Hulajnoga dla dzieci ­– co warto wiedzieć?

Dzieci uwielbiają jazdę na hulajnodze. Sprawdź, jaki sprzęt będzie najlepszy dla Twoich pociech oraz jakich zasad bezpieczeństwa powinieneś je nauczyć.

Miłość do sportu może rozpocząć się w każdym wieku. Hulajnoga dla dziecka to więc świetny sposób, aby zachęcić malucha do regularnej aktywności fizycznej.

Harmonijny rozwój dziecka to Twój priorytet. Aktywność fizyczna jest tak samo ważna, jak postępy intelektualne, dlatego warto, abyś w planie dnia wygospodarował trochę czasu na sport. Świetnym pomysłem jest hulajnoga, którą uwielbiają dzieci w różnym wieku. Aby jazda była bezpieczna, wybierz odpowiedni sprzęt i zatroszcz się o wsparcie na wypadek kontuzji.

 

Jaka hulajnoga dla dziecka? Wybierz odpowiedni sprzęt

Wybór odpowiedniej hulajnogi dziecięcej to spore wyzwanie. Liczba dostępnych modeli jest ogromna – w sklepach znajdziesz sprzęt przeznaczony zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i wyczynowej.

Kupując hulajnogę dziecięcą, zwróć uwagę na:

  • rozmiar – powinien być dopasowany do wzrostu i wagi dziecka. Nie warto kupować „na wyrost”, bo jazda na zbyt dużej hulajnodze może skończyć się wypadkiem. Przed zakupem koniecznie sprawdź, jakie jest dopuszczalne obciążenie hulajnogi, aby sprzęt nie połamał się;

  • ramę – dla małego dziecka wybierz ramę wykonaną z plastiku, dzięki któremu sprzęt jest lżejszy;

  • kółka – nawet jeśli kupujesz hulajnogę dla małego dziecka, zainwestuj w kauczukowe kółka – są trwalsze od plastikowych. Dobrym rozwiązaniem jest hulajnoga trójkołowa, która pomaga utrzymać równowagę;

  • hamulec – aby jazda była bezpieczna, ten element musi być niezawodny. Hulajnogi dziecięce wyposażone są w hamulec tylny, z którego dziecko może skorzystać szybko i bez problemu.

 

Hulajnoga dziecięca – jak zadbać o bezpieczeństwo w czasie jazdy?

Bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy na hulajnodze to priorytet. Dziecko powinno znać podstawowe zasady już od najmłodszych lat – dzięki temu uniknie wielu niebezpieczeństw w przyszłości, a Ty będziesz mógł spać spokojnie. Aby móc bezpiecznie jeździć na hulajnodze, konieczny jest kask, który ochroni głowę dziecka przed groźnymi urazami. Możesz dodać do niego ochraniacze na kolana i łokcie – to doskonała amortyzacja podczas upadków, których przecież nie da się uniknąć.

Hulajnoga dla dziecka powinna posiadać odblaskowe elementy, dzięki którym maluch będzie widoczny na drodze z dużej odległości. Dobrym pomysłem są też odblaskowe koszulki i opaski, które dziecko może nosić podczas jazdy.

 

Nieszczęśliwy wypadek dziecka na hulajnodze – co zrobić?

Ubezpieczenie dziecka, które dla Ciebie przygotowaliśmy, nie uchroni Twojej pociechy przed niespodziewanymi zdarzeniami, jednak pomoże zminimalizować ich negatywne skutki. Czekają na Ciebie trzy pakiety (Standard, Optimum, Premium), dzięki którym otrzymasz wsparcie finansowe, jeśli podczas jazdy na hulajnodze Twoje dziecko zrobi sobie krzywdę.

Wypłacimy pieniądze (kwota zależy od wybranego pakietu i opcji dodatkowych) w przypadku:

  • złamania,

  • skręcenia,

  • zwichnięcia,

  • ran wymagających szycia,

  • groźnych urazów.

Zapewniamy więc pomoc w przypadku każdego obrażenia, którego może doznać maluch podczas jazdy na hulajnodze dziecięcej. Mamy dla Ciebie również plan awaryjny, jeśli wystąpią komplikacje lub konieczna będzie dalsza diagnostyka małego pacjenta. Pakiet Opieka po wypadku to wizyty lekarskie, wizyty pielęgniarki czy dostawy leków. W ramach pakietu Opieka medyczna zapewniamy wizyty np. u ortopedy, badania lub zabiegi rehabilitacyjne.

Odpowiednio dopasowana hulajnoga dziecięca to bezpieczny sprzęt, jednak na wszelki wypadek powinieneś mieć pod ręką plan awaryjny.

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020