Co obejmuje ubezpieczenie piwnicy, murów i szyb i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Dbając o swoje bezpieczeństwo finansowe, powinieneś zainwestować w dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe, także z myślą o piwnicy, murach i szybach.

Polisy mieszkaniowe wyróżniają kilka elementów nieruchomości. Nim zdecydujesz się na zakup konkretnego ubezpieczenia, powinieneś przeanalizować OWU, które rozwieją Twoje wątpliwości w tym zakresie. Mury, elementy stałe i ruchomości to podstawowe punkty ubezpieczenia mieszkania i domu. Dodatkowo możesz pokusić się o ubezpieczenie szyb w domu, co przy małych dzieciach lub czworonożnych pupilach w mieszkaniu może się naprawdę przydać. Ubezpieczenie piwnicy w bloku to dziś niemal konieczność. Czego dokładnie dotyczy i na czym polega taka polisa?

Ubezpieczenie piwnicy – dlaczego warto?

Piwnica to ważna część każdego domu i dodatkowe pomieszczenie mieszkania, choć nie stanowi aż tak widocznej części nieruchomości i przecież nie zapraszasz do niej gości. Nawet jeśli chodzi o ubezpieczenie mieszkania na wynajem, warto, abyś zainwestował w pakiet, który obejmuje piwnicę. Dlaczego? Ponieważ prawdopodobnie przechowujesz w niej cenne przedmioty, od nieużywanych na co dzień sprzętów, jak sokowirówki, roboty kuchenne, stare komputery, radia i odtwarzacze płyt, po meble, odzież i książki. Co ważne, polisa obejmuje ochronę zarówno konstrukcji pomieszczenia, jak i przechowywanych w nim przedmiotów.
Ubezpieczenie piwnicy od zalania, pożaru lub działania mrozu czy od kradzieży to idealne rozwiązania dla osób, które mieszkają w bloku. Czasem otwarta klatka schodowa może skusić złodzieja, który następnie splądruje kilka kolejnych, często połączonych ze sobą piwnic. Z kolei niezamknięty lufcik lub pęknięta rura może stać się przyczyną zalania pomieszczenia. Polisa pokrywająca szkody wyrządzone w piwnicy domu, mieszkania czy budynku gospodarczego, pozwoli zrekompensować finansowo utratę przechowywanych w niej przedmiotów lub naprawę elementów uszkodzonych przez złodziei, mróz czy wodę.

Co obejmuje ubezpieczenie murów mieszkania?

Ochronie podlega cały dom i mieszkanie, a więc również ich mury. Co kryje się pod tym terminem stosowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe? Przede wszystkim elementy konstrukcyjne, jak fundamenty, ściany i poszycie dachowe. Ochronie podlegają również ich części zewnętrzne, czyli dachówki, gładzie, tapety czy tynk. Ubezpieczenie może chronić również inne budowle znajdujące się na posesji, takie jak altany, pergole, budynki gospodarcze, wolnostojące garaże i murowane grille, ogrodzenia.
Dlaczego warto je ubezpieczyć? Musisz pamiętać, że mury podlegają działaniu sił natury, ale i człowieka. Wymagają ochrony zarówno przed powodzią, uderzeniem pioruna, huraganem, śniegiem i gradem, trzęsieniem ziemi, przepięciem, upadkiem drzew, lamp czy masztów, jak i przed pożarem, zalaniem, dewastacją, eksplozją, wandalizmem czy uderzeniem pojazdu mechanicznego.
Dzięki ubezpieczeniu murów będziesz przygotowany na różne wypadki!

Ubezpieczenie szyb w domu – warto o nim pamiętać

Ubezpieczenie mienia dotyczy również szyb i elementów szklanych w wyposażeniu domu. Ubezpieczenie nieruchomości przyniesie Ci spokój i pozwoli bezstresowo przejść każdy remont, a także ochroni Cię przed skutkami nieplanowanych zdarzeń. Elementy szklane, takie jak lustra, szyby, wykończenia mebli (wbudowanych na stałe), to delikatny materiał, który może ulec zniszczeniu. Powinieneś więc zainwestować w ubezpieczenie, które szybko i bez zbędnych formalności pozwoli Ci na ich wymianę. Możesz nabyć je u przedstawiciela lub nie wychodząc z domu dzięki prostej i wygodnej ofercie ubezpieczenia domu i mieszkania online.

Zespół Nationale-Nederlanden 11.10.2021