Egzotyczne wakacje na wyciągnięcie ręki – sprawdź, jak przygotować się do podróży do Azji

Szukasz egzotyki w najlepszym wydaniu? Zainteresuj się podróżami do Azji. Dowiedz się, jak przygotować się do swojej pierwszej podróży do Azji.

Egzotyczne wakacje na wyciągnięcie ręki – sprawdź, jak przygotować się do podróży do Azji

Materiał marketingowy

Ciężko pracowałeś przez cały rok? Zasłużyłeś na wakacje! Tajlandia, Filipiny czy Wietnam – to teraz najmodniejsze wakacyjne kierunki. Nic w tym dziwnego. Azja kusi bajecznymi plażami i piękną pogodą. Co zabrać na wyjazd za granicę i jakie ubezpieczenie wybrać na wakacje w Azji?

Kiedy warto pojechać do Azji?

Chcesz pojechać na wczasy w Azji, ale nie wiesz, jaki termin wybrać? Musisz pamiętać, że nie jest tam przyjemnie przez cały rok. Nie warto wybierać się tam zwłaszcza w porze deszczowej. Najlepszym terminem na odwiedzenie Azji Południowo-Wschodniej są miesiące zimowe. Od grudnia do kwietnia panuje tam pora sucha i wtedy będziesz mógł w pełni cieszyć się z egzotycznych wczasów.

Wakacje w Azji – dokąd warto pojechać?

Decyzja o wycieczce do Azji podjęta? Pozostaje wybór ostatecznej destynacji. Do najczęściej wybieranych miejsc należą Tajlandia, Wietnam i Filipiny.

Kraj

Opis

Tajlandia

Najmodniejszy ostatnio kierunek azjatyckich wypraw Polaków. To dobry wybór na pierwszy taki wyjazd. Miejscowa ludność jest niesamowicie życzliwa, infrastruktura dobrze rozwinięta, a krajobrazy zapierają dech w piersiach.

Wietnam

Poza klimatem i niesamowitymi widokami wizyta w Wietnamie to gratka dla miłośników historii XX wieku. Echa wojny spotkasz tu wciąż niemal na każdym kroku. Sieć komunikacyjna jest tu dobrze rozwinięta. To kraj przyjazny turystom.

Filipiny

Bajeczne miejsce, jakby stworzone specjalnie po to, abyś mógł udać się tam na zasłużone wakacje. Niesamowite widoki, bujna roślinność i krystalicznie czysta woda, która skrywa przepiękne rafy koralowe.

Co powinieneś zabrać na wakacje za granicę do Azji?

Bez względu na to, jaka forma urlopu najbardziej Ci odpowiada – zorganizowany wyjazd czy samotna przygoda – są rzeczy obowiązkowe, które powinieneś ze sobą zabrać na wyjazd do Azji.

Podstawa to dokumenty – aktualny paszport to oczywiście wymóg, jednak wybierając się do Azji, musisz pamiętać również o obowiązku wizowym:

  • Tajlandia – jeśli lecisz tam samolotem, a Twój pobyt będzie krótszy niż 30 dni, nie potrzebujesz wizy.
  • Wietnam – aby załatwić wizę bez wychodzenia z domu, najlepiej skorzystaj z usług agencji wizowej. Wypełnij druk online, dołącz skan paszportu i po kilku dniach otrzymasz specjalny dokument – promesę, na podstawie której wiza wystawiana jest na lotnisku.
  • Filipiny –możesz przebywać tam bez wizy do 30 dni, ale jest jedno zastrzeżenie – musisz mieć bilet powrotny.

Kilka praktycznych porad

Wybierasz się na urlop i zastanawiasz się, co zabrać do Azji? Sprawdź nasze porady.

  1. Tabletki do oczyszczania wody – mogą się przydać, ponieważ woda butelkowana, szczególnie na szlakach w biednych krajach azjatyckich, jest droga. O ile posiłek możesz zjeść dosłownie za grosze na ulicy, o tyle czysta woda z pewnego źródła bywa na wagę złota.
  2. Klimat w Azji jest inny niż u nas – wysokiej temperaturze towarzyszy 40-procentowa wilgotność powietrza. W takich warunkach wyjście z klimatyzowanego budynku sprawia, że ubranie natychmiast staje się wilgotne i przywiera do ciała. Z tego powodu nieocenione będą ubrania wykonane z szybkoschnących materiałów. Koszulki termoaktywne mają również tę zaletę, że są bardzo lekkie i zajmują mało miejsca w torbie czy walizce.
  3. Klapki – to obuwie pierwszego wyboru na wakacjach. Jeśli nie planujesz trekkingu, a jedynie zwiedzanie i spacery na plaży, inne buty nie będą Ci potrzebne.

Azja i wakacje – miej ubezpieczenie turystyczne

Nie ma znaczenia, czy wybierasz się na luksusowe wczasy z biurem podróży, wycieczkę objazdową po Azji, czy jesteś samotnym globtroterem. Ubezpieczenie turystyczne dobrane do kierunku podróży i tego, jaki masz plan na spędzenie czasu na wakacjach, to absolutna konieczność. Zupełnie inny klimat, jedzenie na ulicznych stoiskach i woda z niepewnego źródła mogą rozregulować Twój organizm.

W wielu krajach azjatyckich opieka lekarska jest na wysokim poziomie i w razie potrzeby można porozumieć się z personelem medycznym po angielsku. Jeśli to Cię nie przekonuje i chcesz zapewnić sobie dodatkowe wsparcie na wypadek, gdybyś poczuł się gorzej podczas wyjazdu, kup dedykowane ubezpieczenie turystyczne. Dzięki dobrze dobranym pakietom ubezpieczenia turystycznego będziesz mógł liczyć na pomoc tłumacza i nasze wsparcie, gdy potrzebny będzie lekarz.

Długie przeloty z przesiadkami? Ty lecisz w jedną stronę, a Twój bagaż w drugą? W takiej sytuacji również możesz liczyć na wypłatę świadczenia, które pokryje koszty zakupu niezbędnych ubrań czy kosmetyków do czasu, aż Twoje rzeczy się znajdą - wystarczy wykupić ubezpieczenie turystyczne wraz ubezpieczeniem bagażu. W ekstremalnych sytuacjach może się okazać, że konieczny będzie Twój transport medyczny do Polski. Jego koszt pokryjemy my, abyś mógł spokojnie wracać do zdrowia.

Materiał przedstawia wybrane informacje o Ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji   świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 21.07.2023