Koszt chemioterapii prywatnie

Choroby nowotworowe wymagają niezwłocznego podjęcia specjalistycznego leczenia. Dowiedz się, jaki jest koszt chemioterapii prywatnie.

Materiał marketingowy

Choroby nowotworowe są uważane za jedne z najpoważniejszych. Mimo że z tego powodu w Polsce wprowadzane są specjalne programy dla chorych na raka, a leczenie jest finansowane w ramach publicznej opieki zdrowotnej, to zdarza się, że pacjenci onkologiczni nie mają refundacji wszystkich dostępnych leków. W tej sytuacji wielu z nich zastanawia się nad tym, czy nie skorzystać na przykład z odpłatnej terapii, jeśli zaleca ją lekarz prowadzący leczenie. Sprawdź, jaki jest koszt chemioterapii prywatnie. 

Chemioterapia w ramach NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia regularnie śledzi trendy światowe w leczeniu nowotworów i aktualizuje listę refundowanych leków przeciwnowotworowych. Mimo to bardzo często okazuje się, że nowe pozycje nie są tak prędko włączane w zakres medykamentów dostępnych dla chorych na raka.
W Polsce na liście refundowanych leków na nowotwory znajduje się jedynie część leków rekomendowanych przez Europejskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej. Tym samym pacjenci w kraju nie mogą korzystać z wielu innowacyjnych terapii, które dla innych Europejczyków bywają standardem. 
Zobacz także: Nowotwór złośliwy – co to jest? Jak wygląda?

Chemioterapia prywatnie

W tych okolicznościach coraz więcej chorych szuka informacji na temat komercyjnego leczenia raka w placówkach prywatnych. W takich podmiotach można realizować zarówno programy lekowe, które są finansowane przez NFZ, jak i korzystać z odpłatnych świadczeń. 
Pierwszym krokiem jest wizyta u onkologa, który zleci wykonanie odpowiednich badań i ustali plan chemioterapii. Placówka zamówi niezbędne leki i ustali dogodne terminy wizyt. Czas oczekiwania zależy od sytuacji panującej w placówce. 
Zobacz także: Jak zawczasu wykryć nowotwór?

Koszt chemioterapii prywatnie

Leczenie nowotworów prywatnie może być kosztowne. Trudno wskazać dokładne koszty, ponieważ te zależą od różnych czynników. Średni koszt leczenia to jednak kilkanaście tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć m.in. wydatki na konsultacje medyczne, dodatkowe badania i dojazdy.  
Wiele placówek umożliwia rozłożenie należności za leczenie na raty. Chorzy korzystają również czasem z finansowania terapii przez fundacje onkologiczne. W praktyce jednak lepiej być odpowiednio zabezpieczonym na wypadek zachorowania na nowotwór. 

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu

Ubezpieczenia na wypadek nowotworu Ona lub On, które jest oferowane w Nationale-Nederlanden jako umowa dodatkowa do wybranych ubezpieczeń na życie, może zabezpieczyć dodatkowe środki i praktyczne wsparcie w przypadku zachorowania. 

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – elementy

W jakich sytuacjach się przyda?

Dlaczego warto?

Wypłata świadczenia

- sam wybierasz sumę ubezpieczenia (do 1 000 000 zł) i wariant ochrony:
Możesz wybrać:

● Wariant podstawowy - obejmuje wszystkie nowotwory złośliwe oraz łagodne nowotwory mózgu (operacyjne) – do 90 typów nowotworów lub

● Wariant pełny - obejmuje wszystkie nowotwory złośliwe oraz nowotwory łagodne, które wymagają leczenia, np. operacji co najmniej 150 typów nowotworów.

Jeżeli diagnoza się potwierdzi, możesz otrzymać nawet 1 000 000 zł na leczenie lub inny, wybrany przez Ciebie cel.

Pieniądze otrzymasz zaraz po tym, jak zatwierdzimy Twój wniosek o wypłatę.

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu zyskasz szersze możliwości leczenia i zwiększysz szansę na powrót do zdrowia.

Pakiet Pre-Diagnoza - badania przesiewowe i genetyczne

Masz dostęp do szybkich konsultacji medycznych. Jeśli podczas konsultacji lekarz stwierdzi, że wymagane jest dalsze sprawdzenie, możesz skorzystać ze specjalistycznych badań przesiewowych i genetycznych. Wszystko po to, aby potwierdzić, że jesteś zdrowy albo zalecić Ci dodatkowe leczenie.

Postawiona diagnoza może być podstawą do wypłacenia świadczenia z umowy Ona/On.

Dzięki badaniom przesiewowym i genetycznym możesz wcześnie wykryć chorobę. Im wcześniejsza diagnoza, tym lepsze rokowania.

Kluczowym w wyleczeniu nowotworu jest wczesne stadium wykrycia nowotworu oraz szybkość działania.

Pakiet Onkolog - konkretny program diagnostyczny

Gdy Twój przypadek wymaga wizyt u specjalistów, specjalistycznych badań (m.in. markery nowotworowe, tomografia komputerowa, USG, rezonans magnetyczny) oraz konsultacji profesorskich dotyczących wstępnego rozpoznania choroby.

Trafna diagnoza pomaga szybciej rozpocząć bardziej efektywne leczenie.

Druga Opinia Medyczna – dodatkowa specjalistyczna opinia drugiego lekarza

Możesz poprosić o opinię nt. wyników swoich badań od zespołu medycznego. Oni na podstawie opinii ekspertów z kraju i z zagranicy zweryfikują Twoje wyniki i postawioną diagnozę, a także dotychczas stosowane i proponowane dalsze leczenie. Otrzymasz też informacje o alternatywnych metodach leczenia danego przypadku.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w przypadku chorób nowotworowych warto skorzystać z opinii większego grona ekspertów, by mieć pewność, że diagnoza jest właściwa, a stosowane leczenie jest optymalne.

Program Assistance

Możesz liczyć na wsparcie assistance, kiedy skupiasz się na walce z chorobą. Jest to pomoc w organizacji codziennego życia - np. transport medyczny, dostarczenie leków, pomoc domowa, pomoc pielęgniarki, opieka nad dziećmi.

Otrzymasz także wsparcie w organizacji i pokryciu kosztów rehabilitacji, wypożyczenia, czy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Zwrócimy Ci także koszty zakupu peruk, czy protez, a także zorganizujemy i pokryjemy koszty zabiegu chirurgii plastycznej.

To wszystko do kwoty 25 000 zł.

By mieć poczucie zaopiekowania w różnych aspektach życia, w tym trudnym czasie walki z chorobą.

Program Assistance - pomoc onkopsychologa

Warto skorzystać ze wsparcia onkopsychologa, gdy doświadczenie choroby staje się dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem psychicznym. Warto wtedy sięgnąć po profesjonalną pomoc. Na wsparcie mogą liczyć również Twoi bliscy

Osoba silniejsza psychicznie ma więcej siły, aby walczyć o swoje zdrowie. W tym trudnym czasie także bliscy osoby chorej mogą skorzystać ze wsparcia onkopsychologa.


W przypadku zachorowania na nowotwór możesz otrzymać wypłatę świadczenia – nawet do 1 000 000 złotych – te dodatkowe środki możesz przeznaczyć na walkę ze swoją chorobą. Pieniądze otrzymasz niezwłocznie po zatwierdzeniu wniosku o wypłatę świadczenia. 
W ramach ubezpieczenia możesz mieć dostęp do badań i konsultacji medycznych, jeśli wybierzesz dodatkowe pakiety. Dostępne są również badania genetyczne i diagnostyczne, dzięki którym zweryfikujesz diagnozę i swój stan zdrowia. 
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu jest dostępne dla wszystkich, którzy spełniają kryterium wieku – ukończyli 16 lat i nie ukończyli 66 lat. Umowa jest zawierana na 5 lat i może być przedłużona na kolejny okres, aż do momentu osiągnięcia 70 roku życia. 
Ochrona działa przez cały okres trwania ubezpieczenia. W zakres dodatkowego programu diagnostycznego wchodzą m.in. wizyty u specjalistów, badania – w tym np. markery nowotworowe, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy USG. Po usłyszeniu diagnozy masz możliwość skorzystania z drugiej opinii medycznej. W jej trakcie zespół medyczny składający się z ekspertów krajowych i zagranicznych weryfikuje wyniki i postawioną diagnozę.

Artykuł przygotowany we współpracy z Agnieszką Majerkiewicz, menadżerką produktów indywidualnych w Nationale-Nederlanden. 02.05.2023