Ubezpieczenie mieszkania z OC – czym jest? Czy warto wykupić?

Wynajmujesz mieszkanie? Zabezpiecz siebie i swoich najemców ubezpieczeniem z polisą OC, które stworzyliśmy z myślą o niespodziewanych awariach i innych sytuacjach, które mogą wyrządzić szkody sąsiadom.

Mieszkanie na wynajem to dobra inwestycja. Zwróci Ci się szybciej, jeśli będziesz odpowiednio zabezpieczony. Ubezpieczenie mieszkania na wynajem to skuteczny sposób na Twój spokojny sen, a także bezpieczeństwo Twoich lokatorów. Sprawdź, jak to działa.

Chcąc ubezpieczyć mieszkanie na wynajem, powinieneś brać pod uwagę polisy działające niezależnie od tego, kto wyrządzi szkodę – przypisane nie do osoby, a do mieszkania. To forma ubezpieczenia zawierająca też OC stworzona po to, aby zapewnić wsparcie finansowe na wszelki wypadek dla właściciela mieszkania, nawet jeśli szkodę sąsiadom wyrządzą najemcy lub jeśli wina nie może być ustalona (np. pęknie wężyk od pralki).

 

Na czym polega OC wynajmującego? Ubezpieczenie majątkowe a polisa OC

Ubezpieczenie mieszkania może obejmować:

  • szkody wyrządzone w Twoim mieszkaniu – ubezpieczenie majątkowe,

  • szkody, które najemca Twojego mieszkania wyrządzi sąsiadom – ubezpieczenie OC.

W naszej ofercie jest polisa, która ochroni Twoją własność oddaną do użytku najemcy. Nasze ubezpieczenie mieszkania i domu na wynajem zabezpiecza nie tylko mury, ale też stałe elementy wyposażenia. Jakie są zalety takiego ubezpieczenia majątkowego? Przede wszystkim polisa dostosowana jest do aktualnych realiów. Ceny mieszkań i domów zmieniają się w ostatnim czasie w rekordowym tempie. Suma ubezpieczenia jest więc elastyczna. Oznacza to, że w dniu zgłoszenia przez Ciebie szkody będzie ona odpowiadać aktualnej wartości Twojej nieruchomości.

Pieniądze z polisy wypłacimy Ci bez względu na to, czy szkoda powstała w wyniku zdarzenia losowego czy roztargnienia. Skoro ubezpieczenie skierowane jest do osób wynajmujących mieszkanie, to oczywiście pokryjemy również szkody, których dokonał najemca. Przecież nawet spokojnym lokatorom zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Wówczas Twoje ubezpieczenie zwróci koszty nawet pięciu napraw szkód, których dokonał w Twoim mieszkaniu najemca.

Jako że częścią ubezpieczenia mieszkania jest też OC mieszkaniowe, wypłacimy odszkodowanie również pokrzywdzonym sąsiadom, np. jeśli najemca Twojego mieszkania zaleje ich lokal lub gdy nieruchomość sąsiadów ucierpi w wyniku pożaru wywołanego przez najemcę w Twoim mieszkaniu. Podstawową różnicą pomiędzy tradycyjną polisą OC a połączoną z ubezpieczeniem mieszkania na wynajem jest to, że ta druga pokrywa koszt zakwaterowania najemcy w przypadku, gdy wynajmowane mieszkanie, w wyniku powstałej szkody, nie nadaje się już do zamieszkania. Wtedy zorganizujemy i opłacimy nowe miejsce dla wszystkich lokatorów na dwa miesiące. W tym czasie będziesz mógł wyremontować lokal.

Zobacz też: Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego - co można ubezpieczyć?

 

Co zyskujesz, wykupując ubezpieczenie mieszkania i domu na wynajem z OC?

Przede wszystkim spokój i świadomość, że w wyniku nieprzewidzianych okoliczności Twój majątek jest zabezpieczony i do tego nie poniesiesz kosztów naprawy szkód wyrządzonym sąsiadom przez najemcę Twojego lokalu. Tego nie da się przecenić.

Wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość ubezpieczenia kilku nieruchomości za pomocą jednej umowy. Jedna umowa, jedna składka, a do tego atrakcyjne zniżki. Poza pakietem podstawowym możesz wybrać kilka dodatkowych opcji – wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Jak widzisz, ubezpieczenie OC najemcy i OC wynajmującego to korzyść dla obu stron. Życie bywa nieprzewidywalne, a dobrze przemyślane ubezpieczenie sprawi, że znajdziesz wyjście z każdej sytuacji.

Zobacz też: Najem okazjonalny – co to jest i czy się opłaca?

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020