Chcesz się nauczyć pływać na desce windsurfingowej? Sprawdź naszą ofertę ubezpieczeń.

Windsurfing to sport nie tylko dla elit. Z roku na rok przybywa miłośników wodnego szaleństwa. Sprawdź, jak przygotować się do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną.

Materiał marketingowy

Nauka windsurfingu – co jest potrzebne?

W letnich miesiącach instruktorzy windsurfingu mają pełne ręce roboty. Nic dziwnego – wiele osób chce na własnej skórze poczuć emocje, jakie wywołuje połączenie wiatru i wody. Oferta szkół windsurfingu i obozów sportowych ukierunkowanych na tę dyscyplinę jest bardzo szeroka. Zanim rozpoczniesz przygodę z deską i żaglem oraz odbędziesz kurs windsurfingu, sprawdź, jak powinieneś przygotować się do efektywnego i bezpiecznego uprawiania tego sportu.

Windsurfing – przygotuj swoje ciało

Nauka windsurfingu wymaga nie tylko siły, ale również odpowiedniej techniki. Z deską do windsurfingu doskonale poradzą sobie zarówno dorośli, jak i dzieci. Podczas kursu prowadzonego przez doświadczonych instruktorów zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci szybko zapanować nad deską i żaglem. Zanim rozpoczniesz szkolenie, możesz przygotować swoje ciało do nowej aktywności.

Jeśli chcesz z łatwością opanować technikę windsurfingu, zadbaj o wszechstronny rozwój swojego ciała. Oto kilka praktycznych wskazówek:

  1. Szlifuj umiejętności pływackie – jako surfer z pewnością będziesz chciał pływać po większych akwenach. To konieczna umiejętność, aby poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach.
  2. Stabilizuj sylwetkę – oprócz ćwiczeń siłowych i aerobowych istnieje cały katalog aktywności stabilizujących sylwetkę. Dzięki nim bez problemu utrzymasz odpowiednią postawę na desce. Aby rozpocząć trening, poproś o wskazówki swojego trenera z siłowni lub obejrzyj materiał instruktażowy w internecie.
  3. Dbaj o trening ogólnorozwojowy – sportowcy uprawiający dyscypliny techniczne – a do takich z pewnością należy windsurfing – nie uciekną od treningu ogólnorozwojowego. Jazda na rowerze, fitness, jogging – to tylko kilka aktywności, które ułatwią Ci dobry start na desce windsurfingowej. Jeśli dodasz do tego zbilansowaną dietę, efekty mogą przejść Twoje najśmielsze oczekiwania.

Windsurfing dla początkujących – jaki sprzęt wybrać?

Nie ma co się oszukiwać – windsurfing wymaga specjalistycznego sprzętu, który nie należy do tanich. Podstawą jest oczywiście deska windsurfingowa, a wraz z nią takie elementy jak:

  • żagiel
  • bom (uchwyt, który przytrzymujesz podczas pływania)
  • maszt
  • trapez windsurfingowy (system mocowania ciała do masztu za pomocą linki)
  • statecznik (poprawia stabilność deski i musi być dostosowany do Twojej wagi i wzrostu)

Najlepszym strojem do uprawiania windsurfingu jest kostium piankowy, który chroni ciało przed chłodem, zimną wodą i wiatrem. W specjalistycznych sklepach znajdziesz pianki dostosowane do różnych warunków atmosferycznych.

Szacuje się, że na nowy sprzęt dla początkujących trzeba wydać około 5 tysięcy złotych. Jeśli chcesz przekonać się, czy windsurfing rzeczywiście jest dla Ciebie, zacznij od wypożyczenia sprzętu. Aby rozpocząć naukę, wybierz doświadczonych nauczycieli. W pobliżu tłumnie uczęszczanych jezior i zalewów funkcjonują szkoły windsurfingowe, które prowadzą kursy dla początkujących. Obóz windsurfingowy za granicą również jest dobrym pomysłem. Na jaki wydatek trzeba się przygotować, planując kursy i obozy windsurfingowe?

Usługa Orientacyjna cena
1 godzina kursu indywidualnego 180 zł
Pakiet 10 godzin kursu indywidualnego 1400 zł
1 godzina kursu w grupie 4-osobowej 110 zł
Pakiet 10 godzin kursu w grupie 4-osobowej 880 zł

Sprawdź także: Jak rozpocząć przygodę z nurkowaniem w Polsce

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i opracuj plan awaryjny

Windsurfing to dość bezpieczny sport. Jeśli zdobyłeś konieczne umiejętności i masz odpowiedni sprzęt, ryzyko kontuzji jest niewielkie. Nieszczęśliwy wypadek może jednak spotkać nawet bardzo dobrze przygotowanego surfera. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego na czas wyjazdu przygotowaliśmy dla Ciebie ubezpieczenie turystyczne, które zawiera w ofercie ochronę w trakcie uprawiania sportów rekreacyjnych. Pamiętaj, że windsurfing jest sportem, który obejmujemy ochroną, bez konieczności zapłaty dodatkowej składki.

Oto najważniejsze korzyści wynikające z umowy:

  1. W razie nieszczęśliwego wypadku wypłacimy Ci świadczenie w wysokości nawet 50 tysięcy złotych (kwota zależy od wysokości wybranej składki).
  2. Otrzymasz wsparcie finansowe w razie zwichnięcia, złamania kończyny lub trwałego uszkodzenia ciała.

Jeśli wybierasz się w podróż zagraniczną i masz zamiar zabrać ze sobą sprzęt do windsurfingu, zapoznaj się z ofertą naszego ubezpieczenia turystycznego. Zdajemy sobie sprawę, że transport kosztownych akcesoriów wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego dajemy Ci możliwość ubezpieczenia sprzętu sportowego. Ubezpieczenie turystyczne rozszerzone o odpowiednie opcje daje pewność, że otrzymasz pieniądze w razie uszkodzenia lub kradzieży deski surfingowej.

Materiał przedstawia wybrane informacje o Ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 12.06.2023