O tym pomyśl, zanim wybierzesz się na wycieczkę rowerową z dziećmi!

Wycieczka rowerowa, w szczególności ta w towarzystwie najmłodszych pociech, to nie lada wyzwanie. Jej zaplanowanie i zorganizowanie nie należy do najłatwiejszych logistycznie zadań. Trudność ta jest dodatkowo potęgowana przez potencjalne ryzyko nieszczęśliwych wypadków, które mogą wydarzyć się po drodze. Warto więc, abyś odpowiednio wcześnie rozpoczął planowanie rodzinnej wyprawy i zabezpieczył się na wypadek wystąpienia niepożądanych zdarzeń.

Jak przygotować się do wycieczki rowerowej?

Każda wycieczka o charakterze turystycznym lub rekreacyjnym powinna zostać odpowiednio zaplanowana. Dotyczy to w szczególności wyjazdów z małymi dziećmi, w przypadku których spontaniczność niekoniecznie dobrze się sprawdza. Przed przystąpieniem do szczegółowego planowania wyprawy rowerowej weź pod uwagę przede wszystkim indywidualne potrzeby swojej pociechy. Trasę wycieczki dostosuj bezpośrednio do umiejętności oraz wytrzymałości dziecka. Pamiętaj też, że z reguły najmłodsi bardzo szybko się nudzą, a ich sprawność fizyczna nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, aby podołać drodze przeznaczonej dla osoby dorosłej.

Jeśli natomiast zdecydujesz się wieźć dziecko na przyczepce lub w foteliku zamontowanym na własnym rowerze, powinieneś uwzględnić dodatkowe obciążenie, które będzie towarzyszyć Ci podczas jazdy, i adekwatnie do tego zaplanować całą wycieczkę. Warto, abyś przemyślał destynację podróży atrakcyjną zarówno dla dziecka, jak i dorosłego, a także dokładnie rozplanował wszystkie postoje i przerwy.

Ubezpieczenie nie tylko na rowerowe wyprawy

Wybierając się na wycieczkę rowerową z dziećmi, musisz mieć na uwadze, że podczas trasy mogą wydarzyć się różne nieprzewidziane, nieszczęśliwe wypadki. Powinieneś więc wcześniej pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu finansowym, które w razie wystąpienia jakiegokolwiek przykrego zdarzenia, zapewni odpowiednie wsparcie i pomoc zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Rozważ wykupienie naszego „Ubezpieczenia dziecka bez przerwy” Obejmuje ono zarówno wypadki, które wydarzą się w szkole, jak i poza nią (również na wycieczkach rowerowych, a nawet zagranicznych wyprawach). Tego typu polisą możesz objąć dziecko od dnia narodzin do ukończenia 18. roku życia. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru jednego z trzech wariantów ubezpieczenia i opcji dodatkowych – w ten sposób samodzielnie możesz zadecydować o jego zakresie. Najszersza opcja (premium) obejmuje obrażenia wszelkiego typu. Wśród nich wymienić można przede wszystkim: złamania, skręcenia, zwichnięcia, oparzenia, rany wymagające szycia oraz lżejsze i groźniejsze urazy. Dzięki wykupieniu takiego pakietu wraz z opcjami dodatkowymi, takimi jak opieka po wypadku i opieka medyczna, możesz cieszyć się większym spokojem i świadomością, że w razie negatywnego w skutkach zdarzenia Twoje dziecko zostanie objęte odpowiednią opieką medyczną, a jego rekonwalescencja znacznie się skróci.

Co zabrać ze sobą na rower?

Planując wycieczkę rowerową, zadbaj o niezbędny ekwipunek. Zabranie ze sobą odpowiednich przedmiotów sprawi, że będziesz przygotowany na każdą okoliczność i żadne zmiany pogody czy inne zdarzenia nie będą w stanie Cię zaskoczyć.

Wybierając się na wycieczkę rowerową z dziećmi, pamiętaj też o zapasie wody. Szczególnie dużą ilość musisz zabrać w upalne, słoneczne dni, kiedy o wiele rozważniej należy pamiętać o regularnym nawadnianiu organizmu. Kolejnym niezbędnym elementem będą zdrowe i pożywne przekąski (kanapki z dużą ilością warzyw oraz owoce). Warto, abyś zabrał również foliowe płaszcze przeciwdeszczowe, które uchronią całą rodzinę przed nagłymi zmianami pogody, oraz pompkę do roweru, na wypadek ewentualnej awarii.

Obowiązkowym elementem wyposażenia jest również apteczka, która może przydać się w sytuacji wszelkich otarć, uderzeń czy skaleczeń. Najlepiej zadbaj również o to, aby mieć przy sobie nawilżane chusteczki oraz płyn antybakteryjny. Elementy te zapewnią zachowanie odpowiedniej higieny przed i po jedzeniu.

Wycieczka rowerowa z dziećmi to niełatwe przedsięwzięcie. Odpowiednio zaplanowana może okazać się jednak świetną rekreacją i ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie.

 

Zobacz też: Ubezpieczenie roweru i rowerzysty wyróżnione nagrodą Konsumencki Lider Jakości 2020 – Debiut Roku.

Zespół Nationale-Nederlanden 06.10.2021