Co obejmuje ubezpieczenie sprzętu sportowego?

Wyjeżdżasz na wakacje i zastanawiasz się nad dobrym ubezpieczeniem turystycznym, które obejmie ochroną również Twój sprzęt sportowy? Sprawdź, kiedy warto wykupić ubezpieczenie i co dokładnie możesz z nim zyskać.

Twój urlop zawsze upływa pod znakiem aktywności sportowej? Jeśli chcesz uchronić się przed finansowymi skutkami utraty lub uszkodzenia sprzętu sportowego podczas tegorocznych wakacji, przeczytaj koniecznie, czy ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem na ochronę sprzętu sportowego będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Kolarstwo szosowe, narty, deska surfingowa, snowboard – urlop zimowy czy wakacyjny można spędzić aktywnie. Jeśli jesteś jednym z fanów jakiegokolwiek sportu, zapewne zgodzisz się ze stwierdzeniem, że sprzęt sportowy jest drogi. Czynne uprawianie sportu jest ponadto związane z większym ryzykiem kontuzji, urazu lub nieszczęśliwego wypadku. Podczas takich zdarzeń możesz uniknąć ponoszenia kosztów leczenia, a także odzyskać pieniądze za zniszczenie swojego sprzętu. Czyżby ubezpieczenie turystyczne było niezbędne?

Ubezpieczenie turystyczne – podstawowa ochrona

Bez względu na kierunek Twojej podróży, podstawowy zakres ubezpieczenia turystycznego chroni Ciebie oraz Twoich bliskich przed finansowymi skutkami zdarzeń losowych. Koszty leczenia za granicą mogą nie zostać pokryte w ramach posiadanej Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, nie wspominając już o kosztach transportu medycznego do Polski. Od 4 zł dziennie – ten skromny wydatek w ramach naszego ubezpieczenia turystycznego zapewnia Ci pokrycie kosztów leczenia do miliona złotych oraz praktyczną pomoc, jeśli dojdzie do choroby lub wypadku podczas Twojej podróży. Dodatkowo masz pewność, że ubezpieczenie działa już od momentu, gdy wyjedziesz z domu i udajesz się na lotnisko lub wsiadasz do autokaru. Ponadto zyskujesz pewność, że koszty transportu medycznego zostaną w całości pokryte z ubezpieczenia, nawet jeśli rzeczywiste koszty transportu przekroczą sumę ubezpieczeniową.

Sam decydujesz, jaki zakres będzie miało twoje ubezpieczenie turystyczne. Możesz zapewnić sobie zwrot do nawet 5000 zł za zgubiony lub skradziony bagaż podczas podróży, czy rozważyć możliwość skorzystania ze zwrotu kosztów, gdy wskutek zachorowania będziesz musiał odwołać wycieczkę. Dopasuj zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb, poznaj elastyczne elementy umowy. 

 
 

Ubezpieczenie turystyczne

 • nawet do 1 mln na pokrycie kosztów leczenia za granicą 
 • zwrot kosztów za odwołaną lub skróconą wycieczkę 
Oblicz składkę

Sprzęt sportowy – co można ubezpieczyć?

Ubezpieczenie turystyczne pozwoli Ci zmniejszyć odczuwalność skutków finansowych zdarzeń losowych, które mogą się przydarzyć podczas Twojej podróży (sprawdź, czy nie musisz dodatkowo się ubezpieczyć, jeśli uprawiasz sporty ekstremalne). Jeśli uprawiasz sport – rozważ dodatkową opcję ochrony sprzętu sportowego. Ubezpieczeniem możesz objąć następujące przedmioty sportowe:

 • narty,
 • deskę snowboardową,
 • deskę surfingową,
 • rower,
 • sprzęt do nurkowania wraz z podstawowym osprzętem i ekwipunkiem,
 • rakiety tenisowe do gry w tenisa ziemnego,
 • sprzęt używany do wspinaczki wysokogórskiej lub skałkowej, narciarstwa, snowboardu, saneczkarstwa, łyżwiarstwa, surfingu, windsurfingu, nurkowania i kajakarstwa wraz z osprzętem, ekwipunkiem i specjalistyczną odzieżą i obuwiem.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego – w jakich sytuacjach odzyskasz pieniądze?

Posiadając rozszerzenie ubezpieczenia sprzętu sportowego w ramach podstawowej polisy turystycznej, odzyskasz pieniądze za sprzęt sportowy, który został uszkodzony lub zniszczony podczas:

 • zdarzenia losowego,
 • akcji ratowniczej lub poszukiwawczej,
 • wypadku w środku lokomocji, np. w trakcie podróży autobusem na stok narciarski,
 • kradzieży z rabunkiem lub włamaniem do pomieszczeń z zamykanym zamkiem, w których sprzęt był przechowywany,
 • nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, w wyniku którego zwyczajnie nie mogłeś zabezpieczyć swojego sprzętu sportowego,
 • zaginięcia, w przypadku gdy sprzęt sportowy znajdował się pod opieką przewoźnika, np. linii lotniczych.

O czym musisz pamiętać przy ubezpieczeniu sprzętu sportowego? Gdy sprzęt sportowy zostanie skradziony, a Ty nie zgłosisz tego faktu na policję lub gdy pozostawisz sprzęt sportowy bez opieki i należytego zabezpieczenia przed rabunkiem – nie odzyskasz pieniędzy. Poza tym nie odzyskasz odszkodowania, jeżeli będziesz uprawiać sport w miejscach niedozwolonych lub korzystać ze sprzętu niezgodnie z jego przeznaczeniem.

Zespół Nationale-Nederlanden 30.06.2020