Pacjent po udarze w dobie epidemii koronawirusa [webinar]

Udar mózgu to jedna z najczęstszych chorób. Dotyczy około 80 tys. Polaków rocznie. Czy koronawirus może zwiększyć ryzyko udaru? Jak odróżnić objawy neurologiczne związane z koronawirusem od objawów innych chorób neurologicznych? Wreszcie, jak w dobie epidemii COVID-19 powinny postępować osoby po udarze? Na te pytania odpowiadają lekarze i eksperci podczas kolejnego webinaru z cyklu „Pacjent w dobie koronawirusa”.

Zaproszenie goście wyjaśniają, czy pacjenci po udarach mogą być w szczególnych sytuacjach zwolnieni z obowiązku noszenia maseczek oraz czy po wyjściu ze szpitala po przebytej chorobie można bezpiecznie wyjść na spacer. Dietetyk podpowiada, jak powinna wyglądać obecnie dieta osoby po udarze i na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przygotowując posiłki dla naszych chorych bliskich. 

Zobacz również: Ubezpieczenie od poważnego zachorowania

Gościem specjalnym webinaru jest dziennikarz, Tomasz Lis, który niedawno przeszedł udar mózgu. Dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z powrotem do pełni zdrowia w czasie epidemii koronawirusa. 

 

Zespół Nationale-Nederlanden 23.04.2020