Ubezpieczenie po studiach powinno dawać Ci pełne wsparcie w zakresie opieki medycznej

Zakończenie studiów to zawsze wielka radość i satysfakcja, ale i wiele niewiadomych. Pojawiają się bowiem nowe obowiązki. Dla wielu z nas jest to etap wejścia w dorosłe życie. Warto więc, abyś z tej okazji pomyślał o dobrej polisie. Jaką wybrać? Podpowiadamy!

Studiując, do momentu osiągnięcia wieku 26 lat, mogłeś korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego jako członek rodziny osoby już ubezpieczonej. Wówczas do ZUS-u zgłaszali Cię rodzice lub opiekunowie. Jeśli natomiast masz więcej niż 26 lat, ale nadal studiujesz, nie możesz już liczyć w tej kwestii na pomoc rodziców. Dodajmy, że studenci podlegają wówczas obowiązkowi ubezpieczenia z innego tytułu – do polisy zdrowotnej zgłasza ich uczelnia i odprowadza za nich składki. Ta, którą proponuje szkoła, to zazwyczaj NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Oczywiście są sytuacje, w których starszy student podlega ubezpieczeniu. Np. jeśli pracuje na podstawie umowy o pracę lub umowy zlecenia, prowadzi działalność gospodarczą, posiada prawo do renty lub emerytury, jest bezrobotny i zarejestrowany w powiatowym urzędzie pracy.

Koniec studiów a ubezpieczenie zdrowotne

Jeśli po zakończeniu studiów chcesz zadbać o swoje zdrowie i przyszłość, mamy dla Ciebie rozwiązanie – nasze ubezpieczenie na życie i zdrowie. Korzystając z niego, zyskujesz poczucie finansowego bezpieczeństwa. Jest to polisa na życie, więc wraz z nią masz pewność, że gdy Ciebie zabraknie, Twoja rodzina otrzyma pieniądze. Ponadto możesz liczyć na kompleksową ochronę zdrowia. Dajemy Ci możliwość skomponowania wariantu ubezpieczenia tak, aby najlepiej odpowiadał on Twoim potrzebom. Możesz rozszerzyć polisę na życie o tzw. umowy dodatkowe. Dzięki nim otrzymasz wsparcie finansowe w przypadku różnorakich przypadłości, takich jak rak, zawał, udar, cukrzyca czy inne poważne choroby.
Na tym nie koniec. Możemy zapewnić Ci dostęp do lekarzy specjalistów, takich jak kardiolog, onkolog czy diabetolog, oraz do badań laboratoryjnych i rehabilitacji. Ostatecznie możesz liczyć na wypłatę świadczenia po diagnozie. Na środki nie będziesz musiał długo czekać. Otrzymasz je nie po zakończeniu leczenia, ale od razu po diagnozie, tak abyś mógł je spożytkować na walkę z chorobą lub rehabilitację.

Ubezpieczenie zdrowotne po studiach – jakie wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, warto, abyś dobrał do polisy odpowiednie pakiety, które pozwolą na pełną ochronę Twojego zdrowia. Jednym z nich jest ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu. Już za niewielką składkę otrzymasz naszą pomoc. Jeśli posiadając takie ubezpieczenie, trafisz do szpitala w wyniku choroby lub wypadku, wesprzemy Cię finansowo, aby pieniądze od nas zrekompensowały Ci utracone dochody.
Możesz również zdecydować się na ubezpieczenie na wypadek nowotworu, w ramach którego otrzymasz wsparcie zespołu medycznego, który – na podstawie opinii ekspertów z kraju i zagranicy – zweryfikuje Twoje wyniki i postawi diagnozę, a także pomoc assistance w codziennym życiu. Zagwarantujemy Ci choćby transport medyczny, dostarczenie leków, pomoc psychologa lub pielęgniarki oraz organizację rehabilitacji.
Nie ulega wątpliwości, że dbanie o zdrowie powinno stanowić priorytet. Warto więc, abyś skorzystał z naszych narzędzi specjalnie do tego przygotowanych. Polisa na życie wraz z dodatkowymi pakietami wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Zespół Nationale-Nederlanden 23.01.2022