Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego – co można ubezpieczyć?

Awaria sprzętu elektronicznego to problem, o którym wolisz nie myśleć? Dowiedz się, co możesz ubezpieczyć i jakich zmartwień dzięki temu uniknąć.

Wyobraź sobie, że kiedy lodówka przestanie działać lub pralka zacznie przeciekać, jedyne, co będziesz musiał zrobić, to zadzwonić pod znany Ci numer i zamówić pomoc specjalisty. Brzmi niewiarygodnie? A jednak takie rozwiązanie jak najbardziej jest możliwe. Co możesz objąć ubezpieczeniem sprzętu elektronicznego i co dokładnie dzięki niemu zyskasz?

Czy ubezpieczenie ruchomości domowych obejmuje sprzęt elektroniczny?

Sprzęt elektroniczny objęty jest ubezpieczeniem mienia, ponieważ jest częścią Twojego domu. Jeśli ubezpieczasz dom lub mieszkanie, wtedy ochroną objęte są m.in. elementy konstrukcyjne i instalacje, ale też: działka, ogród, garaż i ogrodzenie, okładziny ścian i sufitów, elementy szklane, ogródki i tarasy, miejsca postojowe, piwnice oraz sprzęt AGD w zabudowie.

Sprawdź, jak ubezpieczenie domu i mieszkania chroni Twój majątek.

 
 

Ubezpiecz dom/mieszkania online

Zapewnij sobie wspracie i pomoc po takich zdarzeniach jak: pożar, powódź, przepięcie, kradzież czy stłuczenie. Ubezpieczenie kupisz prosto i wygodnie online. 
 

Sprawdź cenę

Oprócz sprzętu znajdującego się na stałe wewnątrz domu czy mieszkania możesz ubezpieczyć również tzw. ruchomości, czyli m.in. sprzęt elektroniczny znajdujący się wewnątrz domu lub mieszkania i będący własnością Twoją bądź Twoich bliskich. Ruchomościami są więc: wolnostojący sprzęt AGD, sprzęt audiowizualny, fotograficzny oraz elektroniczny. Ubezpieczenie ruchomości (które jest nieodłącznym elementem ubezpieczenia domu i mieszkania), chroni nie tylko to, co znajduje się w środku. Ochroną objęte są także:

  • ruchomości znajdujące się w pomieszczeniach gospodarczych,

  • ruchomości znajdujące się na balkonie, tarasie, loggii lub w ogrodzie,

  • ruchomości w trakcie przeprowadzki,

  • ruchomości wypożyczone,

  • ruchomości biurowe i służbowe,

  • rzeczy osobiste gości.

Ponadto, jeśli Twój sprzęt elektroniczny uległ awarii, podamy Ci informacje o sieci specjalistów zajmujących się naprawą. Wystarczy zadzwonić i poprosić o pomoc. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy naszych zaufanych fachowców, możesz wybrać opcję Asystenta Domu Premium, dzięki której otrzymasz praktyczne wsparcie w przypadku awarii sprzętu elektronicznego. Wtedy możesz liczyć nawet na sprzątanie po zaistniałej szkodzie, odzyskanie danych ze sprzętu IT czy telefoniczną konsultację z informatykiem.

Czy warto ubezpieczać sprzęt elektroniczny?

Dzięki ubezpieczeniu na sprzęt elektroniczny (w ramach ubezpieczenia ruchomości domowych) masz poczucie bezpieczeństwa i dostaniesz pieniądze w razie wystąpienia szkody, np. za naprawę pralki. Wypłacimy Ci pieniądze również w przypadku rzeczy wypożyczonych, służbowych, a nawet rzeczy Twoich gości. Jeśli ktoś ukradnie Ci wypożyczone narty przed wyjazdem w góry, służbowy laptop lub telefon Twojego dziecka, dostaniesz odszkodowanie. Możesz też liczyć na nasze wsparcie, jeśli będziesz potrzebował pomocy specjalisty w naprawie sprzętu RTV, AGD lub IT.

Niezależnie od tego, czy szkoda powstała w wyniku zdarzeń losowych (np. pożar, zalanie), czy też roztargnienia (np. pozostawienie włączonego żelazka), wypłacimy Ci pieniądze. Ochrona przypisana jest do domu bądź mieszkania, a nie do osoby, i działa niezależnie od tego, kto spowoduje szkodę. Dodatkowo OC działa także wtedy, gdy wina nie może być ustalona (np. pęknięcie wężyka od pralki).

O czym powinieneś pamiętać, decydując się na ubezpieczenie sprzętu AGD i RTV?

Z ubezpieczenia sprzętu elektronicznego wyłączone są uszkodzenia mechaniczne oraz termiczne, a także wady nimi wywołane, np. stłuczenie czy przegrzanie, będące rezultatem niewłaściwego użytkowania. Warto również pamiętać, że ochroną nie jest objęte naturalne zużycie baterii. W zależności od wybranych pakietów możesz liczyć na określone wsparcie specjalistów. Bez względu na to, na jakie ubezpieczenie się zdecydujesz, zawsze otrzymasz nasze wsparcie, dzwoniąc na wskazany numer Pomocy Assistance.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego jest sposobem na zadbanie nie tylko o własne sprzęty, ale również rzeczy wypożyczone oraz te, które należą do Twoich gości.

Zobacz też: OC najemcy - czym jest? Czy warto wykupić?

Zespół Nationale-Nederlanden 01.03.2020