Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Niby proste pytanie ale... Który pakiet ubezpieczenia przyda Ci się najbardziej? Wejdź i sprawdź, nasze podpowiedzi!

Wakacje planujesz z wyprzedzeniem, a później już tylko czekasz 😊
Miejsce, nocleg czy czas wycieczki możesz zaplanować, ale pewnych rzeczy przewidzieć się nie da. Nie ma też co liczyć, że nic się nie wydarzy – lub odwrotnie - stresować się, żeby tylko nic złego się nam nie przytrafiło.
W życiu różnie bywa, lepiej więc być dobrze przygotowanym i oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów. W końcu na wakacje jedziemy po to, żeby odpocząć
.

 

Jak wybrać dobre ubezpieczenie podróżne?

Zakres ubezpieczenia oraz kwota, na jaką powinieneś się ubezpieczyć, zależy od Twoich potrzeb, mi.in. od tego, dokąd jedziesz i co będziesz na miejscu robić. Niezależnie czy jest to rodziny wyjazd nad morze czy dzika wyprawa po azjatyckiej dżungli zawsze warto zabezpieczyć się na wypadek problemów ze zdrowiem. Przy  skręceniu nogi czy nagłej gorączce u dziecka ubezpieczenie zapewni Ci pokrycie kosztów leczenia. Dzięki temu unikniesz wysokich kosztów leczenia na miejscu. Dobre ubezpieczenie turystyczne zawiera również pakiet assistance. Dla Ciebie oznacza to praktyczną pomoc w podróży, m.in. organizację leczenia (np. wizyta lekarza w hotelu), pomoc prawna i wsparcie tłumacza (np. w przypadku wypadku czy kradzieży), pomoc i opieka nad dziećmi (gdy np. Ty wymagasz hospitalizacji) czy transport do kraju (również dla osób towarzyszących).

 
 

Ubezpieczenie turystyczne

  • nawet do 1 mln na pokrycie kosztów leczenia za granicą 
  • zwrot kosztów za odwołaną lub skróconą wycieczkę 
Oblicz składkę

Wakacje samolotem

Jeżeli na wakacje wybierasz się samolotem dobrym pomysłem jest ubezpieczenie bagażu – w sytuacji gdy Twój przewoźnik zgubi Twoją walizkę lub dostaniesz ją z opóźnieniem otrzymasz pieniądze na zakup najpotrzebniejszych rzeczy (np. kosmetyków, bielizny, butów). W Nationale-Nederlanden otrzymasz aż 2000 zł jeżeli Twój bagaż przyleci na miejsce nieco później niż Ty 😊

 

Zniszczony lub zgubiony bagaż podczas podróży

Czasami przewozisz wartościowe rzeczy typu sprzęt muzyczny, sportowy czy wózek dziecięcy. Dobre ubezpieczenie turystyczne pozwoli Ci na samodzielny wybór kwoty, na jaką chcesz ubezpieczyć swój bagaż Dzięki tej opcji możesz uniknąć strat związanych z utartą lub zniszczeniem wartościowych przedmiotów.

 

Autem po Europie

Jeżeli planujesz wakacje samochodem (np. wyjazd samochodem do Chorwacji czy Włoch) koniecznie rozszerz swoje ubezpieczenie turystyczne o assistance samochodowy, które zapewni Ci pomoc, gdy zepsuje się auto, którym podróżujesz (m.in. naprawa na miejscu, holowanie, dostarczanie paliwa, samochód zastępczy).

 

A co jeżeli nie możesz jechać?

Czasami zdarzają się sytuacje, które sprawiają, że nieoczekiwanie musisz odwołać albo skrócić swoje wakacje. Nagła choroba dziecka, skręcenie nogi przez męża, egzamin poprawkowy córki czy nieszczęśliwy wpadek mogą sprawić, ze wymarzony wyjazd trzeba będzie przełożyć. Dlatego warto zawsze rozszerzyć swoje ubezpieczenie o zwrot kosztów rezygnacji lub skrócenia podróży. Tak, aby nie ponosić zbędnych kosztów.

 

Problemy w domu podczas wakacji

Aby mieć spokojną głowę i nie zastanawiać się nad potencjalnymi zagrożeniami warto wcześniej pomyśleć o assistance domowym, które wykupić można razem z ubezpieczeniem podróżnym. To dodatkowe rozszerzenie zapewni Ci pomoc specjalisty (np. ślusarza, hydraulika czy elektryka), gdy podczas Twojej nieobecności dojdzie w domu do kradzieży z włamaniem albo innego zdarzenia losowego, np. zalania.

 

Teraz pozostaje Ci już tylko wybrać gdzie jechać na wakacje i jak je zaplanować: na własną rękę czy z biurem podróży i oczywiście wybrać ubezpieczenie turystyczne

Miłej podróży!

Ela Jung 21.05.2019