Wakacje na Słowacji – gdzie jechać?

Planujesz odwiedzić Słowację? Przygotuj plan podróży i sprawdź, jak wykupić dobre ubezpieczenie.

Materiał marketingowy

Słowacja to niewielki, górzysty kraj położony w niedalekiej odległości od Polski. Jest atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnym dla turystów. Jeżeli mieszkasz np. w Krakowie albo w innej miejscowości położonej przy naszej południowej granicy, to możesz się wybrać tam na weekend. Dogodny dojazd i atrakcyjne górskie tereny zachęcają do poznania tego kraju bliżej. Gdzie warto jechać do Słowacji na wakacje?

Wakacje na Słowacji – dlaczego warto tutaj przyjechać?

Wakacje na Słowacji w tym roku to doskonały pomysł. Największą atrakcją tego kraju są oczywiście góry, a dokładniej Tatry Słowackie, które są najwyższym pasmem w łańcuchu Karpat Zachodnich i Wschodnich. Latem przyciągają tłumy turystów, a w zimie z ich uroków chętnie korzystają wielbiciele narciarstwa. Najbardziej znany ośrodek narciarski to Chopok.

Poza górami do tego kraju przyciągają słowackie parki narodowe. Najważniejsze z nich to Tatrzański Park Narodowy oraz Pieniński Park Narodowy. Nie można też zapomnieć o najchętniej chyba odwiedzanym przez polskich turystów Parku Narodowym „Słowacki Raj”. Oferuje on wiele przepięknych i bardzo ciekawych pod względem widokowym szlaków turystycznych, z licznymi wodospadami oraz drewnianymi drabinkami. Wszystkie trasy są bezpieczne i wyjątkowo zadbane. Dobrym pomysłem będą również wakacje na Słowacji nad jeziorem. Kierunek najlepiej dobrać do swoich indywidualnych preferencji.

Wypoczynek na Słowacji – co jeszcze zobaczyć?

Jeżeli w najbliższych miesiącach planujesz wakacje na Słowacji, to dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się w jednym z licznych, historycznych miasteczek. Mają one niezapomniany klimat i oferują wiele zabytków. Jednym z ciekawszych miejsc jest Banska Bystrica, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Warte uwagi podczas wakacji na Słowacji są również zamki, na przykład Spiski, Orawski czy Trenczyński. Imponują wyglądem i ciekawą historią. Ich zwiedzanie to dobry pomysł na wakacje z dziećmi na Słowacji.

Ten piękny, górzysty kraj słynie też ze źródeł termalnych. W Polsce również można spotkać takie miejsca, ale są one o wiele mniej rozbudowane i mniej atrakcyjne. Gorące źródła na Słowacji to między innymi Termy Orawice czy Thermalpark Bešeňová. Ciągle powstają też nowe tego typu obiekty. Kąpiel w wodzie o wysokiej temperaturze poleca się przede wszystkim osobom, które cierpią na reumatyzm albo inne choroby związane z układem ruchu. Poza tym to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi oraz możliwość zrelaksowania się.

Wakacje na Słowacji z dzieckiem, znajomymi albo w pojedynkę? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym

Słowacja należy do Unii Europejskiej i w związku z tym uznaje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Musisz mieć jednak świadomość, że jeżeli ulegniesz wypadkowi w górach, który będzie wymagał akcji ratowniczej, to jej koszty poniesiesz Ty. Chodzi m.in. o koszty przyjazdu ratowników medycznych czy skorzystania z pomocy psów tropiących.

Jeżeli planujesz wakacje na Słowacji, to pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Zagwarantuje Ci ono wsparcie finansowe, gdy przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek. Pokryje m.in. koszty leczenia, wizyt u lekarza czy przetransportowania Cię do Polski. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb możesz rozszerzyć zakres ubezpieczenia. Najczęściej wybierane opcje to:

  • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego - zapewni zwrot do 5 000 zł, gdy Twój bagaż lub sprzęt sportowy zostanie zniszczony, zagubiony lub skradziony.
  • NW – ubezpieczenie Następstw Wypadków gwarantuje wypłatę świadczenia, jeśli doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przeznaczysz je na dowolny cel.
  • OC – podczas urlopu zdarzają się różne sytuacje. Jeśli wyrządzisz szkodę osobie trzeciej i będziesz mieć wykupioną polisę OC, nie będziesz musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni i oszczędzisz sobie nerwów.

Ubezpieczenie turystyczne na Słowację nie jest dużym wydatkiem, a zapewnia spokój podczas zagranicznych wojaży. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje atrakcyjne zniżki dla rodzin na polisy turystyczne.

W Nationale-Nederlanden maksymalny zakres ochrony to:

Ryzyka główne

Maksymalna wysokość sumy ubezpieczenia w złotych

Ubezpieczenie kosztów leczenia i Pomocy Assistance w podróży krajowej i zagranicznej

1 mln

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

1 mln

Ubezpieczenie następstw wypadków

50 tys.

Ubezpieczenie bagażu

5 tys.

Ubezpieczenie sprzętu sportowego

5 tys.

Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego w wynajętym Samochodzie

5 tys.

Assistance samochodowy

Limity są podane w OWU

 

Materiał przedstawia wybrane informacje o Ubezpieczeniu turystycznym, które jest oferowane przez Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe   informacje  na   temat   zakresu   ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności   ubezpieczyciela   i   warunków   realizacji   świadczeń   znajdują   się   w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Zespół Nationale-Nederlanden 21.08.2023