Chorwacja samochodem – jak dojechać?

Do Chorwacji autem? To jak najbardziej możliwe! Ten wakacyjny kierunek nie jest bardzo oddalony od Polski, a trasa do niego prowadzi przez niezwykle malownicze miejsca. Sprawdź, jak dojechać samochodem do Chorwacji.

Chorwacja to jeden z popularniejszych wakacyjnych kierunków turystycznych, chętnie wybierany przez Polaków. Kraj ten słynie z przepięknych plaż, klimatycznych miejscowości i idealnej do plażowania pogody. Co więcej, nie znajduje się daleko od Polski. Wyjazd do Chorwacji samochodem może okazać się niezwykłą przygodą, ponieważ ciekawy jest nie tylko sam cel, lecz także miejsca odwiedzane po drodze.

Dlaczego warto jechać do Chorwacji samochodem?

Do Chorwacji można z powodzeniem dostać się samolotem (np. lecąc do Zagrzebia), pociągiem lub autokarem. Podróż samochodem daje jednak więcej swobody, a samo przemieszczanie się autem pozwala na dotarcie do wielu zakątków zarówno samej Chorwacji, jak i sąsiadujących z nią państw. Co więcej, przejazd drogami wzdłuż wybrzeża to niezapomniana przygoda! Tamtejsze widoki zapierają dech w piersi, a klimatyczne nadmorskie miejscowości rozkochują w sobie od pierwszego wejrzenia.

Trasa autem do Chorwacji

Przed wyjazdem warto zastanowić się, jaka trasa będzie najodpowiedniejsza. Do Chorwacji autem można dostać się na kilka sposobów. Wszystko zależy od miejsca startu oraz tego, co chcesz zobaczyć po drodze. Jeśli jedziesz ze wschodniej części Polski, najlepszą opcją będzie trasa przez Słowację (przez Koszyce), a następnie Węgry (przez Budapeszt). Jeżeli ruszasz z zachodu kraju, postaw na trasę przez Czechy (przez Brno), Austrię (przez Wiedeń i Graz), a następnie przez Słowenię. Niektórzy wybierają też drogę przez Niemcy (przez Drezno i Monachium), gdyż tamtejsze drogi są łatwiejsze i szybsze. Ta trasa jest jednak nieco dłuższa.

Po drodze możesz zaplanować sobie różnorodne atrakcje, ciekawe miejsca na postój i chwile na zwiedzanie miast. Podróżując do Chorwacji autem, można odwiedzić np. winiarskie regiony Węgier, zwiedzić piękny Wiedeń lub wybrać się na trekking w słoweńskich górach.

Wakacje w Chorwacji samochodem – gdzie jechać?

Kolejną ważną rzeczą jest obranie konkretnego celu wyjazdu. W Chorwacji samochodem dostaniesz się praktycznie wszędzie. Najbliższe Polski będą okolice Rijeki, ale z łatwością można dojechać też do Puli, Zadaru, Splitu czy Dubrownika. Korzystając z promu, samochodem dostaniesz się również na jedną z chorwackich wysp, na przykład Rab czy Cres. Ciekawym wyborem, który na pewno każdemu przypadnie go gustu, jest droga poprowadzona wzdłuż chorwackiego wybrzeża: od Rijeki do Dubrownika. Po drodze warto odwiedzać różnorodne porty i nadmorskie miasteczka.

Jak przygotować się na podróż do Chorwacji autem?

Przed podróżą do Chorwacji warto wykupić odpowiednio dobrane ubezpieczenie turystyczne. Co prawda ten kraj nie znajduje się daleko od Polski, ale po drodze mogą zdarzyć się rozmaite mniejsze lub większe nieszczęśliwe wypadki. Ubezpieczenie pokryje ewentualne koszty leczenia czy transportu medycznego. Na wakacje lepiej jechać ze „spokojną głową” i poczuciem bezpieczeństwa, które daje posiadanie dobrego ubezpieczenia.

Kolejną ważną sprawą jest sprawdzenie auta oraz wyposażenie go we wszelkie niezbędne w podróży przedmioty. Przed wyjazdem udaj się do mechanika i zrób rutynowy przegląd. Sprawdź też, czy masz w aucie zapasowe koło, żarówki, sprawną gaśnicę i trójkąt odblaskowy. Nie zapomnij również o dobrze skompletowanej apteczce.

Jazda samochodem na wakacjach – co zapewnia polisa turystyczna?

Co otrzymujesz?

Assistance

W ramach Assistance możesz liczyć na naprawę auta na miejscu, holowanie, dostarczanie paliwa i parking.

Samochód zastępczy

Jeśli Twój samochód nie mógł zostać naprawiony tego samego dnia, zorganizujemy dla Ciebie auto zastępcze, dzięki któremu nie będziesz musiał zmieniać swoich planów

Pomoc w przypadku problemów z wypożyczonym autem

Zwrócimy Ci koszt udziału własnego, jakim obciąży Cię wypożyczalnia, jeśli samochód, który wynajmiesz, zostanie uszkodzony lub skradziony.

 

 

Do auta warto wrzucić papierową mapę lub atlas drogowy Europy. Większość kierowców korzysta obecnie z elektrycznych map i urządzeń GPS, jednak w dalekiej podróży możesz stracić zasięg, przez co wszelkie sprzęty mogą zawieść. W takiej sytuacji zawsze sprawdzi się niezawodna papierowa wersja mapy.

Materiał przedstawia wybrane informacje o ubezpieczeniu. Ubezpieczenie turystyczne jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności ubezpieczyciela i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 23.08.2021