Wakacje na Słowacji – jak wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Słowacja jest dla odwiedzających bardzo atrakcyjnym krajem. Jeżeli chcesz spędzić tam wakacje, to warto wcześniej wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Słowacja jest niewielkim, górzystym krajem, położonym w niedalekiej odległości od Polski. Jeżeli mieszkasz na przykład w Krakowie albo w innej miejscowości położonej przy naszej południowej granicy, to możesz się wybrać tam na weekend. Dogodny dojazd i atrakcyjne górskie tereny zachęcają do poznania tego kraju bliżej.

Jeżeli planujesz wakacje na Słowacji, to pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Zagwarantuje Ci ono wsparcie finansowe, gdy przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek. Polisa turystyczna jest pomocna również w organizacji leczenia czy transportu do Polski. Ubezpieczenie turystyczne na Słowację nie jest dużym wydatkiem, a zapewnia spokój podczas zagranicznych wojaży. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje atrakcyjne zniżki dla rodzin na polisy turystyczne.

Wakacje na Słowacji – dlaczego warto tutaj przyjechać?

Wczasy na Słowacji w tym roku to doskonały pomysł. Największą atrakcją tego kraju są oczywiście góry, a dokładniej Tatry Słowackie, które są najwyższym pasmem w łańcuchu Karpat Zachodnich i Wschodnich. Latem przyciągają one tłumy turystów, a w zimie chętnie korzystają z ich uroków wielbiciele narciarstwa. Najbardziej znany ośrodek narciarski to Chopok.

Poza górami do tego kraju przyciągają słowackie parki narodowe. Najważniejsze z nich to Tatrzański Park Narodowy oraz Pieniński Park Narodowy. Nie można też zapomnieć o najchętniej chyba odwiedzanym przez polskich turystów Parku Narodowym „Słowacki Raj”. Oferuje on wiele przepięknych i bardzo ciekawych pod względem widokowym szlaków turystycznych, z licznymi wodospadami oraz drewnianymi drabinkami. Choć może to brzmieć trochę groźnie, to wszystkie szlaki są bezpieczne i wyjątkowo zadbane.

 
 

Ubezpieczenie turystyczne

  • nawet do 1 mln na pokrycie kosztów leczenia za granicą 
  • zwrot kosztów za odwołaną lub skróconą wycieczkę 
Oblicz składkę

Wypoczynek na Słowacji – co jeszcze zobaczyć?

Jeżeli w najbliższych miesiącach planujesz urlop na Słowacji, to dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się w jednym z licznych, niewielkich, historycznych miasteczek. Mają one niezapomniany klimat i oferują wiele zabytków. Jednym z ciekawszych miejsc jest Banska Bystrica, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Warte uwagi podczas wakacji na Słowacji są również zamki, na przykład: Spiski, Orawski czy Trenczyński.

Ten piękny, górzysty kraj słynie też ze źródeł termalnych. W Polsce też można spotkać takie miejsca, ale są one o wiele mniej rozbudowane i mniej atrakcyjne. Gorące źródła na Słowacji to między innymi Termy Orawice czy Thermalpark Bešeňová. Ciągle powstają też nowe tego typu obiekty. Kąpiel w wodzie o wysokiej temperaturze poleca się przede wszystkim osobom, które cierpią na reumatyzm albo inne choroby związane z układem ruchu. Poza tym to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi oraz możliwość zrelaksowania się.

Ubezpieczenie turystyczne na Słowację – co warto wiedzieć?

Słowacja należy do Unii Europejskiej i w związku z tym uznaje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jednak musisz mieć świadomość, że jeżeli ulegniesz wypadkowi w górach, który będzie wymagał akcji ratowniczej, to jej koszty poniesiesz Ty. Musisz na przykład pokryć koszty przyjazdu ratowników medycznych czy skorzystania z pomocy psów tropiących. Dlatego bezpieczniejsze i korzystniejsze pod względem finansowym są wakacje nad Dunajem na Słowacji.

Lepiej jest mieć wykupione ubezpieczenie turystyczne na Słowację. Tego rodzaju polisa zapewni Ci wsparcie finansowe. Pokryje koszty leczenia nawet do miliona złotych oraz koszty przetransportowania Cię do Polski. W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb możesz rozszerzyć zakres polisy turystycznej. Przed podjęciem decyzji o wykupieniu konkretnego ubezpieczenia turystycznego na Słowację koniecznie sprawdź, czy będzie ono obowiązywało również wtedy, gdy zachorujesz na koronawirusa.

Zespół Nationale-Nederlanden 16.06.2021