Być jak Daria Ładocha

Autorka bloga mamalyga.org oraz miłośniczka zdrowego żywienia, Daria Ładocha, ma niepohamowany apetyt na życie. Dlatego od rana do wieczora ściga się z czasem, starając się pogodzić pracę zawodową z życiem rodzinnym. W końcu, oprócz pisania książek i zmieniania nawyków kulinarnych Polaków, ma jeszcze dwie - spragnione jej towarzystwa - córki.

Jesteś nie tylko tym, co jesz 

Nasza bohaterka żyje według zasady: "jesteś tym, co jesz”. Tylko, czy ta zasada nie przestaje obowiązywać, kiedy z zabiegania nie dojadasz albo chwytasz coś w pośpiechu?  Pisanie kolejnej książki, występy w telewizji… Daria czasem zupełnie zatraca się w pracy. Dopiero po pewnym czasie orientuje się, że gdzieś w natłoku zadań i obowiązków, zagubiło się jej własne „ja”. Nawet specjalistce od zdrowego żywienia zdarza się dbać o wszystkich oraz wszystko wokół, ale nie o siebie. A przecież na nasze zdrowie składa się wiele różnych czynników. Takich jak: aktywność fizyczna, bliskie kontakty z innymi ludźmi czy umiejętność radzenia sobie ze stresem. 

Wyzwanie na zabieganie 

Na szczęście, swoje „ja” można na powrót odnaleźć! I tak Daria Ładocha postanowiła zadbać o siebie i swoje zdrowie. Zaczęła od wykonania Testu Zdrowia. Odpowiadając na kilka prostych pytań, nasza bohaterka dowiedziała się, że w jej życiu brakuje ruchu. Postanowiła więc zacząć biegać. Ale jak się za to zabrać z głową i nie odpuścić po kilku dniach?

 1. Zanim zaczniesz biegać, naucz się chodzić
  Podstawowym błędem początkujących biegaczy jest to, że zbyt wysoko zawieszają sobie poprzeczkę. Ciało do ruchu przyzwyczaja się powoli. Dlatego zanim zaczniesz regularnie biegać, codziennie wychodź na półgodzinny, energiczny spacer! 
 2. Tempo idealne do rozmowy
  Po 2-3 tygodniach spacery możesz już zamienić na trucht. Jak znaleźć odpowiednie dla siebie tempo? Spróbuj do siebie mówić! Jeśli sprawia Ci to kłopot, biegasz za szybko. Trening nie powinien trwać dłużej niż 40 minut. W dni, w które nie biegamy – wciąż spacerujemy! Po 3 miesiącach powinniśmy już biegać 3 razy w tygodniu. 
 3.  Najważniejsza motywacja
  Początkującym biegaczom często brakuje cierpliwości. Nie widzą wyników, więc się zniechęcają rezygnują z jakiejkolwiek aktywności. Tymczasem kluczem do sukcesu są konsekwencja i systematyczność. 
 • Kartka na lodówce
  Najprostszy sposób na podtrzymanie motywacji to zaznaczanie codziennej dawki ruchu w kalendarzu lub na kartce papieru. Powinna ona wisieć w widocznym miejscu – najlepiej na lodówce. Patrząc na nią kilka razy dziennie, głupio będzie rezygnować z aktywności!
   
 • Biegaj z trenerem
  Wiele osób potrzebuje wsparcia na początku swojej drogi z bieganiem. Zawodowy trener doradzi, jak mądrze zacząć, aby się nie zniechęcić oraz nie nabawić kontuzji. Zbyt kosztowna opcja? Daria Ładocha biega z trenerem CITY TRAIL Nationale -Nederlanden. Ty też możesz wziąć udział w naszych treningach grupowych za symboliczną opłatę! Sprawdź szczegóły >>
   
 • Znajdź sobie pacemakera- na trasie i w życiu!
  Pacemaker to osoba, która pomaga biegaczowi utrzymać stałe tempo i motywuje do dalszego wysiłku. Marcin Prokop, który rzucił naszej bohaterce wyzwanie, skutecznie dopinguje ją do biegania. Ale jeśli chcesz pobiec z prawdziwym pacemakerem, możesz to zrobić biorąc udział w biegach indywidualnych na trasie CITY TRAIL

Daria Ładocha zainspirowała Cię do biegania? Dowiedz się, jak mądrze zacząć przygodę z tym wspaniałym sportem! 


 

Zespół Nationale-Nederlanden 30.11.2020