Ubezpieczenie szkolne – czy wystarczy?

Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, ale rozsądni rodzice ubezpieczają swoje dzieci. Dowiedz się, jak dobrze ubezpieczyć dziecko i na jakie świadczenia możesz liczyć przy ubezpieczeniu grupowym i indywidualnym.

Na początku roku szkolnego i przedszkolnego otrzymujesz możliwość ubezpieczenia swojego dziecka w polisie grupowej. Jest to oferta przygotowana dla wszystkich uczniów placówki i jest to tradycyjne ubezpieczenie NNW dla dziecka. Czy wiesz, że nie masz obowiązku ubezpieczać dziecka w szkole? Możesz zrobić to samodzielnie. Do wyboru masz dwie możliwości – przystąpić do ubezpieczenia NNW w szkole i uzupełnić to ubezpieczenie dodatkowymi pakietami prywatnie lub samodzielnie skomponować polisę dopasowaną do Waszych potrzeb.

Ubezpieczenie szkolne – wypadek w szkole a na wakacjach

W przypadku polisy szkolnej często brane są pod uwagę tylko zdarzenia, które miały miejsce w szkole, w drodze do szkoły lub na dodatkowych treningach. Co ważne, ubezpieczenie szkolne nie obejmuje wyjazdów zagranicznych. Indywidualne ubezpieczenie dziecka to ochrona ubezpieczeniowa przez całą dobę, na terenie Polski i za granicą. Absolutnie nie ma znaczenia, gdzie doszło do zdarzenia – za złamaną rękę na wycieczce w Wiedniu również otrzymacie pieniądze.

Dlaczego ubezpieczenie szkolne jest tańsze?

Mniejsza składka ubezpieczenia szkolnego wynika z niskiej sumy ubezpieczenia. Co więcej, kwota świadczenia liczona jest procentowo według tabeli. Każdy uraz ma swój procentowy odpowiednik uszczerbku na zdrowiu. Nasze ubezpieczenie NNW dziecka działa inaczej – podpisując umowę, z góry wiesz, jaka jest wysokość świadczenia za konkretne urazy, np. od 600 do tysiąca złotych za złamanie.

W życiu bywa różnie – dziecko może w jednym roku złamać rękę, skręcić nogę i jeszcze wybić palec. W przypadku ubezpieczenia szkolnego limitem wypłat jest suma ubezpieczenia – może się okazać, że kilka nieszczęśliwych zbiegów okoliczności lub jeden poważniejszy wypadek wyczerpie całą tę kwotę. W naszym ubezpieczeniu nie ma limitu wypłat – ile zdarzeń, tyle świadczeń.

 
 

Ubezpiecz dziecko online

Sprawdź indywidualne ubezpieczenie szkolne dla swojego dziecka. Już od 59 zł rocznie. Cztery pakiety do wyboru. 
 

Sprawdź

Samodzielnie podejmij decyzję o zakresie ubezpieczenia

Jak już wspomnieliśmy, ubezpieczenie szkolne to oferta grupowa i taka sama dla wszystkich. Decydując się na ubezpieczenie indywidualne, możesz wybrać spośród różnych opcji i dokupić inne pakiety, które oferują szereg ciekawych rozwiązań.

Co możesz mieć poza standardowym NNW? Powiększając swoją składkę zaledwie o 25 złotych na rok, możesz skorzystać z naszego pakietu Opieka po wypadku. Co zawiera? Dziecko po wypadku będzie opuszczać lekcje – będziecie mogli skorzystać z płatnych korepetycji. Opieka nad chorym dzieckiem często wyklucza wyjazd do miasta – do domu przyjedzie lekarz, a przepisane przez niego lekarstwa zostaną Wam dostarczone. Do tego, w razie potrzeby, zapewnimy transport medyczny.

Pakiet Opieka medyczna to z kolei tylko 60 złotych rocznie, a znacznie ułatwi Wam życie. Szybki dostęp do lekarzy, badań i rehabilitacji czy zabiegów ambulatoryjnych to w dzisiejszych czasach cenny przywilej. Twoje dziecko będzie mogło skorzystać z 10 zabiegów rehabilitacyjnych po każdym zdarzeniu, a jeśli potrzebny będzie drobny sprzęt medyczno-rehabilitacyjny do domowego użytku, pokryjemy koszt jego zakupu lub wypożyczenia do tysiąca złotych.

Wypłata świadczeń ze szkolnego ubezpieczenia

Gdy dziecko ulega wypadkowi, cały dom dosłownie staje na głowie. Potrzebne są nie tylko pieniądze na leczenie, ale również opieka dla dziecka w domu, lekarstwa i pomoc w nadrobieniu zaległości w szkole. W przypadku ubezpieczenia szkolnego świadczenie wypłacane jest po obliczeniu trwałego uszczerbku na zdrowiu, niekiedy nawet dopiero po rehabilitacji. Świadczenie z ubezpieczenia indywidualnego otrzymasz szybciej, bo zaraz po zgłoszeniu.

Wiesz już, co obejmuje ubezpieczenie szkolne i jakie są warunki wypłaty świadczeń. Teraz sam zdecyduj, co będzie lepsze dla Ciebie i Twojego dziecka.

Zespół Nationale-Nederlanden 19.05.2020