Jakie koszty pokryje dobre ubezpieczenie na wakacje?

Zastanawiasz się, jakie koszty powinno pokrywać ubezpieczenie na wakacje? Dobra polisa to taka, która zapewni Ci wsparcie na wypadek problemów i uwzględni sytuacje, których Ty nie jesteś w stanie przewidzieć.

Wybierasz się na urlop? Podpowiemy Ci, jakie ubezpieczenie wakacyjne wybrać, aby Twój wyjazd był niezapomniany, wyłącznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Chociaż w 2020 roku organizacja wypoczynku wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej, nie znaczy to, że musisz bezwzględnie powstrzymać się od wyjazdu na urlop. Oczywiście tym bardziej powinieneś zachować ostrożność, jadąc na wczasy. Na wakacje czekasz zwykle wiele miesięcy. W tym czasie planujesz – wybierasz kierunek podróży, czytasz o ciekawych miejscach, które zobaczysz. Wszystko widzisz w jasnych barwach i cieszysz się na dzień, w którym wreszcie rozpocznie się Twój zasłużony urlop. Jednak są takie sytuacje, których nie sposób zaplanować – niekoniecznie miłe, i dlatego, planując wypoczynek, nie myślisz o nich, aby nie zapeszać. Może to i dobrze, bo po co nastawiać się negatywnie? Lepiej po prostu przed wyjazdem wybierz solidne ubezpieczenie turystyczne, nie tylko dla siebie, ale również dla swoich bliskich.

Ubezpieczenie na wakacje a odwołany wyjazd

Ubezpieczenie wakacyjne powinno obejmować nie tylko to, co wydarzy się, kiedy już będziesz na miejscu. Powinieneś wybrać taką opcję, która zabezpieczy Cię na wypadek odwołania wyjazdu. Może się przecież zdarzyć, że zupełnie niezależnie od Ciebie wykupiona wycieczka zostanie odwołana lub sytuacja życiowa zmusi Cię do tego, abyś zrezygnował z wakacji lub je skrócił. Dobra polisa turystyczna uwzględnia również taką sytuację. Pamiętaj, żeby takie ubezpieczenie kupić tuż po wykupieniu wycieczki (do 48 godzin), by mogło zadziałać.

Koszty leczenia za granicą

Zdecydowanie jest to najważniejszy element dobrego ubezpieczenia na wakacje. Na urlopie jesteś odprężony i wyluzowany, a przez to bywasz niefrasobliwy. Nie zakładasz przecież, że coś może Ci się stać. Złamana noga czy atak wyrostka robaczkowego na wczasach może pochłonąć oszczędności całego życia. Pamiętaj, że koszty leczenia to nie tylko pobyt w szpitalu czy pomoc lekarska po kontuzji. Twoja polisa powinna pokrywać także wydatki związane z przyjazdem pogotowia czy transportem do placówki. Nasze ubezpieczenie turystyczne, w którym bierzemy pod uwagę również powrót chorego czy kontuzjowanego do domu, to opcja dla Ciebie, jeśli nie chcesz zostać bez pomocy z dala od domu.

Zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia w umowie – koszty leczenia i transportu do Polski mogą być bardzo wysokie. Po co Ci ubezpieczenie, które pokryje tylko ich ułamek? Ubezpiecz się u nas i wypoczywaj bez stresu. Nie masz pewności, jaka suma ubezpieczenia będzie odpowiednia? Bez obaw! Podpowiemy Ci, biorąc pod uwagę region, w który się wybierasz.

Skradziony lub zagubiony bagaż – jak sobie z tym radzić?

Na zatłoczonych lotniskach oraz mocno uczęszczanych przez turystów miejscach są również złodzieje i kieszonkowcy. Kradzież bagażu może skutecznie zepsuć urlop, zatem takie sytuacje musisz przewidzieć, wybierając ubezpieczenie na wakacje. Ubezpieczenie powinno zapewnić Ci środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy bez względu na to, w jakiej części świata się znajdujesz. Powinno obejmować również Twój sprzęt sportowy – utrata kosztownych nart czy akcesoriów do nurkowania to nic przyjemnego.

Zobacz też: Ubezpieczenie bagażu – co obejmuje?

Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Wielu z nas na wakacje jeździ własnym samochodem – to wygodne rozwiązanie, bo na miejscu masz do dyspozycji swój prywatny środek transportu. Czy warto, abyś do standardowego ubezpieczenia dla kierowców dokupił jeszcze ubezpieczenie na wakacje? Jeśli jedziesz autem za granicę, to absolutnie tak.

Długa podróż bywa problematyczna. Zepsute auto na autostradzie i płaczące dzieci w środku to nic przyjemnego. Wybierając ubezpieczenie, sprawdź, na jaką pomoc możesz liczyć – w oferowanym przez nas pakiecie jest holowanie i naprawa auta oraz organizacja i pokrycie kosztu pobytu w hotelu dla Ciebie i Twojej rodziny na czas naprawy (nie dłużej niż na 3 doby).

OC turystyczne – czy jest potrzebne?

Cóż, wypadki mogą zdarzyć się również, gdy jesteś na urlopie. Pech przecież nie ma wakacji. Dlatego porządne OC turystyczne jest wręcz niezbędne. Dlaczego? Na stoku narciarskim czy w basenie może Ci się przytrafić sytuacja, w której niechcący zrobisz komuś krzywdę. A co, jeśli Twoje dziecko albo pupil zniszczą coś wartościowego? Wtedy, zamiast płacić z własnej kieszeni, możesz skorzystać z polisy.

Pamiętaj, że im wyższa kwota ubezpieczenia, tym lepiej, ponieważ może się okazać, że konieczne będzie wypłacenie dużego odszkodowania osobie poszkodowanej.

Zobacz też: Ubezpieczenie turystyczne w Polsce – jak działa?

Ubezpieczenie na wakacje – o czym jeszcze musisz pamiętać?

Jeśli uprawiasz sporty ekstremalne lub sporty zimowe, które są mocno urazowe, potrzebujesz odpowiednio dobranego pakietu. Dla osób chorych przewlekle ważne jest zabezpieczenie dla siebie opieki medycznej na czas pobytu w innym kraju. Gdyby Twój stan zdrowia nagle się pogorszył, dodatkowy pakiet ubezpieczenia pokryje koszty leczenia na miejscu.
Wybierając ubezpieczenie na wakacje, zwróć uwagę na pakiet assistance – zagwarantuje Ci on pomoc tłumacza lub poradę prawnika w sytuacji kryzysowej. Wiemy, że to bardzo ważne, abyś miał wsparcie w momencie, gdy bariera językowa i nieznajomość przepisów sprawiają, że stres jest jeszcze większy – właśnie dlatego w ramach naszego ubezpieczenia turystycznego udzielamy również takiego wsparcia. Ubezpieczenie na wakacje wykupujesz przecież po to, aby spokojnie i z uśmiechem spędzić urlop, bez zastanawiania się, co by było, gdyby...

Zespół Nationale-Nederlanden 19.01.2021