Pacjentka w ciąży w dobie epidemii koronawirusa [webinar]

Każda z kobiet, które w okresie epidemii koronawirusa spodziewa się dziecka inaczej wyobrażała sobie czas ciąży, nic więc dziwnego, że są szczególnie zaniepokojone obecną sytuacją. Jak wygląda sytuacja na oddziałach położniczych? Czy realizowana jest opieka okołoporodowa? Czy koronawirus jest szczególnie groźny dla kobiet w ciąży i noworodków? Na te pytania odpowiadają lekarze i eksperci w kolejnym webinarze z cyklu „Pacjent w dobie koronawirusa”.

Gościem specjalnym webinaru jest Katarzyna Glinka, aktorka i przyszła mama. Podkreśla, że wśród kobiet jest duża panika wynikająca z niewiedzy. – Najważniejsze to nie przenosić tej paniki na siebie. Czuję się dość bezpiecznie – mówi aktorka i podkreśla, że wiele kobiet boi się zarażenia siebie i swojego dziecka. Czy wirus rzeczywiście jest tak groźny dla ciężarnych i noworodków, wyjaśnia prof. dr. hab. n. med. Marzena Dębska z Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP.

Zobacz również: Ubezpieczenie na życie i zdrowie dla Ciebie i Twojej rodziny

W trakcie rozmowy z Pauliną Drażbą goście podpowiadają także, jak powinna odżywia się przyszła mama i jakie może stosować techniki relaksacyjne, po to, aby przez ten trudny czas przejść ze spokojem.

 

Zespół Nationale-Nederlanden 29.04.2020