O czym pamiętać, wybierając się na rodzinne wakacje?

Rodzinne wakacje to skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie. Jak zaplanować podróż i zabezpieczyć bliskich na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń?

Materiał marketingowy

O czym pamiętać, wybierając się na rodzinne wakacje?

Zorganizowanie rodzinnych wakacji to nie lada wyzwanie nie tylko pod względem logistycznym. Zaplanowanie trasy, spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy i zapewnienie atrakcji na miejscu może być skomplikowane. Podejście do tematu ze zdrowym rozsądkiem oraz odpowiednio wczesne rozpoczęcie organizacji może znacznie usprawnić i przyspieszyć ten proces. Sprawdź, jak zaplanować rodzinny wyjazd i dlaczego warto wykupić ubezpieczenie na wakacje.

Jak zaplanować wakacje z rodziną?

Odpowiednią organizację wakacji z rodziną rozpocznij bardzo wcześnie, bo już na etapie wyboru miejsca docelowego. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrana destynacja będzie satysfakcjonująca dla każdego uczestnika rodzinnego wyjazdu – zarówno dla osób dorosłych, jak i najmłodszych pociech.

Decydując o celu, do którego udacie się na rodzinne wakacje, weź pod uwagę wiek uczestników wyjazdu i dostosuj aktywności do ich możliwości. Podróżując z dziećmi, szczególnie istotny jest wybór hotelu lub apartamentu, który będzie przyjazny dla najmłodszych wczasowiczów.

Zwróć uwagę m.in. na obecność placu zabaw czy basenu przystosowanego dla dzieci, wyposażenie pokoju w przewijak, wanienkę, krzesełko do karmienia i inne niezbędne elementy, a także atrakcje oferowane przez personel hotelu (np. dostępność zabaw z animatorem). Tego typu udogodnienia będą świetną atrakcją dla dzieci podczas rodzinnych wakacji, a dla rodziców – ułatwieniem i chwilą wytchnienia w czasie wypoczynku.

Kolejnym aspektem, który bezwzględnie należy wziąć pod uwagę, wybierając się na rodzinne wakacje, jest wybór środka transportu. Wielogodzinna podróż autokarem z małymi dziećmi może nie być zbyt dobrym rozwiązaniem. Najmłodsi znacznie lepiej będą znosić podróż samochodem lub samolotem.

Jednym z ważniejszych elementów planowania rodzinnych wakacji jest prawidłowe spakowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze w przypadku podróżowania z małymi dziećmi, które wymagają zabrania ze sobą znacznie większego bagażu, niż ma to miejsce w przypadku starszaków. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest pakowanie z odpowiednio wcześniej przygotowaną listą oraz odznaczanie przedmiotów, które zostały już umieszczone w walizkach. Pamiętaj również, aby nie pakować się na wczasy rodzinne na ostatnią chwilę. Najlepiej rozpocząć ten proces kilka dni przed planowaną wyprawą, a sporządzanie listy – nawet 2 tygodnie przed urlopem.

Nie zapomnij także zaplanować choć części atrakcji. Dzięki temu sprawniej ułożysz harmonogram każdego dnia i będziesz mieć pewność, że nie pominiesz żadnej istotnej atrakcji turystycznej.

Czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje?

W ramach przygotowywania do rodzinnych wakacji trzeba pomyśleć także o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, które zapewni całej rodzinie spokój i ochronę na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie podróży. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że w razie wypadku czy nagłego zachorowania podczas rodzinnych wakacji możesz liczyć na specjalistyczną pomoc oraz niezbędne wsparcie finansowe.

Dużym atutem jest możliwość wyboru specjalnej oferty przygotowanej dla podróżujących rodzin. Występuje ona w dwóch wariantach. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla rodzin podróżujących z co najmniej jednym dzieckiem. W takim wypadku przy zakupie ubezpieczenia zostanie automatycznie naliczona 10-procentowa zniżka. Drugi wariant dotyczy posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Przy zakupie polisy wystarczy podać numer karty, a automatycznie zostanie naliczone 20 procent zniżki, co dodatkowo łączy się z wymienioną wcześniej 10-procentową zniżką.

Jak zaplanować wakacje za granicą?

Rodzinne wakacje za granicą to szansa na poznanie innych kultur i złapanie lepszej pogody. Do wyjazdu trzeba się jednak dobrze przygotować. Za granicą obowiązują inne niż w Polsce zasady udzielania bezpłatnych świadczeń medycznych. Z tego powodu – oprócz ustalenia planu wakacji – warto zadbać o dobre ubezpieczenie na wakacje za granicą.

Ubezpieczenie turystyczne za granicą – co warto wiedzieć?

Jaki jest koszt polisy turystycznej?

Koszt polisy turystycznej zależy od wielu czynników takich jak: liczba podróżujących osób, zakres ochrony, liczba dni, wybrana destynacja. Opłata jest jednorazowa i wynosi już od 3,50 zł za dzień!

Czy rodziny mogą liczyć na zniżki?

Jeśli w ramach polisy ubezpieczasz przynajmniej jedno dziecko, automatycznie nalicza się zniżka w wysokości 10%.

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje akcje ratownicze?

W wielu krajach koszty akcji ratowniczych lub poszukiwawczych w górach są ekstremalnie wysokie. Jeśli zaginiesz i nie będzie z Tobą kontaktu nasze ubezpieczenie pokryje koszty akcji ratowniczych lub poszukiwawczych w górach i na morzu aż do 100 000 zł.

Jakie dyscypliny sportu, które uprawiasz w czasie urlopu zaliczane są do kategorii sportów ekstremalnych?

Wśród dyscyplin ekstremalnych wymagających dodatkowej ochrony są m.in.: jazda na quadach, pływanie na skuterze wodnym, kolarstwo górskie, alpinizm, biathlon, canyoning, chodzenie po linie, jazda łodzią odrzutową, jazda na rowerze w bikeparku, jazda na snowboardzie lub nartach poza oznakowanymi trasami, jazda samochodem po wydmach i inne wymienione w OWU.

Czy możesz ubezpieczyć wakacje w Polsce?

Tak, jeśli planujesz urlop w Polsce, wybierz ubezpieczenie turystyczne w Polsce i w pasie przygranicznym.

 

W Nationale-Nederlanden, w zależności od wybranych opcji ubezpieczenia turystycznego, możesz zapewnić sobie m.in. ochronę Pomoc Assistance wraz z kosztami leczenia, NW, OC.

Ubezpieczenie wakacji pozwala chronić swoje interesy finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. W przypadku zagranicznych wyjazdów jest niezbędne, aby zapobiec przykrym następstwom wypadków czy choroby.

Niezależnie od tego, czy planujesz rodzinne wakacje nad morzem, w górach czy za granicą, wykup dostosowaną do swoich potrzeb polisę.

Materiał przedstawia wybrane informacje o Ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 30.05.2023