Pacjent w dobie epidemii koronawirusa [webinary]

Wielu z nas ma w rodzinie lub sam jest osobą starszą, często z chorobami serca, z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobą onkologiczną, po udarze czy z chorobami płuc. Tymczasem lekarze i naukowcy z całego świata donoszą, że infekcję koronawirusem najciężej przechodzą seniorzy i osoby z grupy ryzyka. To naturalne, że w tej sytuacji martwimy się o naszych bliskich i siebie samych. Dlatego włączamy się w akcję serwisu Medicalpress.pl, który przygotował cykl bezpłatnych webinarów „Pacjent w dobie epidemii. Czyli jak sobie radzić w świecie koronawirusa”.

Czy faktycznie seniorzy i pacjenci powinni się szczególnie obawiać zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2? Czy dzieci i wnuki powinny ograniczyć spotkania z ukochaną babcią i dziadkiem? Czy bezpiecznie jest iść do lekarza? Czy trzeba wykupić leki, żeby mieć na zapas? Co jeść, a czego nie jeść? Co to znaczy zbilansowana dieta? Spacer niebezpieczny, to co zrobić, żeby w ogóle się poruszać? Jak radzić sobie z samotnością czy obniżonym nastrojem w tak ekstremalnych warunkach? Jak funkcjonować w izolacji?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają eksperci w interaktywnym programie na żywo przygotowanym przez serwis medicalpress.pl. Partnerem programu jest Nationale-Nederlanden. 

 

Oglądaj:


 1. "Pacjent kardiologiczny w dobie koronawirusa"
  > oglądaj webinar

 2. "Pacjent z cukrzycą w dobie epidemii" 
  >
  oglądaj webinar

 3. "Pacjent onkologiczny w dobie epidemii" 
  >
  oglądaj webinar

 4. "Pacjent po udarze w dobie epidemii"
  gość specjalny: dziennikarz, Tomasz Lis
  > oglądaj webinar

 5. "Jak dbać o zdrowie dzieci i młodzieży w dobie epidemii"
  gość specjalny: aktorka, piosenkarka, mama trójki dzieci - Anna Niemczycka-Czartoryska
  > oglądaj webinar

 6. "Pacjentka w ciązy w dobie epidemii"
  gość specjalny: aktorka, Katarzyna Glinka
  > oglądaj webinar
Zespół Nationale-Nederlanden 14.04.2020