Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży – korzyści

Zastanawiasz się nad zakupem wakacji w promocji first minute? Kup ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia zwrot kosztów rezygnacji z podróży, może okazać się niezbędne! Dowiedz się, jak działa.

Zwrot kosztów rezygnacji z podróży to element ubezpieczenia turystycznego, który uchroni Cię przed wydatkami związanymi z odwołaniem lub skróceniem Twojego wakacyjnego wyjazdu. Taka polisa, która potocznie bywa określana jako ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, jest obowiązkowa dla osób, które korzystają z ofert first minute. Poznaj korzyści z posiadania naszego ubezpieczenia.

Zaplanowałeś wymarzony wyjazd? Wykupiłeś ofertę w świetnym miejscu i po okazyjnej cenie? Jednak czasem nie wszystko układa się po Twojej myśli. Nieprzewidziane sytuacje, zdarzenia losowe czy inne kłopoty mogą zmusić Cię do odwołania wyjazdu. Bez obaw! Nie musisz przez to stracić pieniędzy. Wystarczy, że wykupisz wcześniej ubezpieczenie turystyczne i skorzystasz z przysługującego Ci zwrotu kosztów rezygnacji z podróży.

Kiedy możesz skorzystać ze zwrotu kosztów rezygnacji z podróży?

Kłopoty zdrowotne, niespodziewane zachorowanie Twojej pociechy, nieszczęśliwe zdarzenie w domu, np. zalanie czy pożar – przyczyn odwołania podróży lub skrócenia pobytu, które nie zależą od Ciebie, może być wiele. Jeśli wykupujesz wycieczkę z wyprzedzeniem, musisz przecież wpłacić zaliczkę lub całą kwotę. Ubezpieczenie turystyczne z zabezpieczeniem od kosztów rezygnacji z podróży lub jej skrócenia daje Ci możliwość odzyskania pieniędzy w razie nagłej zmiany planów.

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – przed czym chroni?

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji chroni Cię przed ewentualną stratą pieniędzy na wypadek wydarzeń, które mogą Cię spotkać przed wyjazdem lub podczas pobytu. Mamy szeroki katalog takich zdarzeń, w przypadku których zwrócimy Ci pieniądze za odwołanie wakacji, np.:

  • utrata pracy – wypowiedzenie od pracodawcy na 45 dni przed wyjazdem turystycznym,

  • nagła choroba lub wypadek, który uniemożliwi Ci wyjazd na wakacje lub kontynuację wycieczki,

  • choroba lub nieszczęśliwy wypadek Twojej pociechy czy innego członka rodziny,

  • zdarzenie losowe, które zniszczyło Twój dom lub mieszkanie,

  • wezwanie do stawienia się przed organem administracji publicznej, w roli świadka lub strony,

  • zmiana pracy – nowy pracodawca wyznaczył Ci termin stawienia się w biurze w dniu, w którym powinieneś być na wakacjach,

  • kradzież paszportu lub dowodu osobistego przed wyjazdem (gdy wyjeżdżasz tam, gdzie któryś z tych dokumentów jest niezbędny do przekroczenia granicy),

  • wyznaczenie daty egzaminu poprawkowego czy studniówki.

Powodów odwołania wakacji może być wiele. W ramach ubezpieczenia od rezygnacji z podróży zwrócimy Ci wszystkie poniesione wydatki, które znajdują się w umowie, którą podpisałeś z organizatorem wakacji. Czasem będziesz zmuszony do skrócenia swojego pobytu. Wtedy, jeśli masz ubezpieczenie, zwrócimy Ci pieniądze za rezygnację z atrakcji i usług z umowy z organizatorem, z których nie skorzystałeś. Ponadto w całości opłacimy Twój bezpieczny powrót do domu.

Zobacz też: Co zabrać na wyjazd na narty?

 

Ubezpieczenie turystyczne od rezygnacji, czyli koło ratunkowe przy ofertach first minute

Z początkiem roku biura podróży prześcigają się w ciekawych ofertach wakacji. Zakup wycieczki z dużym wyprzedzeniem to z jednej strony gwarancja wysokiej sprzedaży dla organizatora, a z drugiej niska, atrakcyjna cena dla turysty. Ofert typu first minute jest bardzo dużo, a ich ceny zbliżone są do ofert last minute. Jednak zakup promocyjnej oferty obciążony jest pewnym ryzykiem. Pół roku przed wyjazdem nie możesz przecież przewidzieć, co wydarzy się w Twoim życiu osobistym czy zawodowym. Jeśli więc decydujesz się na wycieczkę, koniecznie pamiętaj o terminie dokupienia do niego ubezpieczenia od rezygnacji. Powinieneś zrobić to najpóźniej 48 godzin po zakupie wycieczki.

Zobacz też: Czym jest ubezpieczenie narciarskie?

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020