Pacjent kardiologiczny w dobie epidemii koronawirusa [webinar]

Dlaczego pacjenci kardiologiczni są narażeni na różnego rodzaju infekcje i zakażenia? Z czym może wiązać się taka infekcja i jak się przed nią bronić w okresie epidemii koronawirusa?

Osoby z chorobami serca należą do tzw. grupy ryzyka podczas epidemii koronawirusa. Choć ryzyko zakażenia jest tak samo wysokie, jak u osób nie obciążonych takimi schorzeniami, ewentualna infekcja wirusem SARS-COV-2 powoduje, że przebieg choroby COVID-19 jest dużo poważniejszy, a rokowania gorsze. 

Jak rozpoznać u siebie lub osób najbliższych infekcję koronawirusem? Co zrobić i gdzie się zgłosić w przypadku podejrzenia zachorowania lub wystąpienia objawów? Co z zaplanowanymi wcześniej wizytami kardiologicznymi – odwołać czy mimo wszystko wybrać się do lekarza? Czy w przypadku zawału serca zostaniemy przyjęci do szpitala? 

Na wszystkie te pytania odpowiadają eksperci dr. hab. n. med. Paweł Balsam z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr. hab. n. med. prof. nadzw. IK. Przemysław Leszek z Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii w Instytucie Kardiologii oraz dietetyk Agnieszka Piskała-Topaczewska.

 

Zespół Nationale-Nederlanden 17.04.2020