Assistance pojazdu za granicą

Wybierając się do miejsca destynacji autem, powinieneś zadbać o odpowiednie ubezpieczenie assistance samochodu na wypadek ewentualnych awarii i innych przykrych zdarzeń drogowych. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne z assistance na samochód.

Wybierasz się za granicę? Dowiedz się, jakie korzyści zapewnia assistance pojazdu 

Materiał marketingowy

Wakacje kojarzą się z wymarzonym i długo wyczekiwanym odpoczynkiem oraz beztroską. Wybierając się do miejsca destynacji autem, powinieneś zadbać jednak o odpowiednie ubezpieczenie  assistance samochodu na wypadek ewentualnych awarii i innych przykrych zdarzeń drogowych. W ten sposób zapewnisz sobie i swojej rodzinie bardziej komfortową podróż, podczas której będziesz mieć pewność, że w sytuacji zaistnienia przykrego zdarzenia otrzymasz profesjonalną pomoc. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne z assistance na samochód.

Co to jest assistance pojazdu i dlaczego warto w nie zainwestować?

Assistance samochodu to nic innego jak ubezpieczenie zapewniające ogólną pomoc związaną z szeroko pojętym transportem samochodowym. Może być ono szczególnie przydatne w czasie zagranicznych wycieczek, w których trakcie znalezienie odpowiedniego wsparcia technicznego lub drogowego w przypadku awarii lub wypadku bywa znacznie cięższe niż w Polsce. Jeśli więc wybierasz się na wczasy, a drogę do celu planujesz pokonać przy pomocy auta, warto, abyś zainwestował w odpowiednie ubezpieczenie turystyczne z assistance samochodowym. Dzięki temu będziesz mógł w pełni cieszyć się komfortem podróży, bez konieczności martwienia się o negatywne skutki ewentualnych zdarzeń losowych.

Assistance samochodowy zapewnia zorganizowanie kompleksowej pomocy drogowej oraz pokrycie związanych z nią kosztów (pamiętaj, że nie płacimy za koszt części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych użytych do naprawy – pokrywamy koszt robocizny). .

Jakie usługi obejmuje Assistance samochodu? Wśród podstawowych wymienić można:

  • organizację i pokrycie kosztów robocizny za usprawnienia auta w związku z awarią lub wypadkiem drogowym,
  • holowanie wraz z przyczepą,
  • dostarczenie paliwa,
  • parking (jeżeli w związku z zaistniałą sytuacją zachodzi konieczność postoju na płatnym parkingu),
  • odbiór pojazdu po naprawie.

Oprócz tego będziesz mógł też liczyć na dostarczenie wszelkich niezbędnych usług informacyjnych, mających na celu powiadomienie m.in. o lokalizacji najbliższych stacji benzynowych, warsztatów samochodowych itp.

Dodatkowo – jeżeli uszkodzony pojazd nie może zostać szybko naprawiony i uruchomiony – w ramach ubezpieczenia assistance samochodowego masz gwarancję dostarczenia auta zastępczego, zakwaterowania w hotelu z wyżywieniem lub kontynuacji podróży za pomocą środka komunikacji publicznej (taksówki, pociągu lub autobusu). Suma ubezpieczenia assistance samochodu w każdym przypadku wynosi 5000 złotych, stanowiąc jednocześnie górną granicę odpowiedzialności.

Ubezpieczenie turystyczne z assistance samochodowym warto wykupić niezależnie od tego, jakim osobowym autem podróżujesz i jak długa jest zaplanowana trasa. Awaria samochodu może  przydarzyć się zawsze, a koszt jej naprawy za granicą może być bardzo wysoki. Nie pozostawiaj swoich wakacji przypadkowi. Ubezpieczenie turystyczne wraz z assistance samochodu  możesz nabyć w korzystnej cenie w pełni online lub u doradcy bez skomplikowanych formalności.

Co jeszcze obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne assistance samochodu to jedna z wielu opcji umożliwiających rozszerzenie podstawowego pakietu ubezpieczenia turystycznego. Jeśli chcesz zapewnić sobie jak najszerszą ochronę podczas pobytu za granicą, dowiedz się, co jeszcze obejmuje zakres wybranej polisy.

Ubezpieczenie turystyczne zawiera przede wszystkim pokrycie uzasadnionych kosztów leczenia – do wysokości nawet miliona złotych. Dodatkowo inwestując w nie, możesz mieć pewność, że zostanie Ci zapewniona niezbędna praktyczna pomoc po zaistnieniu wypadku czy w razie wystąpienia nagłej choroby, jak też zaostrzenia objawów wcześniej wykrytego schorzenia.

Dużym atutem w kontekście aktualnej sytuacji na świecie jest fakt, że ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z zakażeniem koronawirusem.

Ubezpieczenie turystyczne uwzględniające w swoim zakresie ubezpieczenie samochodu (assistance) to absolutne minimum, w które powinieneś zainwestować, wybierając się w zagraniczną podróż własnym autem. Dzięki niemu będziesz mógł cieszyć się większym komfortem psychicznym i spokojem, mając świadomość, że w razie zaistnienia przykrej sytuacji przysługuje Ci wypłata pieniędzy oraz praktyczna pomoc drogowa.

Materiał przedstawia wybrane informacje o Ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe   informacje  na   temat   zakresu   ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności   ubezpieczyciela   i   warunków   realizacji   świadczeń   znajdują   się   w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 27.07.2023