Jak przygotować się na wakacje w Egipcie?

Wybierasz się na wakacje do Egiptu? Dowiedz się, o czym powinieneś pamiętać, aby zapewnić sobie przyjemny i spokojny pobyt.

Egipt to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych, który od lat chętnie wybierają Polacy. Nic dziwnego, skoro słoneczna pogoda, zachwycające zabytki i piękne plaże są na wyciągnięcie ręki. Sprawdź, jak przygotować się do wakacji w Egipcie.

Odpowiednie przygotowanie do podróży konieczne jest w każdym przypadku, ale kiedy wybierasz się za granicę, szczególnie do egzotycznego kraju, musisz dokładnie wiedzieć, co ze sobą zabrać, aby móc spokojnie cieszyć się wakacjami. Podpowiemy Ci, o czym powinieneś pamiętać, wybierając się na wczasy do Egiptu.

Dlaczego warto jechać do Egiptu?

Egipt ceniony jest przede wszystkim za pogodę, która gwarantowana jest przez cały rok. Możesz więc wybrać się tam latem i w pełni korzystać z kąpieli słonecznych, ale równie dobrze możesz wyjechać jesienią bądź zimą – w listopadzie lub styczniu, kiedy pogoda jest mniej ekstremalna. O każdej porze roku wybierzesz się na rejs po Nilu, pozwiedzasz, odpoczniesz na plaży oraz spróbujesz swoich sił w sportach wodnych.

Egipt oferuje turystom mnóstwo cennych pozostałości dawnych cywilizacji. Piramidy w Gizie, Sfinks, Dolina Królów, Muzeum Egipskie w Kairze czy Świątynia Luksorska – to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekają na Ciebie w Egipcie.

Będąc w Egipcie, koniecznie wybierz się do Kairu, aby zobaczyć tamtejsze targi. Kupisz tam wyroby ze skóry, piękne chusty, rozmaite przedmioty z gliny, przyprawy, ubrania, buty, a także mnóstwo biżuterii. Z kolei w centrach handlowych zaopatrzysz się w dzieła znanych egipskich projektantów.

Czy Egipt jest bezpieczny?

Jeśli chcesz sprawdzić aktualne informacje dotyczące bezpieczeństwa, przed zakupem wycieczki do Egiptu odwiedź stronę internetową Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie dowiesz się, czy podróże w określone regiony kraju są w danym czasie niewskazane. Nawet jeśli zdecydujesz się na wyjazd do regionu, który uważany jest za bezpieczny, skorzystaj z oferty gotowych wycieczek w biurach podróży. Samodzielne organizowanie wyjazdu do Egiptu wiąże się bowiem ze zwiększonym ryzykiem. Pamiętaj też, aby nie opuszczać po zmierzchu kurortu, w którym będziesz mieszkał, ani nie zbaczać z głównych szlaków komunikacyjnych podczas pobytu.

Co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Egiptu?

Aby móc wjechać do Egiptu, musisz mieć ze sobą paszport ważny co najmniej przez kolejnych sześć miesięcy, a także wizę uprawniającą do pobytu. Opłata za wizę jednokrotną wynosi 25 dolarów. Wizy turystyczne wydawane są na 30 dni. Bardzo często biura podróży same oferują załatwienie takich formalności.

Kup też ubezpieczenie turystyczne, żeby nie martwić się kosztami leczenia za granicą, transportem medycznym czy tym, co się stanie z Twoimi bliskimi, jeśli będziesz musiał wrócić do Polski z rodzinnego wyjazdu. Pokryjemy koszty udzielonej Ci pomocy i pomożemy wrócić do Polski Tobie i Twoim najbliższym, w razie potrzeby zapewnimy Ci też wsparcie tłumacza i prawnika.

Ubezpieczenie turystyczne za granicą – co warto wiedzieć?

Jaki jest koszt polisy turystycznej?

Koszt polisy turystycznej zależy od wielu czynników takich jak: liczba podróżujących osób, zakres ochrony, liczba dni, wybrana destynacja. Opłata jest jednorazowa i wynosi już od 3,50 zł za dzień!

Czy rodziny mogą liczyć na zniżki?

Jeśli w ramach polisy ubezpieczasz przynajmniej jedno dziecko, automatycznie nalicza się zniżka w wysokości 10%.

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje akcje ratownicze?

W wielu krajach koszty akcji ratowniczych lub poszukiwawczych w górach są ekstremalnie wysokie. Jeśli zaginiesz i nie będzie z Tobą kontaktu nasze ubezpieczenie pokryje koszty akcji ratowniczych lub poszukiwawczych w górach i na morzu aż do 100 000 zł.

Jakie dyscypliny sportu, które uprawiasz w czasie urlopu zaliczane są do kategorii sportów ekstremalnych?

Wśród dyscyplin ekstremalnych wymagających dodatkowej ochrony są m.in.: jazda na quadach, pływanie na skuterze wodnym, kolarstwo górskie, alpinizm, biathlon, canyoning, chodzenie po linie, jazda łodzią odrzutową, jazda na rowerze w bikeparku, jazda na snowboardzie lub nartach poza oznakowanymi trasami, jazda samochodem po wydmach i inne wymienione w OWU.

Czy możesz ubezpieczyć wakacje w Polsce?

Tak, jeśli planujesz urlop w Polsce, wybierz ubezpieczenie turystyczne w Polsce i w pasie przygranicznym.

 

Przebywając w Egipcie, musisz pamiętać o podwyższonym przestrzeganiu zasad higieny – często myj ręce, pij wodę przegotowaną lub butelkowaną, a także dokładnie myj owoce i warzywa. Jest to szczególnie ważne ze względu na ryzyko zachorowania na tzw. klątwę faraona, czyli przypadłość polegającą na zaburzeniach żołądkowo-jelitowych, która bardzo często dotyka turystów z Europy.

W Egipcie unikaj wszelkich zgromadzeń i demonstracji oraz zachowaj ostrożność w popularnych miejscach turystycznych, również w obiektach kultu religijnego. Zwróć też uwagę na ubiór, w jakim pokażesz się na ulicy. Unikaj krótkich spódnic, szortów i strojów plażowych. Ponadto nie fotografuj obiektów rządowych, takich jak posterunki wojskowe, policyjne, rezydencje dostojników państwowych, a także obiektów będących elementami infrastruktury, na przykład mostów i portów.

Co powinieneś zabrać na wakacje w Egipcie?

Jeśli wybierasz się do Egiptu, pamiętaj przede wszystkim o wzięciu:

  • dokumentów związanych z podróżą,
  • odpowiedniej ilości pieniędzy, najlepiej dolarów,
  • apteczki podręcznej, zawierającej: tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, plastry z opatrunkiem, środek przeciwko oparzeniom, lek na problemy żołądkowe, środki przeciw komarom, środki na zaparcia,
  • akcesoriów niezbędnych na upał, takich jak: nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV,
  • ciepłych ubrań na wieczorne chłody,
  • sprzętu do nurkowania, jeśli posiadasz własny.

Zapewnij sobie wsparcie finansowe i praktyczną pomoc, które zmniejszą odczuwanie skutków przykrych zdarzeń w trakcie podróży do Egiptu i tamtejszego pobytu. Sprawdź nasze ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci spokój i pozwoli w pełni cieszyć się wymarzonymi wakacjami.

Materiał przedstawia wybrane informacje o ubezpieczeniu. Ubezpieczenie turystyczne jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 30.06.2020