Smog – jakie choroby powoduje?

Smog to problem cywilizacyjny. Nie da się całkowicie uniknąć oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Osoby aktywne, np. uprawiające jogging w okresie grzewczym, są najbardziej narażone na jego działanie.

Smog to zawiesina szkodliwych gazów i pyłów utrzymujących się w powietrzu. Największe stężenie notuje się w okresie grzewczym. Niebezpiecznie jest także w zakorkowanych miastach oraz wzdłuż ruchliwych dróg. Sprawdź, jak możesz zapewnić sobie wsparcie na wypadek zachorowania – przyda Ci się, zwłaszcza jeśli codziennie jesteś narażony na wdychanie smogu.

Wygląda na to, że nie da się uniknąć wdychania zanieczyszczeń. Nawet osoby aktywne, które uprawiają sport na zewnątrz, rzadko stosują maseczki ze specjalnymi filtrami oczyszczającymi powietrze z zawieszonych pyłów i gazów składających się na smog. W takich okolicznościach wydaje się, że jogging wzdłuż zakorkowanej ulicy, szczególnie w godzinach szczytu, to wręcz sport ekstremalny. Na negatywne konsekwencje zazwyczaj nie trzeba długo czekać, ale poważne choroby mogą atakować też po latach. Jakość powietrza w wielu budynkach również pozostawia wiele do życzenia. Podczas wymiany powietrza, np. w trakcie wietrzenia, do pomieszczeń trafiają masy powietrza z otoczenia z wszystkimi zanieczyszczeniami. Możesz kupić oczyszczacz powietrza, ale poza domem nadal będziesz narażony na działanie smogu. Aby zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami chorób wywoływanych przez zanieczyszczone powietrze, kup ubezpieczenie na życie. Sprawdź, jak to działa.

 

Sezon smogowy w polskich miastach

Wdychanie zanieczyszczonego powietrza powoduje gromadzenie się substancji szkodliwych w organizmie. W okresie grzewczym, gdy stężenie smogu jest największe, możesz być osłabiony i przewlekle zmęczony. Utrzymujący się smog powoduje m.in. infekcje i podrażnienia układu oddechowego. Może być też przyczyną duszności. W sezonie smogowym wiele osób cierpi z powodu obniżenia nastroju, odczuwa nagłe i nawracające bóle głowy lub ma problemy z koncentracją i zapamiętywaniem. Długotrwałe wdychanie zanieczyszczonego powietrza zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc, gardła czy krtani oraz szereg innych chorób, które wiążą się z długim i kosztownym leczeniem. Nie czekaj, aż będziesz miał problemy ze zdrowiem. Zabezpiecz się na wszelki wypadek już teraz – kup ubezpieczenie na życie i zapewnij sobie wsparcie, gdy będziesz go potrzebował. U nas możesz ubezpieczyć się także na wypadek, gdybyś trafił do szpitala, a także na wypadek zachorowania na nowotwór.

 

Jakie choroby powoduje smog?

Smog powoduje liczne przewlekłe choroby układu oddechowego. Najczęściej są to:

Smog wywołuje również szereg innych problemów zdrowotnych i powikłań. W przypadku kobiet w ciąży wdychanie zanieczyszczonego powietrza może doprowadzić do zaburzenia rozwoju dziecka, obniżenia jego masy urodzeniowej, a także do przedwczesnego porodu. Co więcej, smog przyczynia się także do szeregu schorzeń układu sercowo-naczyniowego, w tym niewydolności serca, zawału serca czy udaru mózgu.

 

Ubezpieczenie na smog?

Leczenie chorób wywołanych przez smog może być długie i kosztowne, ponieważ często wiąże się z licznymi konsultacjami, specjalistycznymi zabiegami oraz pobytem w szpitalu. Mając to na uwadze, zabezpiecz się na wypadek zachorowania. Dobrym rozwiązaniem może okazać się ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego, dzięki któremu otrzymasz w ramach świadczenia pieniądze. Będziesz mógł je wydać na leczenie albo pokryć inne wydatki na wypadek niezdolności do pracy w trakcie terapii.

Jeśli jesteś zmuszony codziennie wdychać smog, pomyśl o tym, jak zabezpieczyć się na wypadek choroby. Szczególnie w przypadku nowotworów, sukces leczenia w dużej mierze zależy od tego, jak szybko rozpocznie się terapię. U nas możesz kupić ubezpieczenie na wypadek nowotworu – jeśli zachorujesz, wypłacimy Ci pieniądze na walkę z chorobą (nawet do 600 tysięcy złotych). Dodatkowo zapewnimy Ci wsparcie na miarę Twoich potrzeb: umówimy wizyty u specjalistów i zorganizujemy niezbędne badania, abyś nie musiał czekać na nie w długich kolejkach. Zaoferujemy również wsparcie zespołu specjalistów, jeśli będziesz chciał uzyskać drugą opinię medyczną. Wiemy, że choroba nowotworowa może być męcząca i może namieszać w codziennym życiu, dlatego także w nim zapewnimy Ci wsparcie. Możesz liczyć na pomoc pielęgniarki, dietetyka, psychologa, a także pomoc w organizacji opieki nad osobami, którymi dotychczas się zajmowałeś (dziećmi, osobami niesamodzielnymi).

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020