Ubezpieczenie dla lekarzy – czym jest OC zawodowe i jaka polisa na życie będzie odpowiednia dla medyka?

Całodobowe dyżury i ogromna odpowiedzialność to tylko ułamek tego, jak wygląda praca medyków. Osoby wykonujące zawody z tak dużym obciążeniem fizycznym i psychicznym powinny wybrać ubezpieczenie, które zapewni realne wsparcie w trudnych sytuacjach. Dla tej grupy zawodowej obowiązkowe jest też OC – sprawdź, czym różni się od polisy na życie.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie to decyzja, która może zaważyć na przyszłości Twoich bliskich. Osoby wykonujące zawody medyczne zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie niosą ze sobą przepracowanie i stres. Jak dobrać ubezpieczenie, którego zakres będzie odpowiadał potrzebom tych grup zawodowych?

Ubezpieczenie lekarza a zabezpieczenie dla bliskich

Młody człowiek rozpoczynający praktykę lekarską do ubezpieczyciela udaje się po OC dla lekarza. Jest to forma polisy, która obejmuje ochroną jego praktykę zawodową. Takie zabezpieczenie jest konieczne dla każdego profesjonalisty, nie tylko dla medyka. Po dopełnieniu tych formalności warto, abyś zapoznał się z ofertą ubezpieczenia indywidualnego, nawet gdy jesteś młodym człowiekiem na początku swojej drogi zawodowej.

O ile OC dla lekarza przenosi finansową odpowiedzialność za ewentualne popełnione błędy podczas wykonywania obowiązków na ubezpieczyciela, o tyle nie chroni w żadnej innej sytuacji. Dlatego niezależnie od posiadania tego obowiązkowego OC wybierz ubezpieczenie, które zapewni Tobie i Twoim bliskim wsparcie w trudnych chwilach. Podstawowa polisa na życie gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku śmierci ubezpieczonego. Suma ubezpieczenia może wynosić nawet milion złotych – jest to kwota, która zostanie wypłacona bliskim po Twojej śmierci. Szacując tę sumę, weź pod uwagę obciążenia kredytowe i przyszłe potrzeby rodziny. Dzięki temu otrzymane wsparcie finansowe pomoże im w spokoju przetrwać pierwszy etap żałoby.

Każde ubezpieczenie na życie możesz rozszerzyć o dodatkowe pakiety. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ płacisz jedną miesięczną składkę za wszystkie umowy. Co więcej, ubezpieczając siebie, możesz objąć ochroną również swoich bliskich – dzieci i współmałżonka. Sprawdź naszą polisę na życie z szerokim zakresem ochrony i dużym wyborem pakietów dodatkowych.

Pakiety dodatkowe – jak dobrać je rozsądnie?

Stres i duży wysiłek fizyczny towarzyszy medykom od pierwszego dnia pracy. Jak wiadomo, te dwa czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Lekarze doskonale zdają sobie sprawę z tych zagrożeń, jednak nie jest to powód, by odejść od łóżek pacjentów czy porzucić pracę w karetce. Wśród pakietów dodatkowych, które możesz wykupić wraz z polisą na życie, znajdziesz kilka propozycji ubezpieczeń na wypadek zachorowania na ciężką chorobę. Pakiet dodatkowy polisy na życie może obejmować zachorowanie na: nowotwór, cukrzycę, ale też zawał czy udar. Są to ubezpieczenia, które zapewniają wypłatę świadczeń na potrzeby kosztownych terapii. Kwoty, które otrzymasz, np. do 900 tys. złotych na walkę z nowotworem, to realne wsparcie. Dzięki niemu możliwe jest podjęcie leczenia za granicą.

Ponadto poważne zachorowanie zawsze jest przyczyną utraty części dochodów. Dotyczy to również lekarzy, których dochód zależy np. od liczby odbytych dyżurów w miesiącu. Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, które gwarantuje wypłatę świadczenia bezpośrednio po otrzymaniu diagnozy, pomoże w utrzymaniu równowagi finansowej rodziny.

Jak wybrać odpowiedni pakiet dodatkowy? Warto, abyś przemyślał, na jakie zachorowania jesteś narażony. Weź pod uwagę uwarunkowania genetyczne oraz prowadzony przez Ciebie tryb życia. Wiedza medyczna będzie tutaj doskonałym narzędziem, które z pewnością pomoże Ci w podjęciu właściwej decyzji. Dodatkowe ubezpieczenia powinieneś dobrać tak, aby odpowiadały realnym potrzebom całej rodziny. Znaczenie mają tutaj nie tylko wykonywana przez Ciebie praca, ale również to, w jaki sposób spędzasz wolny czas. Dla osób aktywnych mamy kompleksowe ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała, które zapewniają wypłatę odszkodowania po wypadkach i kontuzjach doznanych podczas uprawiania wybranych dyscyplin sportowych. Dokładne informacje na ten temat zakresu ochrony ubezpieczeniowej, warunków wypłat czy ewentualnych wyłączeń dla każdej polisy odnajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Zespół Nationale-Nederlanden 11.10.2021