Szkło na ścianę – jakie wybrać? Rodzaje

Jeśli znudziły Ci się tradycyjne płytki, możesz wybrać szkło na ścianę. To modne rozwiązanie stosowane jest w aranżacji kuchni, łazienek i salonów. Sprawdź, jakie są jego zalety i wady.

Szkło na ścianę to nowy trend, który coraz częściej można spotkać w wystroju wnętrz. Nie oznacza to, że płytki ceramiczne odchodzą w zapomnienie, jednak miłośnicy nowoczesnego designu chętniej wybierają nowe rozwiązanie. Szkło doskonale prezentuje się w każdym pomieszczeniu.

Architekci wnętrz już dawno odkryli zalety szkła jako elementu dekoracyjnego. Jak się okazuje, materiał ten – chociaż uchodzi za bardzo kruchy i delikatny – jest również trwały i bardzo praktyczny. Panel szklany na ścianę to element, który sprawdzi się w salonie, kuchni lub łazience. Materiał daje szerokie możliwości tworzenia ulubionych wzorów, jednak należy go odpowiednio zabezpieczyć.

Szkło na ścianę – zalety i wady

Szkło na ścianę to nowoczesny trend, który ma wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

  • Optycznie powiększa pomieszczenie – będzie więc idealne do małych kuchni i salonów.
  • Jest znacznie trwalsze od tradycyjnej fototapety, a do tego odporne na zabrudzenia.
  • W przeciwieństwie do fug między płytkami, nie wchłania wilgoci i nie zatrzymuje brudu. Co istotne, nie pochłania też zapachu – to ważny argument, jeśli planujesz urządzić kuchnię.
  • Szkło na ścianie łatwo utrzymać w czystości.
  • Montaż jest bardzo prosty – wystarczy odrobina umiejętności oraz dobry klej do szkła.
  • Jest bezpieczne, mimo że ten materiał od zawsze ma opinię kruchego. Szkło hartowane na ścianę jest trwałe i spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa. Jest wzmacniane w taki sposób, że w razie uszkodzenia nie rozsypie się na drobne kawałki.
  • Materiał jest niedrogi, zaś aranżacje, które może stworzyć, robią niesamowite wrażenie. Szkło – podobnie jak drewno – nigdy nie wyjdzie z mody.

Rozwiązanie to nie jest oczywiście pozbawione wad. Przede wszystkim szkła dekoracyjnego raczej nie kupisz przez internet, ponieważ wiąże się to ze zbyt dużym ryzykiem. Szklane panele muszą być wykonane pod wymiar i dostosowane do potrzeb konkretnego pomieszczenia. Grubość szkła nie jest tylko kwestią gustu – warto skonsultować ten wybór ze specjalistą. A jak z pewnością wiesz, wsparcie eksperta zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Szkło dekoracyjne na ścianę – modne wzory

Nie ma wątpliwości, że szkło na ścianę jest bardzo atrakcyjne wizualnie – dzięki niemu pomieszczenie staje się czyste i eleganckie. Hartowane szkło może być przezroczyste lub kolorowe. Matową lub błyszczącą taflę z łatwością dopasujesz do wystroju salonu, kuchni lub łazienki. To uniwersalne tworzywo możesz swobodnie łączyć z innymi elementami dekoracyjnymi.

Spersonalizowane fototapety cały czas są w modzie. Aby były trwałe, zabezpiecz je przezroczystym, szklanym panelem – łatwym do czyszczenia i odpornym na zniszczenia. Dzięki temu fototapetę z ulubionymi zdjęciami możesz mieć w kuchni i łazience, bez obaw o zabrudzenia czy zalanie wodą.

Szkło dekoracyjne na ścianę daje ogromne możliwości aranżacji przestrzeni – na tafli możesz wydrukować każdy motyw i grafikę w doskonałej jakości. W nowoczesnych wnętrzach wyeksponujesz tekstury ścian, takie jak cegła czy beton. Szkło będzie dodatkową ochroną dla tych powierzchni.

Szkło na ścianę – jak je zabezpieczyć?

Szkło hartowane na ścianę to solidny materiał, który już w procesie produkcji jest odpowiednio zabezpieczony. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie w swoim mieszkaniu, zawsze wybieraj tzw. szkło bezpieczne o wysokiej odporności termicznej. Do takich należy – oprócz szkła hartowanego – szkło klejone, składające się z kilku tafli.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nawet najlepsze zabezpieczenia potrafią być zawodne. Jeśli obawiasz się o swoje szkło na ścianie, możesz skorzystać z naszego ubezpieczenia domu. W przypadku zniszczeń otrzymasz od nas pomoc finansową, która pozwoli Ci szybko zrobić remont. Coroczna składka nie obciąży Twojego portfela, a będziesz mógł spać spokojnie, bez obaw o dodatkowe koszty.

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020