Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia

Wiemy, że bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla Ciebie najważniejsze. Zgłoszenie go do ubezpieczenia to bardzo prosta procedura. Sprawdź, jak to zrobić.

Dzieci miewają szalone pomysły, które nie zawsze kończą się dobrze. Złamana noga, zwichnięta kostka, oparzenie wrzątkiem – to tylko kilka możliwych scenariuszy. Wypadków nie zawsze da się uniknąć, jednak można zminimalizować ich skutki.

Boisz się, że Twoje dziecko zrobi sobie krzywdę w szkole lub podczas zabawy z przyjaciółmi? Doskonale wiemy, że takich sytuacji nie zawsze da się uniknąć, a nieszczęśliwe wypadki zdarzają się nie tylko rozrabiakom. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie pakiety ubezpieczeniowe, które pomogą zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń. Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia nie jest skomplikowane.

Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia – jak to zrobić?

Z pewnością zastanawiasz się, jak zwiększyć bezpieczeństwo swoich pociech. Twoim obowiązkiem, wynikającym z przepisów polskiego prawa, jest zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia zdrowotnego ZUS. Jeden z rodziców – ten, który posiada stałe zatrudnienie – informuje swojego pracodawcę o takiej potrzebie, a dalszymi formalnościami zajmuje się zakład pracy. Jednak doskonale wiemy, że publiczna służba zdrowia nie zawsze spełnia Twoje oczekiwania. Dlatego powinieneś mieć pod ręką dodatkowy plan awaryjny. Nasza oferta obejmuje trzy pakiety (Standard, Optimum i Premium), w ramach których udzielimy Twojemu dziecku pomocy w razie nieszczęśliwego wypadku.

Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia, które dla Ciebie przygotowaliśmy, nie wymaga żadnych dokumentów i zajmuje dosłownie kilka minut. Umowa, którą zawieramy na podstawie wniosku złożonego przez naszą stronę internetową, zaczyna obowiązywać od momentu opłacenia pierwszej składki. Dokument potwierdzający zakup polisy otrzymasz od nas w wiadomości mailowej.

Przed zawarciem umowy pamiętaj, że:

 • możesz ubezpieczyć maksymalnie 10 dzieci w ramach jednej polisy;
 • są to pakiety indywidualne, przeznaczone dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Zgłoszenie noworodka do ubezpieczenia również jest możliwe;
 • umowa jest zawierana na rok, ale – jeśli tylko zechcesz – możesz ją przedłużyć;
 • możesz rozszerzyć ubezpieczenie o pakiety dodatkowe: Opieka po wypadku lub Opieka medyczna;
 • wysokość składki zależy od wybranego zakresu usług i opcji dodatkowych.

Sytuacje, w których ubezpieczenie dziecka może się przydać

Kreatywność dzieci nie zna granic. Doskonale o tym wiemy i dlatego nasze ubezpieczenie dziecka zapewnia wsparcie w wielu przypadkach, takich jak:

 • złamania,
 • skręcenia,
 • zwichnięcia,
 • oparzenia,
 • rany wymagające szycia,
 • urazy,
 • groźne urazy.

Ubezpieczenie działa na terytorium Polski, ale również poza jej granicami. Jeśli zgłosisz dziecko do ubezpieczenia, otrzymasz świadczenie również wtedy, gdy złamie ono nogę na nartach we Włoszech lub dozna urazu na obozie windsurfingowym w Chorwacji.Pamiętaj przy tym, że opieka medyczna i opieka po wypadku mogą być świadczone tylko na terenie Rzeczypospolitej.

Jeśli chcesz, możemy zaopiekować się Twoim dzieckiem w ramach dodatkowego pakietu Ochrona po wypadku. Wtedy pokryjemy koszty takich usług, jak: wizyta u lekarza, pomoc psychologiczna, transport medyczny, dostawa leków, zwrot kosztów wycieczki czy korepetycje. Jesteśmy przygotowani również na to, że konieczna będzie dalsza opieka medyczna. W ramach pakietu Opieka medyczna zapewnimy Twojemu dziecku konsultacje z najlepszymi specjalistami, zabiegi rehabilitacyjne oraz badania RTG, USG czy tomografię komputerową.

Zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia – jakie są korzyści?

Bądźmy szczerzy – polisa nie uchroni Twojej pociechy przed nieszczęśliwym wypadkiem, jednak zgłoszenie dziecka do naszego ubezpieczenia niesie ze sobą wiele korzyści. Już w momencie zawierania umowy wiesz, ile pieniędzy wypłacimy Ci w przypadku konkretnego zdarzenia. Suma jest uzależniona od wybranego pakietu. Przykładowo, jeśli posiadasz pakiet Premium i Twoje dziecko złamie nogę, otrzymasz od nas tysiąc złotych.

Co ważne, świadczenie wypłacane jest za każdy uraz – jeśli w jednym wypadku Twoje dziecko dozna kilku obrażeń, otrzymasz pieniądze za każde z nich. Sprawdź szczegóły w OWU ubezpieczenia dla dziecka!

Zespół Nationale-Nederlanden 19.05.2020