Ubezpieczenie turystyczne i assistance samochodu

Wybierasz się na wymarzone wakacje samochodem? Dowiedz się, jak możesz skutecznie zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Wakacje kojarzone są z wymarzonym i długo wyczekiwanym odpoczynkiem oraz beztroską. Wybierając się do miejsca destynacji za samochodem, powinieneś zadbać jednak o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na wypadek ewentualnych awarii i innych przykrych zdarzeń drogowych. W ten sposób zapewnisz sobie i swojej rodzinie bardziej komfortową podróż, podczas której będziesz miał pewność, że w sytuacji zaistnienia przykrego zdarzenia będziesz mógł liczyć na profesjonalną pomoc. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie.

Dlaczego warto zainwestować w assistance samochodu?

Assistance samochodowy to nic innego jak ubezpieczenie zapewniające ogólną pomoc, związaną z szeroko pojętym transportem samochodowym. Może być ono szczególnie przydatne w czasie zagranicznych wycieczek, w trakcie których znalezienie odpowiedniego wsparcia technicznego lub drogowego bywa znacznie cięższe niż w rodzimym kraju. Jeśli więc wybierasz się na wczasy, a drogę do celu planujesz pokonać za pomocą auta, warto, abyś zainwestował w odpowiedni assistance samochodowy, aby móc w pełni cieszyć się komfortem podróży, bez konieczności martwienia się o negatywne skutki ewentualnych zdarzeń losowych.

Assistance samochodowy zapewnia zorganizowanie wszelkiej pomocy drogowej oraz pokrycie związanych z nią kosztów. W zależności od ustalonej sumy polisy, jako Twój ubezpieczyciel gwarantujemy realizację wszelkich działań i usług związanych z przywróceniem pełnej sprawności pojazdu. Wśród podstawowych wymienić można:

  • organizację i pokrycie kosztów usprawnienia auta w związku z awarią lub wypadkiem drogowym,
  • holowanie wraz z przyczepą,
  • dostarczenie paliwa,
  • parking (jeżeli w związku z zaistniałą sytuacją zachodzi konieczność postoju na płatnym parkingu),
  • odbiór pojazdu po naprawie.

Oprócz tego będziesz mógł też liczyć na dostarczenie wszelkich niezbędnych usług informacyjnych, mających na celu powiadomienie m.in. o lokalizacji najbliższych stacji benzynowych, warsztatów samochodowych itp. Oprócz tego, jeżeli uszkodzony pojazd nie może zostać szybko naprawiony i uruchomiony, gwarantujemy dostarczenie auta zastępczego, zakwaterowanie w hotelu z wyżywieniem lub kontynuację podróży za pomocą środka komunikacji publicznej (taksówki, pociągu lub autobusu). Suma ubezpieczenia assistance samochodowego w każdym przypadku wynosi 5000 złotych, stanowiąc jednocześnie górną granicę odpowiedzialności.

Co jeszcze obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Assistance samochodowy to jedna z wielu opcji umożliwiających rozszerzenie podstawowego pakietu ubezpieczenia turystycznego. Jeśli więc zechcesz zainwestować w nie, warto, abyś dowiedział się, co jeszcze znajduje się w zakresie wybranej polisy. Przede wszystkim obejmuje ona pokrycie wszelkich kosztów leczenia, do wysokości nawet miliona złotych. Dodatkowo, inwestując w nie, możesz mieć pewność, że zostanie Ci zapewniona niezbędna praktyczna pomoc po zaistnieniu wypadku, wystąpienia nagłej choroby lub zaostrzenia objawów wcześniej wykrytego schorzenia. Dodatkowym atutem, w kontekście aktualnej sytuacji na świecie, jest fakt, że ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z zakażeniem koronawirusem. Ponadto, w sytuacji odwołania wycieczki lub skrócenia czasu jej trwania, możesz mieć pewność, że pieniądze zostaną Ci zwrócone, więc nie będziesz musiał ponosić żadnych negatywnych konsekwencji takiego stanu rzeczy.

Ubezpieczenie turystyczne uwzględniające w swoim zakresie assistance samochodowy to absolutne minimum, w które powinieneś zainwestować, wybierając się w zagraniczną podróż własnym autem. Dzięki niemu będziesz mógł cieszyć się większym komfortem psychicznym i spokojem, mając świadomość, że w razie zaistnienia przykrej sytuacji będziesz mógł liczyć na wypłatę pieniędzy oraz praktyczną pomoc drogową.

Zespół Nationale-Nederlanden 09.09.2021