Zalanie mieszkania – ubezpieczenie i pomoc

Pęknięty wąż od pralki może spowodować duże zniszczenia i narazić Cię na spore koszty. Sprawdź, co obejmuje nasze ubezpieczenie od zalania mieszkania i na jaką pomoc możesz liczyć.

Jesteśmy przekonani, że dbasz o swoje mieszkanie i starasz się zabezpieczyć je przed pożarem, zalaniem i innymi przykrymi zdarzeniami. Czasem jednak sytuacja wymyka się spod kontroli i nawet drobna awaria może spowodować duże zniszczenia. Zalanie mieszkania wiąże się ze sporymi kosztami, a nierzadko odbija się też na sąsiedzkich relacjach. Podpowiadamy, jak wyjść obronną ręką z takich kłopotów.

Zalanie mieszkania – najczęstsze przyczyny

Zalanie mieszkania może zdarzyć się w najmniej spodziewanym momencie. Powinieneś znać jego przyczyny, aby w porę mu zapobiec. Wśród najczęstszych powodów są m.in.:

 • pęknięty wężyk w pralce – awaria tego elementu może prowadzić do szkód w całym mieszkaniu. Aby ich uniknąć, regularnie sprawdzaj stan techniczny swojej pralki;
 • zatkany zlew – w tym przypadku może pomóc tylko szybka reakcja i zakręcenie zaworu głównego. W przeciwnym razie Twoje mieszkanie i lokal sąsiada z dołu zostaną zalane. Lepiej nie opuszczaj mieszkania podczas napełniania wanny i pamiętaj o zakręcaniu kranu;
 • uchylone okna – trudno nie otwierać okien, gdy jest piękna pogoda. Pamiętaj jednak, aby zamykać okna za każdym razem, gdy wychodzisz z domu. Nagłe oberwanie chmury lub gwałtowna burza mogą sprawić, że do Twojego domu dostanie się woda;
 • rozszczelnienie rury w ścianie lub podłodze – jeśli mieszkasz w bloku, dbanie o stan techniczny rur należy do obowiązków spółdzielni mieszkaniowej i to właśnie ona powinna udzielić niezbędnej pomocy w razie powstania szkód.
 
 

Ubezpiecz dom/mieszkania online

Zapewnij sobie wspracie i pomoc po takich zdarzeniach jak: pożar, powódź, przepięcie, kradzież czy stłuczenie. Ubezpieczenie kupisz prosto i wygodnie online. 
 

Sprawdź cenę

Ubezpieczenie mieszkania od zalania – sprawdź naszą ofertę

Nie każdej awarii dasz radę uniknąć. Doskonale o tym wiemy i dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowe ubezpieczenie domu i mieszkania, dzięki któremu otrzymasz niezbędne wsparcie w przypadku, gdy Twoje mieszkanie zostanie zalane. Ubezpieczenie mieszkania od zalania obejmuje również cenne sprzęty, które uległy zniszczeniu.

Wysokość świadczenia, popularnie określanego jako odszkodowanie za zalane mieszkanie, zależy od wybranej przez Ciebie polisy. Przy ustalaniu kwoty składki bierzemy pod uwagę takie czynniki, jak:

 • rodzaj nieruchomości (mieszkanie lub dom),
 • rok budowy,
 • powierzchnia,
 • stan budynku.

Co ważne, składkę będziesz płacić raz do roku, więc nie zwiększy ona Twoich miesięcznych opłat. Zasady postępowania są bardzo proste: masz trzy dni, aby poinformować nas o zalaniu mieszkania telefonicznie, online lub pocztą tradycyjną. Szybko zweryfikujemy Twój wniosek i wypłacimy Ci świadczenie, które pokryje koszt remontu.

Pieniądze trafią na Twoje konto również wtedy, gdy szkoda będzie wynikiem Twojego roztargnienia. Jednak jeśli zalanie mieszkania było umyślnym działaniem lub w trakcie zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu, nie będziemy mogli udzielić Ci pomocy.

Sprzątanie po zalaniu domu czy mieszkania to ciężka i czasem niebezpieczna praca. Żebyś nie musiał obawiać się o konsekwencje kontuzji podczas zbierania wody czy wymiany podłogi, wykup ubezpieczenie NNW. Sprawdź, jakie wsparcie możemy Ci zapewnić w jego ramach.

Dbaj o sąsiedzkie relacje. Jak działa ubezpieczenie od zalania sąsiada?

Dobre relacje z sąsiadami to bardzo ważna sprawa. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nasza polisa działa również jako ubezpieczenie od zalania sąsiada. W jego ramach gwarantujemy Ci:

 • pokrycie kosztów remontu u sąsiada,
 • sprzątanie po remoncie,
 • drobny prezent na przeprosiny.

Obie szkody – zalanie Twojego mieszkania i zniszczenia u sąsiada – likwidujemy w ramach jednej polisy. Ubezpieczenie domu możesz rozszerzyć dzięki dodatkowym pakietom. Jeśli zdecydujesz się np. na pakiet Pupil, zapewnimy pomoc weterynarza zwierzakom, które ucierpiały podczas domowej „powodzi”. Pamiętaj, że każda nasza oferta jest szyta na miarę. Poproś o pomoc naszego konsultanta, który dopasuje ubezpieczenie do Twoich potrzeb.

Zespół Nationale-Nederlanden 19.05.2020