocne w sytuacji, w której leczenie będzie trwało dłużej.

Świadome budowanie poczucia bezpieczeństwa

Polisa na życie z umowami dodatkowymi w prezencie na 18. urodziny może zaskoczyć solenizanta, jednak szybko doceni on fakt, że ma wsparcie na wszelki wypadek. Zyska dzięki temu poczucie bezpieczeństwa. Osiemnastolatek raczej rzadko zastanawia się na konsekwencjami ewentualnych wypadków, ale złamania, zwichnięcia czy inne kontuzje mogą przytrafić się każdemu. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia na wszelki wypadek z pewnością docenią aktywni sportowcy, jak i pracująca młodzież. Środki na leczenie lub rehabilitację mogą okazać się nieocenionym wsparciem, dzięki któremu, nawet w trudnej sytuacji, będzie możliwy pełny powrót do zdrowia i aktywności.

Zespół Nationale-Nederlanden 01.03.2020