Ubezpieczenie narciarskie – czym jest?

Marzysz o bezstresowym wypoczynku w pięknej scenerii ośnieżonych stoków narciarskich? Sprawdź, dlaczego powinieneś mieć ubezpieczenie narciarskie.

Śniegowa sceneria, szaleństwo na stoku i dobra zabawa to Twoja recepta na udany urlop podczas zimowych ferii? Podpowiemy Ci, dlaczego powinieneś wykupić ubezpieczenie na narty. Potem wystarczy tylko, że na wyjazd zabierzesz ze sobą dobry nastrój.

Sprawdź, czym jest ubezpieczenie narciarskie, dlaczego powinieneś z niego skorzystać oraz jak wybrać polisę narciarską, która zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby i zapewni Ci komfort wypoczynku bez stresu.

 

Ubezpieczenie narciarskie – co to takiego?

Ubezpieczenie narciarskie to potoczna nazwa ubezpieczenia turystycznego z rozszerzeniem na uprawianie sportów zimowych. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia wsparcie w wielu różnych sytuacjach i ochrona podczas wakacji. Bez względu na to, czy Ty i Twoja rodzina planujecie wyjazd na narty do Włoch, czy też wybieracie się w podróż w austriackie Alpy, powinniście zabezpieczyć się na wypadek problemów ze zdrowiem.

 
 

Ubezpieczenie turystyczne

  • nawet do 1 mln na pokrycie kosztów leczenia za granicą 
  • zwrot kosztów za odwołaną lub skróconą wycieczkę 
Oblicz składkę

Realna pomoc w trudnych sytuacjach

Ubezpieczenie turystyczne od Nationale-Nederlanden zapewnia ochronę w razie wypadku, nagłej choroby albo zaostrzenia choroby przewlekłej podczas wyjazdu zagranicznego. Jeśli się ubezpieczysz, w trudnych sytuacjach nie będziesz musiał martwić się o koszty leczenia – zapewniamy ich pokrycie do miliona złotych. Dodatkowo możesz liczyć na praktyczną pomoc. Już w wariancie podstawowym ubezpieczenia turystycznego jest opcja assistance. Co to dla Ciebie oznacza? Pomożemy Ci w organizacji transportu medycznego do Polski, zapewnimy transport medyczny do najbliższej placówki medycznej, dostarczymy leki, zorganizujemy pomoc domową, zapewnimy wsparcie tłumacza i prawnika (np. w razie kradzieży) lub zapewnimy opiekę nad Twoimi dziećmi i ich transport, gdy trafisz do szpitala na dłużej. Nie zostaniesz z kłopotem sam, oprócz nas może wesprzeć Cię ktoś bliski – zorganizujemy i pokryjemy koszty podróży i pobytu bliskiej Ci osoby.

Sprawdź nasze ubezpieczenie turystyczne na narty, które chroni Cię już od momentu wyjścia z domu!

 

Dodatek do ubezpieczenia turystycznego, który zapewni Ci kompleksową ochronę na wypad w góry

Uprawiasz sporty zimowe? Dodatek do ubezpieczenia turystycznego, który chroni Cię przy uprawianiu sportów zimowych, potocznie nazywany polisą narciarską, będzie doskonałym uzupełnieniem, gdy jezdzisz na nartach lub snowboardzie. Zapewni Ci kompleksowe wsparcie podczas wypadu w góry. W ramach ubezpieczenia turystycznego otrzymujesz ochronę od odpowiedzialności cywilnej, która gwarantuje wypłatę odszkodowania za szkody wyrządzone innym, np. gdy spowodujesz wypadek na stoku i zrobisz krzywdę innej osobie. Z ubezpieczeniem turystycznym oraz dodatkową ochroną podczas uprawiania sportów zimowych możesz swobodnie szusować na stokach lub stawiać pierwsze kroki w jeździe na snowboardzie. Pamiętaj przy tym, żeby w trakcie zimowych szaleństw zachować ostrożność i nie narażać niepotrzebnie siebie ani innych osób na stoku.

Nie musisz też przejmować się niewykorzystanym karnetem lub opłaconymi z góry lekcjami nauki jazdy na nartach. Jeżeli wskutek kontuzji lub nagłego zachorowania nie będziesz mógł z nich korzystać, zwrócimy Ci pieniądze z ubezpieczenia turystycznego na narty. Co więcej, wypłacimy Ci pieniądze, jeśli z powodu złej pogody (np. nadmiernych opadów śniegu lub jego niedostatecznej ilości) nie dostaniesz się na trasę zjazdową.

Myślisz o zaszyciu się w malowniczym hotelu wysoko w górach? Szybko zmieniająca się tam pogoda nie stanie na przeszkodzie w realizacji Twojej wymarzonej wyprawy. Zapewnimy Ci przewóz i nowe miejsce w innym ośrodku, jeżeli z powodu lawiny lub osuwiska zaplanowany przez Ciebie hotel będzie niedostępny.

 

Dopasuj do siebie ubezpieczenie turystyczne

Zakres ubezpieczenia na wyjazd na narty oraz suma, na jaką się ubezpieczysz, zależy tylko od Ciebie i Twoich potrzeb. Możesz bez trudu sam przygotować polisę na narty skrojoną na miarę. To Ty decydujesz, które elementy są dla Ciebie ważne. Możesz wybrać:

  • ubezpieczenie sprzętu sportowego – wypłacimy Ci odszkodowanie, gdy uszkodzisz swój sprzęt narciarski wskutek zdarzenia losowego,

  • ubezpieczenie bagażu – chronimy Twój bagaż oraz jego zawartość przed uszkodzeniem lub kradzieżą. Dostaniesz też gotówkę na zakup potrzebnych rzeczy, gdy Twój bagaż dotrze do ośrodka lub hotelu później niż Ty,

  • rezygnacja z podróży lub skrócenie wakacji – zwrócimy Ci pieniądze, gdy będziesz musiał skrócić wyjazd lub z niego zrezygnować przez to, że się rozchorujesz albo będziesz miał nieszczęśliwy wypadek,

  • amatorskie lub ekstremalne sporty – jeśli planujesz jeździć na nartach, snowboardzie lub uprawiać inne sporty zimowe, koniecznie rozszerz ubezpieczenie turystyczne o ubezpieczenie obejmujące osoby uprawiające sport amatorsko lub sporty ekstremalne,

  • assistance domowy – to dodatkowe ubezpieczenie zapewni Ci pomoc specjalisty w razie włamania do domu i kradzieży rzeczy podczas Twojej nieobecności.

Tak więc sam decydujesz, które opcje ubezpieczenia turystycznego są dla Ciebie ważne. Niewielki wydatek – 100 lub 200 złotych – zapewni Ci pełen komfort i bezpieczeństwo podczas wyjazdu na urlop. Pozwól nam zadbać o beztroską atmosferę podczas Twoich wakacji i nie zapomnij spakować dobrego humoru. To jak, w drogę?

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020