Jak dbać o zdrowie dzieci i młodzieży w dobie epidemii koronawirusa [webinar]

Czy to prawda, że dzieci są mniej narażone na koronawirusa? Kiedy koronawirus może być szczególnie niebezpieczny dla dziecka? Czy cięższy przebieg COVID-19 w dzieciństwie może zostawić ślad na sercu i wywołać poważną chorobę w dorosłym życiu? Wreszcie, jak w tym trudnym okresie ogarnąć w domu małe dzieci? Na te wszystkie pytania odpowiadają eksperci i lekarze w kolejnym webinarze z cyklu „Pacjent w dobie epidemii koronawirusa”.

Lekarze i eksperci są zgodni: powinniśmy od najmłodszych lat uczyć nasze dzieci zasad higieny i bezpieczeństwa zdrowotnego, zwłaszcza w tym trudnym okresie, jakim jest epidemia koronawirusa. Gość specjalny webinaru – Anna Niemczycka-Czartoryska, aktorka, piosenkarka i mam trójki dzieci, zdradza, jak motywuje swoje dzieci do mycia rąk i zachęca do noszenia maseczki.

Zobacz również: Ubezpieczenie na życie i zdrowie dla Ciebie i najbliższych

Prof. dr. hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Klinki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA zwraca natomiast uwagę, że przebyta w dzieciństwie infekcja wirusowa może w przyszłości skutkować chorobami serca. Jak zatem rozpoznać obajwy zarażenia koronawirusem u dziecka? Jak się leczyć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w kolejnym webinarze z cyklu „Pacjent w dobie epidemii koronawirusa”.

 

Zespół Nationale-Nederlanden 24.04.2020