Wycieczka do Grecji – co warto zabrać?

Czekają Cię wymarzone wakacje w Grecji? Chcemy ułatwić Ci przygotowania do wyjazdu i zebraliśmy gotowe porady. Sprawdź, co ze sobą zabrać.

Grecja to kraj, który każdego roku przyciąga rzesze turystów. Śródziemnomorski klimat, mili i otwarci mieszkańcy kraju, gorące słońce i ciepłe morze sprawiają, że wycieczka do Grecji to marzenie wielu z nas. Podpowiemy Ci, co powinieneś zabrać do Grecji, aby Twój urlop okazał się przyjemny i pozbawiony niemiłych niespodzianek.

Co powinieneś zabrać do Grecji? 

Wycieczka do Grecji tuż-tuż, a Ty wciąż zastanawiasz się, co zabrać? Przedstawiamy Ci listę rzeczy niezbędnych, których nie może zabraknąć w Twojej walizce:

  1. Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna – Grecja to kraj, który słynie z doskonałej pogody i silnego słońca. Dlatego też ochrona przeciwsłoneczna jest tutaj niezbędna. Na wycieczkę do Grecji koniecznie zabierz dobry krem z filtrem UV, nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne.
  2. Przewiewne i oddychające ubrania – ze względu na wysokie temperatury, wycieczka do Grecji nie obejdzie się bez wygodnych ubrań, w których nie będzie Ci zbyt gorąco. Polecamy zrezygnować z czarnych elementów garderoby, ponieważ przyciągają one promienie słoneczne i sprawiają, że wysoka temperatura staje się bardziej uciążliwa.
  3. Stosowny strój – jeśli planujesz wizytę w klasztorze lub kościele prawosławnym, wówczas dobrze mieć ze sobą stosowny strój – panie spódnice za kolano i bluzki zakrywające ramiona, a panowie długie spodnie. Przy wejściach można czasami pożyczyć specjalne chusty do przepasania, np. w przypadku zwiedzania obiektów sakralnych podczas wycieczki do Aten czy Zakynthos.
  4. Wygodne buty – jeśli szykujesz się na wycieczkę objazdową po Grecji, na pewno będziesz miał wówczas dużo zwiedzania. Wygodne buty to podstawa! Najlepiej sprawdzą się sandały na grubej podeszwie.
  5. Buty do wody – w Grecji jest wiele kamienistych plaż, a ponadto na dnie mogą pojawić się ostre jeżowce. Dzięki odpowiednim butom do wody będziesz mógł bez obaw stąpać po dnie.
  6. Aparat fotograficzny lub telefon komórkowy – Grecja słynie z pięknych widoków. Możesz tam wykonać wiele przepięknych, pamiątkowych zdjęć. Dlatego też oczyść karty pamięci lub weź dodatkową kartę pamięci do aparatu lub telefonu komórkowego.
  7. Przewodnik – przed wyjazdem musisz się odpowiednio przygotować. Jeśli planujesz wycieczki autokarowe do Grecji i po kraju, sprawdź połączenia komunikacyjne. Poczytaj także o greckich zwyczajach i przepisach (np. spożywanie alkoholu w miejscach publicznych). Przewodnik ułatwi Ci także ustalenie trasy oraz atrakcji turystycznych, które chcesz zwiedzić.

Ubezpieczenie do Grecji

Przygotowując się do wyjazdu, pamiętaj, żeby zadbać również o swoje bezpieczeństwo. Często zabieranym dokumentem, który ma pomóc na wypadek nieplanowanej choroby, jest Karta EKUZ. Niestety nie zawsze jest ona wystarczająca. Dlaczego? Pomimo, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dowodem korzystania ze świadczeń NFZ, jej posiadanie nie gwarantuje pokrycia wszystkich kosztów udzielenia pomocy, np. powrotu do kraju. Dlatego przed wycieczką do Grecji powinieneś dodatkowo zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne. Dzięki temu nie musisz martwić się o pomoc w razie nagłej choroby, przykrego wypadku czy pobytu w szpitalu.

Ubezpieczenie turystyczne za granicą – co warto wiedzieć?

Jaki jest koszt polisy turystycznej?

Koszt polisy turystycznej zależy od wielu czynników takich jak: liczba podróżujących osób, zakres ochrony, liczba dni, wybrana destynacja. Opłata jest jednorazowa i wynosi już od 3,50 zł za dzień!

Czy rodziny mogą liczyć na zniżki?

Jeśli w ramach polisy ubezpieczasz przynajmniej jedno dziecko, automatycznie nalicza się zniżka w wysokości 10%.

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje akcje ratownicze?

W wielu krajach koszty akcji ratowniczych lub poszukiwawczych w górach są ekstremalnie wysokie. Jeśli zaginiesz i nie będzie z Tobą kontaktu nasze ubezpieczenie pokryje koszty akcji ratowniczych lub poszukiwawczych w górach i na morzu aż do 100 000 zł.

Jakie dyscypliny sportu, które uprawiasz w czasie urlopu zaliczane są do kategorii sportów ekstremalnych?

Wśród dyscyplin ekstremalnych wymagających dodatkowej ochrony są m.in.: jazda na quadach, pływanie na skuterze wodnym, kolarstwo górskie, alpinizm, biathlon, canyoning, chodzenie po linie, jazda łodzią odrzutową, jazda na rowerze w bikeparku, jazda na snowboardzie lub nartach poza oznakowanymi trasami, jazda samochodem po wydmach i inne wymienione w OWU.

Czy możesz ubezpieczyć wakacje w Polsce?

Tak, jeśli planujesz urlop w Polsce, wybierz ubezpieczenie turystyczne w Polsce i w pasie przygranicznym.

 

Wycieczka do Grecji samolotem – o czym musisz pamiętać podczas pakowania się?

Każda linia lotnicza ma swoje odrębne zasady, więc zanim wybierzesz się na wycieczkę do Grecji, powinieneś się z nimi zapoznać. Wymogi dotyczące wagi bagaży oraz ich wymiarów mogą się między sobą różnić. Więc zanim zaczniesz zastanawiać się, co zabrać do Grecji, w pierwszej kolejności sprawdź, jak duża może być Twoja walizka. Weź także pod uwagę, że być może kupisz jakieś pamiątki, które później również znajdą się w Twoim bagażu. Ponadto pamiętaj, że do samolotu nie można wnosić ostrych przedmiotów ani pojemników z płynem o pojemności większej niż 100 ml.

Zobacz też: Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży

Materiał przedstawia wybrane informacje o ubezpieczeniu. Ubezpieczenie turystyczne jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 01.07.2020