Jak zadziała ubezpieczenie, jeśli będziesz uczestnikiem wypadku samochodowego?

Każdy kierowca samochodu powinien liczyć się z potencjalnym ryzykiem wypadku komunikacyjnego. Jego wystąpienie nie musi być spowodowane niewystarczającymi umiejętnościami lub utratą koncentracji. Przyczyną najczęściej są przykre zdarzenia losowe, na które nie mamy żadnego wpływu. Dlatego też powinieneś rozważyć odpowiednie ubezpieczenie, które co prawda nie uchroni Cię przed wszystkimi negatywnymi skutkami kolizji drogowych, ale zapewni większy spokój i niezbędne wsparcie na wypadek przykrych okoliczności.

Jakie wypadki samochodowe wyróżniamy?

Choć wypadek samochodowy to pojęcie, które wydaje się znane każdemu, okazuje się, że nie wszyscy poprawnie wyróżniają jego rodzaje. Odpowiednia znajomość poszczególnych typów nie tylko zwiększy Twoją teoretyczną wiedzę, ale pozwali Ci bardziej świadomie i rozsądnie podejść do konkretnego zdarzenia drogowego oraz z większą pewnością określić działania, jakie powinieneś podjąć.

Jako pierwszą wyróżnić należy kolizję drogową. Z reguły jest ona mniej groźna, a w jej skutku nie następują żadne uszkodzenia ciała czy inne zranienia osób. Charakteryzuje się tym, że w wyniku jej powstania ucierpiały jedynie materialne rzeczy nieożywione, takie jak: samochód, znak drogowy, słup itp. Do kolizji zaliczyć można także takie zdarzenia drogowe, w wyniku których doszło do bardzo minimalnych zranień ciała ludzkiego (np. otarcia czy stłuczenia).

Drugim typem zdarzenia jest wypadek drogowy. Aby zakwalifikować jakąkolwiek sytuację do tej grupy, muszą wystąpić najbardziej poważne i niepożądane skutki, takie jak obrażenia ciała, a nawet śmierć któregoś z uczestników.

Warto, abyś pamiętał o tym, że zarówno w wypadku drogowym, jak i w kolizji udział może brać jedno lub kilka aut. W przypadku kolizji z reguły wystarczy, że posiadasz ubezpieczenie typu AC, z którego możesz pokryć koszty naprawy własnego auta, lub – jeśli to Ty jesteś poszkodowanym – jedynie numer obowiązkowej polisy OC sprawcy.

 
 

Ubezpiecz się w razie nieszczęśliwego wypadku (NNW)

Wypłacimy świadczenie w razie złamania lub zwichnięcia oraz pomożemy w organizacji i pokryjemy koszty badań i rehabilitacji, które pomogą Ci wrócić do sprawności.

Dowiedz się więcej

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie ubezpieczenie?

O wiele większą uwagę powinieneś przyłożyć do wyboru ubezpieczenia na wypadek uszkodzenia ciała, które może Ci się przydać w sytuacji wystąpienia poważniejszego wypadku drogowego. Dzięki takiej polisie nie będziesz musiał martwić się o konieczność poniesienia wysokich kosztów leczenia czy rehabilitacji, przez co zapewnisz sobie większy, wewnętrzny spokój podbudowany świadomością, że w sytuacji nieszczęśliwego wypadku nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. Dodatkowo, wybierając powyższe ubezpieczenie, możesz mieć pewność, że również Twoi bliscy otrzymają odpowiednie zabezpieczenie finansowe, jeśli wypadek skończy się tragicznie, a Ciebie zabraknie wśród nich.

Ubezpieczenie na życie i zdrowie to nie tylko odpowiednie wsparcie finansowe w razie wystąpienia problemów ze zdrowiem. To również pomoc skierowana do Ciebie – w sferze zapewnienia wsparcia w codziennym życiu i odpowiedniej, profesjonalnej organizacji procesu leczenia czy rehabilitacji. Dzięki Pakietowi Ortopeda możesz mieć pewność, że okres rekonwalescencji nie będzie się wydłużał, a Ty powrócisz do pełni sił tak szybko, jak to tylko możliwe.

Dodatkowym atutem jest fakt, że samodzielnie i indywidualnie możesz skomponować odpowiedni wariant ubezpieczenia, dzięki czemu zyskasz pełną kontrolę nad jego postacią. Tym samym zapewnisz sobie dokładne dopasowanie do własnych potrzeb, a także do innych parametrów (np. wielkości Twojej rodziny, wieku małoletnich dzieci). Ponadto ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała możesz dowolnie rozszerzać, wybierając z szerokiej oferty umów dodatkowych. Dzięki temu wybrana przez Ciebie polisa będzie skuteczna nie tylko w razie wystąpienia wypadku na drodze, ale również w przypadku pojawienia się poważnych chorób czy schorzeń, takich jak nowotwór, cukrzyca czy udar.

Wypadek samochodowy może przytrafić się każdemu. Powinieneś więc odpowiednio wcześnie zadbać o własne bezpieczeństwo i wewnętrzny spokój, wybierając ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała, które zapewni Ci niezbędną pomoc i wsparcie.

Zespół Nationale-Nederlanden 21.05.2021