Bezpieczeństwo finansowe – czym jest i jak możesz o nie zadbać?

Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Natomiast zabezpieczenie finansowe to jeden z elementów niezbędnych, aby móc to bezpieczeństwo, swoje i najbliższych, zbudować. Ale jak to zrobić w tych niepewnych czasach?

Wiele jest podejść do kwestii bezpieczeństwa finansowego. Niektórzy traktują je dosłownie, jako bieżące zabezpieczenie swoich środków. Chronią dostępu do kont, pilnują kart debetowych i kredytowych, nie trzymają dużej ilości gotówki w domu itp. Oczywiście jest to podejście racjonalne i warto również w tym aspekcie zadbać o swoje pieniądze. Jednak my przyjrzyjmy się kwestii finansów w szerszym kontekście i pokażemy Ci, jak możesz zabezpieczyć je na przyszłość, dla Ciebie i dla Twojej rodziny.

Bezpieczeństwo finansowe – czyli co dokładnie?

Bezpieczeństwo finansowe rozumie się jako zabezpieczenie zgromadzonego majątku i możliwość jego pomnażania. Dobrze, jeśli jest ono zaplanowane i budowane w długiej perspektywie. Mają na nie wpływ wszelkie decyzje związane z pieniędzmi, które podejmujesz w związku z gospodarowaniem majątkiem. Warto tu przytoczyć teorię finansów osobistych, według której bezpieczeństwo finansowe rozumie się jako sytuację, w której dana rodzina dysponuje zasobami pozwalającymi przeżyć na dotychczasowym poziomie przez 6–12 miesięcy bez bieżących dochodów.
I tu dochodzimy do sedna – niestety, ale w życiu niczego nie możesz być pewien. Sytuacje, takie jak utrata pracy z dnia na dzień, wypadek czy choroba, mogą przytrafić się każdemu. Ważne, abyś był na taki moment przygotowany i mógł jak najszybciej sobie z nim poradzić.
Nie musimy Cię chyba przekonywać, że abyś miał poczucie bezpieczeństwa finansowego, powinieneś mieć oszczędności. Odkładane co miesiąc drobne sumy mogą w przyszłości zaprocentować pokaźną kwotą. Wówczas możesz spać spokojnie. Co by się nie działo, dzięki zaoszczędzonym środkom jesteś przygotowany na to, aby poradzić sobie z problemami dnia codziennego.

Ubezpieczenie formą zabezpieczenia finansowego

Bezpieczeństwo finansowe zapewni Ci także nasze ubezpieczenie na życie. Wielu zdarzeń po prostu nie jesteś w stanie przewidzieć. Z kolei pokrycie niektórych potrzeb może znacznie przewyższyć kwotę, którą udało Ci się dotychczas zaoszczędzić. Czym innym jest naprawa auta za kilka tysięcy złotych, a czym innym długotrwałe leczenie. Posiadając odpowiednią polisę, możesz być pewien, że zapewnimy Ci pomoc w wielu różnych życiowych sytuacjach, a w gdyby Ciebie zabrakło – finansowe zabezpieczenie Twojej rodzinie. Ponadto, w razie utraty pracy z powodów zdrowotnych, również możesz liczyć na wypłatę środków, które będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel, np. leczenie czy spłatę kredytu.
Oprócz ubezpieczenia podstawowego warto, abyś skorzystał także z umów dodatkowych. Wybierając polisę na wypadek poważnego zachorowania, otrzymasz wsparcie finansowe w przypadku zdiagnozowania którejkolwiek z aż 34 chorób, takich jak zawał serca czy udar. Gwarantujemy Ci drugą opinię medyczną, czyli wsparcie zespołu medycznego, który – na podstawie opinii ekspertów z kraju i zagranicy – zweryfikuje Twoje wyniki i postawi diagnozę, jak również konsultacje ze specjalistami, m.in. z kardiologiem i neurologiem, a także badania laboratoryjne i rehabilitację. Nie musisz się też martwić koniecznością długiego czekania na badania diagnostyczne i genetyczne, które pozwolą na wczesne wykrycie choroby. To wszystko jesteśmy w stanie zapewnić Ci od ręki, gdy wybierzesz odpowiedni wariant i sumę ubezpieczenia czy pakiet dodatkowy.

Jeśli skorzystasz z pakietu assistance, możesz liczyć na naszą pomoc w codziennym życiu, w której skład wchodzą m.in.: transport medyczny, dostarczenie leków, wsparcie psychologa i pielęgniarki, organizacja rehabilitacji, a nawet pomoc w pracach domowych i opiece nad dziećmi.
Warto także wspomnieć o ubezpieczeniu na wypadek pobytu w szpitalu. Dzięki tej polisie, w przypadku gdy trafisz do szpitala z powodu choroby lub wypadku, otrzymasz od nas wsparcie finansowe, które zrekompensuje Ci utracone dochody.
Zabezpieczenie finansowe to niezwykle ważna kwestia. Jeśli zrobisz to dobrze, dla siebie i swoich najbliższych, będziesz miał pewność, że w przypadku utraty pracy, choroby czy pobytu w szpitalu kwestie związane z pieniędzmi odejdą na drugi plan, a Ty będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę ważne.

Zespół Nationale-Nederlanden 21.05.2021