Meble kuchenne i sprzęt AGD – jak wybrać?

Nietuzinkowy design i funkcjonalność to najważniejsze cechy nowoczesnej kuchni. Sprawdź, jak wybrać meble kuchenne i sprzęt AGD, aby to jedno z najważniejszych miejsc w Twoim domu było w pełni bezpieczne.

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jak z pewnością wiesz, jest to idealne miejsce nie tylko do przygotowywania potraw, ale również spotkań towarzyskich i rozmów. Dlatego warto, abyś zadbał o jej wystrój – miłe dla oka wnętrze powinno być również funkcjonalne i bezpieczne.

Meble kuchenne i sprzęt AGD nie muszą być nudne. Projektanci wnętrz przekonują, że podstawowe wyposażenie kuchni może cieszyć oko i zarazem być bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Urządzając to pomieszczenie, zadbaj, aby było ono bezpieczne dla Ciebie i Twoich najbliższych. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Meble kuchenne – czym kierować się przy wyborze?

Nowoczesną kuchnię możesz urządzić na wiele sposobów. Architekci doskonale wiedzą, jak zagospodarować każdą przestrzeń i sprawić, aby była ona funkcjonalna. Podstawowym elementem są meble kuchenne – ich rodzaj, kolor i materiał wykonania nadadzą charakter wnętrzu. Wśród najczęściej wybieranych rozwiązań znajdują się m.in.:

  • regał kuchenny,
  • szafki,
  • półki,
  • stół.

Wiele osób decyduje się na kuchnie modułowe, aby zachować jednolity styl. Coraz większą popularnością cieszy się wyspa kuchenna – ten prostokątny blat umieszczony w centrum pomieszczenia łączy w sobie wiele funkcji. Jest świetnym miejscem do przygotowania potraw, zmywania po posiłkach, ale może też zastąpić stół kuchenny. W pomieszczeniach o niestandardowej powierzchni najlepiej sprawdzą się kuchnie na wymiar.
Już od samego początku możesz tworzyć bezpieczną kuchnię dla dzieci – zabezpieczenia szuflad, osłonki na narożniki szafek czy gumowe pokrowce na noże to tylko kilka sposobów, aby poskromić ciekawość najmłodszych.

Zob. też: Zabezpieczenia do szafek i szuflad

Najlepszy sprzęt AGD dla Twojej kuchni

Jeśli zastanawiasz się, jaki sprzęt AGD do kuchni wybrać, postaw na wysoką jakość i funkcjonalność. Piekarnik z kuchenką, lodówka, zmywarka i okap to podstawowe wyposażenie. Wielu miłośników gotowania dodaje do niego małe AGD, takie jak np.: kuchenka mikrofalowa, roboty kuchenne czy opiekacze. Ważne jest też, aby każdy z tych elementów spełniał standardy bezpieczeństwa i był odpowiednio zabezpieczony przed dziećmi.

Większość urządzeń kuchennych posiada blokady, które utrudniają dzieciom ich niebezpieczne eksperymenty, jednak oprócz tego zadbaj o dodatkowe zabezpieczenia. Blokada drzwiczek piekarnika i zmywarki może uchronić dziecko przed poparzeniem, a kuchnię przed powodzią. Możesz także zamontować osłonę na kuchenkę, która utrudni maluchowi dostęp do rozgrzanej płyty grzewczej lub palników gazowych. Niestety, nie każdej sytuacji dasz radę uniknąć. Doskonale o tym wiemy i dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie niejeden plan awaryjny.

Bezpieczna kuchnia – jak możesz to zrobić?

Bezpieczna kuchnia to Twój cel. Jednak nawet wysokiej klasy sprzęt i sprawne systemy zabezpieczeń nie są w stanie w pełni uchronić Cię przed nieszczęśliwymi wypadkami. Sprzęt AGD i meble kuchenne mogą ulec zniszczeniu na skutek pożaru lub zwarcia spowodowanego uderzeniem pioruna podczas burzy. W takiej sytuacji może uratować Cię nasze ubezpieczenie domu i ważnych rzeczy, które gwarantuje naprawę zniszczeń oraz pomoc finansową. Jak sama nazwa wskazuje, możesz ubezpieczyć nie tylko mieszkanie, ale również znajdujące się w nim cenne sprzęty. Wesprzemy Cię nawet wtedy, gdy pożar został spowodowany przez Twoje roztargnienie.

Podpowiadamy również, jak zadbać o bezpieczeństwo Twoich najbliższych. Kreatywność Twojego dziecka z pewnością nie zna granic i – mimo Twojego wysiłku wychowawczego – jego szalone pomysły mogą skończyć się bolesnym oparzeniem. Ubezpieczenie dziecka pomoże złagodzić tego skutki. W zależności od wybranego pakietu (do wyboru masz Standard, Optimum i Premium), wypłacimy Ci świadczenie w wysokości 3 lub 6 tysięcy złotych. Jeśli obawiasz się, że ewentualne obrażenia mogą być poważniejsze, możesz poszerzyć pakiet o opiekę medyczną lub opiekę po wypadku i mieć zapewnione m.in.:

  • konsultacje z najlepszymi specjalistami,
  • badania dodatkowe,
  • zabiegi rehabilitacyjne.

Zobacz też: Zabezpieczenia do szafek i szuflad

Zespół Nationale-Nederlanden 13.04.2020