Włochy – co powinieneś zabrać na wyjazd?

Włoska wyprawa” brzmi jak wielka przygoda. Aby taką pozostała nie tylko z nazwy, przeczytaj koniecznie, co powinieneś zabrać ze sobą na podróż do Włoch.

Zaplanowałeś podróż do Włoch? Przeczytaj nasz miniporadnik o tym, co powinieneś ze sobą zabrać oraz czy taka wyprawa to dobry i bezpieczny pomysł.

Podróż do Włoch. Mediolan, Toskania, Werona – te wspaniałe miasta kuszą swą atmosferą, klimat koi niejednego zmarzlucha, a rajskie widoki uwodzą każdego podróżnika. Abyś mógł zapamiętać tę podróż jako jedną z najlepszych w życiu, powinieneś odpowiednio się do niej przygotować.

Podróż do Włoch – niezbędnik podróżnika

Każda podróż za granicę wymaga wielu przygotowań. Odpowiednio spakowana walizka jest jednym z nich – poświęć chwilę na to, żeby sprawdzić, jakie są rzeczy przydatne w podróży po Lacjum, Kampanii, Lombardii, Toskanii, Umbrii, Piemoncie czy Kalabrii.

Zobacz też: Wyjazd za granicę – co warto zabrać? Lista – Nationale-Nederlanden

Podstawowa rzecz, którą musisz zabrać na podróż do Włoch, to adapter – zwany również przejściówką lub przelotką. Adapter jest specjalną wtyczką do gniazdka, bez której nie będziesz mógł korzystać z ładowarki do telefonu czy przywiezionych z Polski sprzętów elektronicznych (golarka, laptop). Kupno adapterów we Włoszech może być trudne – dostępne są zazwyczaj w większych miastach i dużych marketach.

We Włoszech czekają Cię piesze wycieczki. Nawet jeśli wybierasz się na wycieczkę objazdową czy zorganizowane wakacje all inclusive, będziesz zwiedzać miasta. Urokliwe zabudowania, zakątki i cudowna atmosfera – bez wygodnego obuwia (najlepiej dwóch par) stracą one cały swój urok. Na drugim kilometrze spaceru po rzymskim bruku zrozumiesz, jak dobrym pomysłem było spakowanie wygodnego i sprawdzonego obuwia.

Włochy to kraina kawy – napijesz się jej dosłownie na każdym rogu. Włosi kochają kawę i są mistrzami w jej przygotowywaniu. Jeśli natomiast jesteś fanem herbaty, lepiej weź ze sobą ulubione mieszanki, żebyś nie musiał rezygnować z codziennego rytuału ani tracić czasu na poszukiwania odpowiedniej herbaty na miejscu. Idąc tym tropem, zwróć też uwagę na to, że inne napoje w centrach większych miast lub w okolicach zabytków są dość drogie, zwłaszcza woda butelkowana. Butelka do wody z filtrem nie zajmuje dużo miejsca, a pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, które możesz wydać na inne atrakcje lub zakup pamiątek.

Ubrania do Włoch to kolejny punkt na liście, o którym powinieneś pomyśleć. Ciepłe ubranie przyda Ci się wieczorową porą, gdy we Włoszech temperatura znacznie spada. Stosowne ubranie, czyli zakryte ramiona oraz odpowiednia długość spodenek lub sukienki (za kolano) przyda się, gdy celem zwiedzania będzie jakakolwiek bazylika. Pakując odzież, koniecznie weź pod uwagę nie tylko porę roku, ale i region Włoch, do którego się wybierasz, a najlepiej dodatkowo sprawdź długoterminową prognozę pogody.

Dobry bagaż podręczny również okaże się przydatny. Nerka, niewielki plecak lub podręczna torba – najlepiej taka, abyś mógł ją schować pod kurtką lub w okolicy brzucha. Na zatłoczonych ulicach miasteczek grasować może sporo kieszonkowców, którzy tylko czyhają na nieuważność turystów.

Włochy – czy są bezpiecznie?

W kraju pełnym turystów zawsze będą złodzieje i oszuści. We Włoszech kwitnie uliczny handel. Niektórzy sprzedają po okazyjnej cenie podrabiane markowe okulary czy perfumy lub pamiątki. Warto wyostrzyć swoją ostrożność i nie dać się oszukać przy stawianiu pierwszych kroków na uliczkach Mediolanu, Rzymu czy Werony. Możesz być rozważny, ale dodatkowa przezorność nie zaszkodzi.

Tylko 4 złote dziennie – tyle może kosztować Cię nasze ubezpieczenie turystyczne, dzięki któremu zapewnisz sobie wsparcie finansowe i realną pomoc, które zmniejszą skutki ewentualnych zdarzeń losowych podczas podróży do Włoch i tamtejszego pobytu. Ubezpieczenie turystyczne pokryje koszty leczenia za granicą (nawet do miliona złotych), a także pomoże odzyskać Ci pieniądze w razie konieczności rezygnacji z dalszej podróży, jeśli się rozchorujesz lub znajdziesz w sytuacji, w której będziesz musiał przerwać wyjazd. Z naszym ubezpieczeniem turystycznym, przy którym sam zdecydujesz o jego zakresie, będziesz mógł bez zbędnego stresu zwiedzać i wypoczywać.

Zespół Nationale-Nederlanden 30.06.2020