Hulajnoga elektryczna – dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu?

Hulajnogi elektryczne podbiły serca Polaków. Coraz więcej ludzi decyduje się na nie jako na alternatywę dla transportu publicznego, samochodu czy nawet roweru. To nie tylko doskonały sposób na sprawne poruszanie się po mieście, ale również wspaniała rozrywka. Jest ich na drogach coraz więcej, co przekłada się również na liczbę wypadków z ich udziałem. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników e-hulajnóg zostało stworzone ubezpieczenie hulajnogi elektrycznej. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Hulajnoga elektryczna – dlaczego ją lubimy?

Od kiedy tylko hulajnogi elektryczne pojawiły się w naszym kraju, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zaczęliśmy korzystać z możliwości użytkowania ich dzięki share’ingowi, który stawał się coraz bardziej popularny w miastach. Wystarczyła aplikacja i niski abonament, by móc skorzystać z e-hulajnogi. Tym bardziej, że można ją było zostawić w dowolnym miejscu, nawet w pobliżu naszego domu. Początkowo ceny sprzętu były bardzo wysokie, jednak z biegiem czasu na rynek wchodzili kolejni producenci, a ten środek transportu stawał się coraz tańszy. Dlaczego tak chętnie po niego sięgamy?

 • Łatwość w obsłudze

Jazda na hulajnodze elektrycznej jest niezwykle prosta i intuicyjna. Już po chwili próby jesteśmy w stanie opanować urządzenie i sprawnie się nim przemieszczać.

 • Oszczędność czasu w mieście

Dojazd do pracy, z pracy do domu lub na spotkanie ze znajomymi, szczególnie w większych miastach, potrafi zająć nam sporo czasu, zwłaszcza w godzinach szczytu. Nie zawsze chcemy wybrać rower, który jednak wymaga wysiłku, co nie zawsze nam odpowiada. Wybór samochodu lub transportu miejskiego również może nam zająć mnóstwo czasu. Dlatego właśnie coraz więcej ludzi decyduje się na hulajnogę elektryczną, by ominąć korki i w wygodny sposób dostać się do celu.

 • Ekologia

Elektromobilność to jeden z najważniejszych elementów polityki ekologicznej. Wybierając elektryczną hulajnogę przyczyniamy się do ograniczenia emisji CO2.

 • Wygodna postawa

Poruszając się na hulajnodze elektrycznej znajdujemy się w zdrowej, wyprostowanej pozycji. Ci, którzy z przyczyn zdrowotnych nie mogą poruszać się po mieście rowerem, chętnie sięgają po e-hulajnogę.

 • Transport i przechowywanie

Lekkie, składane konstrukcje umożliwiają nam swobodne podróżowanie ze sprzętem. Ich kompaktowość sprawia, że z pewnością znajdziemy miejsce w swoim mieszkaniu, by bezpiecznie ją przechowywać.

 • Oszczędność

Na stacjach nieustannie widzimy coraz wyższe ceny paliwa. Koszt korzystania z hulajnogi ogranicza się jedynie do jej naładowania. Rezygnując więc z poruszania się samochodem po mieście i wybór e-hulajnogi przyczynia się do realnych oszczędności i ograniczenia naszych wydatków.

 • Rozrywka

Jazda hulajnogą to nie tylko wszystkie wymienione wcześniej korzyści. To również przyjemna forma rozrywki, bezproblemowa aktywność, którą możemy podejmować zarówno solo, jak i z przyjaciółmi.

Ubezpieczenie hulajnogi – co zawiera?

Wraz ze wzrostem popularności hulajnóg elektrycznych i ich ogromnym wyborem na rynku, coraz więcej ludzi decyduje się na posiadanie sprzętu na własność. Zmienił się nie tylko wybór i koszty, ale z czasem uregulowano zasady ruchu drogowego pod kątem e-hulajnóg, zwiększyła się również ilość profesjonalnych serwisów, w których możemy zrobić przegląd lub naprawić usterki. Niestety, jak to bywa w niemal każdej takiej sytuacji, hulajnogi elektryczne stały się również obiektem kradzieży oraz przyczyną różnego rodzaju wypadków.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby użytkowników tego środka transportu powstało ubezpieczenie hulajnogi . Czym jest? Jest to ubezpieczenie występujące w trzech wariantach.

 • Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie chroniące zdrowie osoby poruszającej się na hulajnodze elektrycznej, bez względu na to, czy sprzęt jest jej własnością, czy jest pożyczony.

 • Ubezpieczenie hulajnogi

Ubezpieczenie naszej prywatnej hulajnogi elektrycznej obejmujące Pomoc Assistance, uszkodzenie, kradzież lub rabunek sprzętu oraz możliwość ubezpieczenia dodatkowego wyposażenia.

 • Ubezpieczenie hulajnogi i Ciebie

Ubezpieczenie, które łączy ubezpieczenie NNW oraz pełny zakres ubezpieczenia hulajnogi.

 

 

Ubezpieczenie NNW dla użytkownika hulajnogi elektrycznej

Wypadki się zdarzają, jednak ich konsekwencje zdrowotne mogą być dla nas zaskoczeniem i jednocześnie wyzwaniem finansowym. Upadek z hulajnogi elektrycznej, na której można poruszać się z prędkością do 20km/h może skończyć się złamaniem, zwichnięciem, ranami wymagającymi szycia czy poważnymi urazami. Ubezpieczenie NNW gwarantuje wypłatę odszkodowania za uszkodzenie ciała. Sam wybierasz wysokość sumy ubezpieczenia, od której uzależniona jest składka. Jeśli w jednym wypadku przydarzy się kilka różnych urazów i na przykład pechowo zwichniesz obojczyk, zranisz się tak głęboko, że będzie to wymagało zszycia, a jeszcze na domiar złego skręcisz kostkę, za każdy uraz otrzymasz odszkodowanie.

NNW obejmuje również odszkodowanie za utratę życia w wyniku wypadku na hulajnodze elektrycznej.

Wypłata świadczenia nastąpi możliwie jak najszybciej. Co zrobić, by otrzymać takie Świadczenie, jeśli jesteśmy ubezpieczeni? Procedura jest bardzo prosta:

 • Zgłoś szkodę

Wypełnij wniosek na stronie www.nn.pl lub zgłoś szkodę telefonicznie pod numerem: +48 22 522 71 24 lub 801 20 30 40.

 • Przedstaw dokumentację medyczną

Przekaż nam dokumentację medyczną z przebiegu leczenia, która jest potwierdzeniem wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

 • Złóż oświadczenie

Złóż oświadczenia i opisz przebieg wypadku swoimi słowami. Jeśli posiadasz inne dokumenty, które potwierdzają zajście zdarzenia oraz jego okoliczności, również dołącz je do dokumentacji.

 • Otrzymasz od nas świadczenie

Wypłacimy Ci Świadczenie tak szybko, jak to będzie możliwe.

Ubezpieczenie hulajnogi – co obejmuje?

Rozpiętość cen hulajnóg elektrycznych jest naprawdę spora. Najtańsze modele to koszt kilkuset złotych, średni koszt to 2000 – 4000 zł, jednak znajdziemy również urządzenia, które mieszczą się w przedziale 4000 – 10000 zł. Ciężko jest więc wyobrazić sobie sytuację, w której nasza hulajnoga zostaje skradziona lub uszkodzona przez kogoś. To nie tylko utrata środka transportu, ale jeśli nie wyobrażamy sobie innego sposobu poruszania się po mieście, również widmo wydania kolejnej relatywnie dużej kwoty na nowy sprzęt. Między innymi dlatego warto rozważyć zakup ubezpieczenia hulajnogi. Co otrzymujemy w jego zakresie?

 • Pomoc Assistance

Wyobraź sobie, że wybrałeś się na przejażdżkę swoją hulajnogą elektryczną, jednak okazuje się, że w jej trakcie opona uszkodziła się i dalsze poruszanie się jest niemożliwe. Pomoc Assistance dotrze do Ciebie również w przypadku uszkodzenia dętki lub innej usterki i w pierwszej kolejności spróbuje naprawić Twoją hulajnogę na miejscu. Jeśli to nie będzie możliwe, odwieziemy pojazd do warsztatu i pokryjemy koszt jej naprawy. Możemy również odwieźć Ciebie i hulajnogę do wskazanego przez Ciebie miejsca, zapewnimy Ci również transport do domu lub hotelu.

Pomoc Assistance to również pomoc w razie wypadku. Wówczas zorganizujemy Ci transport do szpitala lub innej placówki medycznej, wizytę u lekarza i pokrycie jej kosztu, wizytę pielęgniarki. Pomożemy Ci również zorganizować rehabilitację, jeśli ta będzie konieczna do Twojego powrotu do zdrowia.

 • Kradzież i rabunek

Hulajnoga elektryczna jest atrakcyjnym łupem dla potencjalnego złodzieja. Dlatego też warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Dostaniemy odszkodowanie w przypadku kradzieży, przy której ktoś pokona zabezpieczenia Twojej hulajnogi, użyje do kradzieży narzędzi, które to zabezpieczenie zniszczą, użyje podrobionych kluczy lub posłuży się oryginalnymi, w których posiadanie wejdzie popełniając przestępstwo kradzieży z włamaniem lub rabunku. W takiej sytuacji otrzymamy odszkodowanie wwysokości do 10 000 zł (kwota odszkodowania jest zależna od wartości ubezpieczonego sprzętu).

O czym musimy pamiętać jako właściciele sprzętu? Przede wszystkim o odpowiednim zabezpieczeniu hulajnogi. W OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) znajdziemy wyszczególnione rodzaje zabezpieczeń w odniesieniu do wartości ubezpieczonego pojazdu. Każda hulajnoga powinna być przymocowana do elementu stałego – stojaka na rowery, barierki, drzewa. Zarówno jeśli zostawiamy ją na chwilę na świeżym powietrzu, jak i wtedy, kiedy przechowujemy hulajnogę na balkonie lub tarasie. W OWU znajdziemy również wytyczne dotyczące wymaganych warunków odnośnie przetrzymywania e-hulajnogi w zamkniętym pomieszczeniu (np. garaż podziemny czy komórka lokatorska>) oraz sytuacje, w których Nationale-Nederlanden nie wypłaci odszkodowania (wyłączenia).

Co istotne, jeśli pożyczymy naszą hulajnogę znajomemu lub dziecku, a ci zastosują odpowiednie zabezpieczenie hulajnogi, które zostanie pokonane, a hulajnoga ukradziona, również otrzymamy odszkodowanie.

Ubezpieczenie OC dla użytkownika hulajnogi

Niezależnie od tego, jak ostrożnie poruszamy się hulajnogą, zawsze może zdarzyć się sytuacje, gdy wyrządzimy komuś szkodę. Możemy przez przypadek zarysować czyjś samochód, wpaść na pieszego lub rowerzystę. Skutki takich wypadków mogą być różne, a ich konsekwencje finansowe spore. Pokrycie kosztów czyjegoś leczenia, zniszczonego sprzętu czy pojazdu, zniszczonego ubrania. Właśnie dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu OC (Odpowiedzialności Cywilnej). Jak ono działa? Kiedy z Twojej winy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia, pokryjemy koszty naprawy szkód aż do 50000 zł.

Jak ubezpieczyć hulajnogę elektryczną?

Możesz w prosty sposób dokonać zakupu ubezpieczenia hulajnogi elektrycznej online. To łatwyproces, w którym w pierwszej kolejności wybierzesz interesujący Cię pakiet oraz okres ubezpieczenia (6 lub 12 miesięcy). Następnie podajesz datę zakupu hulajnogi, jej markę i model (hulajnoga nie może być starsza niż 4 lata w momencie zawierania umowy), a w następnym kroku zdecydujesz, czy chcesz rozszerzyć kwotę ubezpieczenia NNW i czy decydujesz się również na ubezpieczenie OC. Wypełniasz dane osobowe i wysyłasz formularz. Gotowe! Możesz bezpiecznie jeździć.

Należy pamiętać, że trzeba mieć dowód zakupu hulajnogi – paragon lub Fakturę FV. Będą Ci one potrzebne w przypadku zgłoszenia kradzieży lub rabunku hulajnogi. Zachowaj również dowód zakupu zabezpieczeń. Hulajnoga w momencie zawarcia umowy ubezpieczenia nie może być starsza niż 4 lata.

Materiał przedstawia wybrane informacje o ubezpieczeniu roweru lub hulajnogi oraz ubezpieczeniu NNW. Szczegółowe informacje na temat zakresu ubezpieczenia, wykluczeń i warunków realizacji świadczeń znajdują się w Ogólnych warunkach ubezpieczenia na stronie nn.pl

Tagi:
Zespół Nationale-Nederlanden 22.09.2022