Rodzinne wakacje – jak je zaplanować?

Rodzinne wakacje to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Sprawdź, jak zorganizować atrakcyjną podróż.

Zorganizowanie rodzinnych wakacji to nie lada wyzwanie, nie tylko pod względem logistycznym. Zaplanowanie trasy, spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, zapewnienie atrakcji na miejscu potrafią przyprawić o ból głowy. Podejście do tematu z odpowiednim wyprzedzeniem oraz rozważne rozpoczęcie organizacji może znacznie usprawnić i przyspieszyć ten proces. Sprawdź, jak zaplanować rodzinne wakacje.

Planowanie wakacji – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednią organizację wakacji rozpocznij bardzo wcześnie, bo już na etapie wyboru miejsca docelowego. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrana destynacja będzie satysfakcjonująca dla każdego członka rodziny, zarówno dla osób dorosłych, jak i najmłodszych pociech. Decydując o celu wyprawy, weź pod uwagę upodobania każdej osoby i, w miarę możliwości, wybierz miejsce, które, chociaż w pewnym stopniu spełni oczekiwania wszystkich. Podróżując z dziećmi, szczególnie istotny jest wybór hotelu lub apartamentu, który będzie przyjazny dla najmłodszych wczasowiczów. Zwróć uwagę m.in. na obecność placu zabaw czy basenu przystosowanego dla dzieci, wyposażenie pokoju w przewijak, wanienkę, krzesełko do karmienia i inne niezbędne elementy, a także atrakcje oferowane przez personel hotelu (np. dostępność zabaw z animatorem). Tego typu udogodnienia będą świetną atrakcją dla dzieci, a dla rodziców – ułatwieniem i chwilą wytchnienia w czasie wypoczynku.

Kolejnym aspektem, który bezwzględnie należy wziąć pod uwagę, wybierając się na rodzinne wakacje, jest wybór środka transportu. Wielogodzinna podróż autokarem z małymi dziećmi może nie być zbyt dobrym rozwiązaniem. Najmłodsi znacznie lepiej będą znosić jazdę samochodem lub podróż samolotem.

Jednym z ważniejszych elementów planowania rodzinnych wakacji jest prawidłowe spakowanie wszystkich niezbędnych przedmiotów. Zadanie to staje się jeszcze trudniejsze w przypadku podróżowania z małymi dziećmi, które wymagają zabrania ze sobą znacznie bardziej pokaźnego asortymentu, niż ma to miejsce w przypadku starszaków. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest pakowanie z odpowiednio wcześniej przygotowaną listą oraz odznaczanie przedmiotów, które zostały już umieszczone w walizkach. Pamiętaj również, aby nie pakować się na ostatnią chwilę. Najlepiej rozpocząć ten proces kilka dni przed planowaną wyprawą, a sporządzanie listy – nawet 2 tygodnie przed urlopem.

Nie zapomnij także zaplanować choć części atrakcji. Dzięki temu sprawniej ułożysz harmonogram każdego dnia i będziesz mieć pewność, że nie pominiesz żadnej istotnej ciekawostki turystycznej.

Czy warto wykupić ubezpieczenie?

W ramach przygotowywania do rodzinnych wakacji warto pomyśleć także o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, które zapewni ci spokój i większy komfort psychiczny w trakcie podróży. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że w razie wystąpienia jakichkolwiek przykrych zdarzeń w trakcie rodzinnych wakacji, możesz liczyć na specjalistyczną pomoc oraz niezbędne wsparcie finansowe. Dużym atutem jest możliwość wyboru specjalnej oferty przygotowanej dla podróżujących rodzin. Występuje ona w dwóch wariantach. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla rodzin podróżujących z co najmniej jednym dzieckiem. W takim wypadku przy zakupie ubezpieczenia zostanie automatycznie naliczona dziesięcioprocentowa zniżka. Drugi wariant dotyczy posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Przy zakupie polisy wystarczy podać numer karty, a automatycznie zostanie naliczone 20% zniżki, które dodatkowo łączy się z wymienioną wcześniej 10% zniżką.

Zespół Nationale-Nederlanden 21.05.2021