Sylwester w górach. Jak się przygotować do wyjazdu?

Gdzie na sylwestra w góry? Jak przygotować taki wyjazd i spędzić niezapomniane chwile? Sprawdź nasz poradnik i przywieź do domu cudowne wspomnienia.

Marzy Ci się sylwester w górach z kuligiem? Wokół biało, regionalne potrawy i doskonała zabawa w gronie przyjaciół i rodziny. Taki wyjazd to doskonały pomysł, pod warunkiem, że dobrze się do niego przygotujesz.

Każda okazja jest dobra, by pojechać zimą w góry. Witanie Nowego Roku w magicznej atmosferze i z gwarantowanym śniegiem to sposób na przełamanie corocznej rutyny. Jak zorganizować taki wyjazd i o czym pamiętać? Czy sylwester w górach z dziećmi to dobry pomysł?

Sylwester w górach – dokąd pojechać?

Choć Zakopane to naturalne skojarzenie z zimowym wyjazdem w góry, to nie polecamy tej lokalizacji. Na sylwestra do Zakopanego ściągają dziesiątki tysięcy turystów – jest tłoczno i bywa niebezpiecznie. Poza tym ceny są bardzo wysokie. 

Dobrym pomysłem jest poszukanie lokalizacji w mniej uczęszczanych rejonach. Dla miłośników hucznych bali polecamy położone z dala od centrum modnych kurortów hotele. Takie ośrodki organizują wszystko. Wykupujesz pakiet sylwestrowy, który zwykle obejmuje dwu- lub trzydniowy pobyt w ośrodku. W cenę wliczony jest już bal sylwestrowy i wszystkie towarzyszące mu atrakcje. To doskonałe rozwiązanie na sylwester w górach z dziećmi. Często hotele organizują dla małych gości alternatywną imprezę pod okiem sympatycznych animatorek i animatorów. Poza tym po całonocnej zabawie możesz liczyć na pyszne śniadanie i możliwość skorzystania ze strefy SPA dla regeneracji sił. 

Grupom przyjaciół, którzy najlepiej czują się w swoim towarzystwie, polecamy wynajęcie domku w górach. Wiele jest obecnie miejsc, które znajdują się w ustronnych i pięknie położonych lokalizacjach. Zabawę i posiłki musicie zorganizować sobie na własną rękę, ale spędzicie czas tak, jak lubicie najbardziej. 

Jak przygotować się do wyjazdu na sylwestra w góry? 

Trudno znaleźć korzystną cenowo ofertę sylwestrową w grudniu. Dlatego warto zadbać o to wcześniej. Cena będzie przystępniejsza, a wybór miejsc znacznie szerszy niż w ostatniej chwili. Ważny jest również plan wyjazdu – czy możesz liczyć w tym roku na urlop w sylwestra? Jeśli wybierasz się w góry bez pociech, to zadbaj o opiekę dla nich zawczasu – dziadkowie mogą mieć własne plany. 

Jeśli już dokonałeś rezerwacji, to pora pomyśleć o ubezpieczeniu – na wszelki wypadek. Pamiętaj, by skomponować polisę turystyczną tak, aby obejmowała różne formy zimowej rozrywki. Jeśli przy okazji chcesz pojeździć na nartach, zadbaj o wykupienie NNW i OC. 

Polisa turystyczna działa od momentu, gdy wyjedziesz z domu. Co oznacza, że również czas podróży objęty jest ochroną. To ważne, ponieważ nic nie psuje wyjazdu tak jak awaria samochodu po drodze. Dzięki pakietowi Assistance możesz liczyć na pomoc w razie takiego zdarzenia. Wystarczy skontaktować się z nami i wskazać lokalizację, a my pomożemy Ci dotrzeć bezpiecznie do celu. 

Na dobre ubezpieczenie turystyczne w Polsce składa się kilka składników: NNW, OC i Assistance. Dzięki takiemu pakietowi możesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo i finanse nawet podczas podróży zagranicznej. Co więcej, jeśli będziesz musiał skrócić lub odwołać wyjazd z ważnego powodu, zwrócimy Ci poniesione do tej pory koszty. 

Polskie góry znajdują się przy samej granicy – jednak nawet jeśli ją przekroczysz, możesz liczyć na naszą pomoc. Nasze ubezpieczenie działa do 30 km od polskiej granicy. Jednak pamiętaj, że jeśli wybierasz się docelowo do Czech lub na Słowację, to lepszym rozwiązaniem będzie wybór ubezpieczenia turystycznego na podróże zagraniczne

Bardzo ważne jest, aby ubezpieczenie obejmowało wszystkie osoby. Dzieci w takich sytuacjach powinny posiadać polisy OC – dzięki temu wyjazdu nie zepsuje wybita przypadkiem szyba czy zniszczona hotelowa kanapa. Sylwester w górach, dla dwojga, z rodziną czy przyjaciółmi, powinien być okazją do wypoczynku i radosnego powitania Nowego Roku. Z dobrą polisą turystyczną nic nie zniweczy Twoich planów.
 

Zespół Nationale-Nederlanden 23.01.2022