Być jak Marcin Prokop

Znany dziennikarz, prezenter telewizyjny i publicysta, Marcin Prokop słynie z błyskotliwości i poczucia humoru. Żart to zresztą najlepszy sposób na rozładowanie trudnych emocji. Ma to fizjologiczne podstawy. Gdy się śmiejemy w naszym ciele zachodzą podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego. Poczucie humoru sprawia, że Marcin lepiej radzi sobie w stresujących sytuacjach. Nie chroni go jednak przed nadmiarem obowiązków.

Odnaleźć swoje „ja"

Nasz bohater, jak wiele osób, które kochają swoją pracę, jest człowiekiem dramatycznie zajętym. W biegu między jedną a drugą redakcją, starając się pogodzić obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym, łatwo zapomnieć o sobie, swoich potrzebach i zdrowiu. To właśnie spotkało Marcina Prokopa, który postanowił podzielić się doświadczeniem zagubienia własnego „ja” w naszej najnowszej kampanii. Jako człowiek czynu postanowił je jednak odnaleźć! Nationale-Nederlanden będzie mu towarzyszyć oraz wspierać w tym niełatwym zadaniu.

Dbanie o siebie: instrukcja obsługi

„Zadbać o siebie” - jak to łatwo powiedzieć. Ale jak właściwie to zrobić?  Na nasze zdrowie wpływa bowiem wiele różnych czynników i nie sposób zapanować nad nimi wszystkimi. Dlatego tu, jak zawsze, przyda się strategia „małych kroków”.  Od czego zacząć?

  1. Podobnie jak Marcin Prokop, sprawdź się w naszym Teście Zdrowia 
    Dowiesz się, jak wypadasz w 6 różnych kategoriach, na tle ponad 400 000 tysięcy innych osób! Sprawdź się >> 
  2. Weź na cel wybraną kategorię dbania o zdrowie
    Wybierz jedną sferę swojego życia, w której chcesz o siebie zadbać. Marcin postanowił zmienić nawyki żywieniowe, ale Ty możesz zrezygnować z pracy po godzinach lub rozpocząć przygodę z bieganiem. Zobacz, jak zacząć biegać >> 
  3. Znajdź wspólnika
    Cele łatwiej osiągać, kiedy ktoś nas dopinguje i… nie pozwala odpuścić. Naszemu bohaterowi sekunduje pasjonatka zdrowego żywienia, Daria Ładocha. Ale Ciebie może dopingować kolega - maratończyk lub dziecko, które lubi, kiedy rodzice są w domu przed Dobranocką. 
Zespół Nationale-Nederlanden 30.11.2020