Ubezpieczenie inwestycyjne – zadbaj o przyszłość swoją i rodziny

Ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym to produkt, który zapewni Ci ochronę ubezpieczeniową oraz możliwość oszczędzania na przyszłość.

Chcąc zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich, możesz sięgnąć po odpowiedni produkt finansowy. Może to być chociażby ubezpieczenie, które zagwarantuje uposażonym środki na wypadek Twojej śmierci, lub program regularnego inwestowania, który pomoże Ci zgromadzić większy kapitał na przyszłość. Możesz też wybrać ubezpieczenie inwestycyjne, które łączy w sobie oba te produkty.

Czym jest i jak działa ubezpieczenie inwestycyjne?

Ubezpieczenie inwestycyjne, często określane również jako ubezpieczenie oszczędnościowe, to typowy produkt 2 w 1. Łączy w sobie funkcję klasycznej polisy na życie, a niejako przy okazji pozwala gromadzić kapitał, a tym samym zabezpieczyć przyszłość zarówno najbliższych, jak i swoją.
Zasada działania tego produktu jest bardzo prosta i tak naprawdę niewiele różni się pod tym względem od tradycyjnego ubezpieczenia na życie. W jednym i drugim przypadku każdego miesiąca będziesz płacił określonej wysokości składkę. To, co odróżnia ubezpieczenie inwestycyjne od klasycznej polisy na życie, to podział składki na dwie części – pierwszą, która zagwarantuje ochronę ubezpieczeniową, oraz drugą, która zostanie przeznaczona na budowanie kapitału na przyszłość.

Ubezpieczenie i oszczędzanie – idealny duet

Połączenie produktu ubezpieczeniowego z oszczędnościowym to niewątpliwie bardzo wygodne rozwiązanie. Co więcej, bardzo rozsądne, gdyż zapewnia spokojny sen. Posiadając wyłącznie polisę na życie, musisz liczyć się z tym, że środki zostaną Ci wypłacone wyłącznie w przypadku wystąpienia określonego zdarzenia. W przypadku ubezpieczeń inwestycyjnych zyskujesz gwarancję wypłaty części kapitałowej. Co to znaczy?
Ubezpieczając swoje życie, zabezpieczasz przyszłość swoich najbliższych. W przypadku Twojej śmierci lub poważnego uszczerbku na zdrowiu otrzymają oni środki, które zabezpieczą finansową przyszłość Twojej rodziny. Wybierając ubezpieczenie inwestycyjne, zyskujesz nie tylko zabezpieczenie najbliższych, ale też gwarancję wypłaty pieniędzy zgromadzonych w części kapitałowej. Możesz tym samym spokojnie spać, nie obawiając się o przyszłość swojej rodziny, a dodatkowo po latach oszczędzania wycofać zgromadzony kapitał i pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć na dowolny cel, np. jako dodatkowe środki na emeryturę lub wsparcie wejścia dzieci w dorosłe życie. Jak dużo możesz w ten sposób zgromadzić? Wszystko zależy od wysokości składki na część inwestycyjną oraz czasu oszczędzania. Pamiętaj, że nawet niewielkie kwoty inwestowane w długim horyzoncie czasowym mogą pozwolić na zebranie pokaźnej sumy. Warto jednak wiedzieć, że inwestowanie w fundusze zawsze wiąże się z ryzykiem. Dlatego przed wypełnieniem i podpisaniem wniosku o ubezpieczenie, dokładnie zapoznaj się z opisem oferowanych funduszy i ich charakterystyką (polityką inwestycyjną, rodzajem i poziomem ryzyka).

 

Jak wybrać ubezpieczenie inwestycyjne?

Chcąc skorzystać z ubezpieczenia inwestycyjnego, powinieneś do jego wyboru podejść w analogiczny sposób, jak do wyboru firmy ubezpieczeniowej, która ma zabezpieczyć przyszłość Twoich najbliższych. Postaw na solidną firmę, która może się pochwalić długim stażem rynkowym i licznym gronem zadowolonych klientów.
Zarówno ubezpieczenie w wariancie standardowym, jak i to inwestycyjne to produkty, które powinny być maksymalnie dostosowane do Twoich bieżących oraz przyszłych potrzeb. Zwróć zatem uwagę na elastyczność oferty oraz możliwość wyboru produktu „szytego na miarę”. W momencie zakupu ubezpieczenia Twoje możliwości finansowe mogą być stosunkowo niewielkie, jednak z upływem lat mogą ulec zmianie, a wraz z nimi Twoje potrzeby ubezpieczeniowe. Upewnij się, że produkt, który zamierzasz wybrać, oferuje odpowiednio wysoki poziom elastyczności.
W naszej ofercie znajdziesz niezwykle elastyczną polisę na życie, której zakres i sumę ubezpieczeniową możesz zmieniać w czasie. Możesz też zdecydować o tym, by część składki przeznaczać na ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, by być gotowym na to co czeka Cię w przyszłości.

Zespół Nationale-Nederlanden 22.11.2021