Dobra polisa na życie nie wymaga płacenia wysokiej składki

Błędnym jest twierdzenie, że polisa na życie musi być droga, aby zapewniała realną ochronę bliskich po Twojej śmierci. Składka w rozsądnej wysokości absolutnie wystarczy, nawet jeśli zaciągnąłeś kredyt hipoteczny.

Posiadanie polisy na życie to oznaka dojrzałości i odpowiedzialności. To dobrze, że interesujesz się tym tematem – oznacza to, że zależy Ci na Twoich bliskich.

Wysokość składki polisy na życie jest kwestią indywidualną. Sam najlepiej wiesz, jakie są potrzeby Twojej rodziny i jaka kwota może ich zabezpieczyć w momencie, gdyby Ciebie zabrakło. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretną składkę, powinieneś dowiedzieć się, na czym polega takie ubezpieczenie i na jakie opcje dodatkowe możesz liczyć.

Ubezpieczenie na życie – czym jest i co powinno zawierać?

Polisa na życie ma przede wszystkim na celu wsparcie finansowe dla Twoich bliskich po Twojej śmierci. Zatem suma ubezpieczenia, czyli kwota widniejąca w umowie, zostanie im wypłacona, kiedy Ciebie zabraknie. To oczywiście tylko podstawa – dobierając odpowiednie dla swojej sytuacji pakiety, możesz zyskać znacznie większy zakres ochrony, bowiem to od Ciebie zależy, jak skomponowane będzie Twoje indywidualne ubezpieczenie na życie.

Wykupienie polisy na życie jest konieczne, kiedy zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Wówczas suma ubezpieczenia powinna pokrywać spłatę tego zobowiązania. Dzięki temu Twoja rodzina będzie finansowo zabezpieczona, nawet jeśli Ciebie zabraknie.

Polisa na życie może służyć również temu, aby zabezpieczyć siebie i bliskich na wypadek różnych wypadków losowych. Zakres ochrony można również rozszerzyć o dodatkowe umowy, np. ubezpieczenie na wypadek utraty zdolności do pracy. Wówczas możesz liczyć na wypłatę świadczenia w postaci renty, która zapewni Wam płynność finansową w okresie, kiedy Ty z przyczyn zdrowotnych nie będziesz mógł zarabiać.

Polisa ubezpieczeniowa może obejmować również Twoich bliskich – dzieci i współmałżonka. Jedną umową ubezpieczenia możesz objąć całą Twoją rodzinę (do 10 osób). Naturalnie zakres każdej z polis będzie adekwatny do indywidualnych potrzeb każdego członka rodziny.

Są również takie produkty, które łączą w sobie zabezpieczenie na wypadek śmierci i utraty zdolności do pracy z inwestowaniem na przyszłość. Możesz zatem, opłacając składkę, również inwestować i oszczędzać kapitał na emeryturę.

Zakres ochrony może być więc naprawdę bardzo szeroki – wystarczy dobrać odpowiednio skomponowaną polisę na życie.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na życie?

Wysokość składki ubezpieczenia na życie uzależniona jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wiek ubezpieczonego – naturalnie, im osoba starsza, tym składka będzie wyższa. Nigdy nie jesteś za młody na to, aby poważnie myśleć o przyszłości.

Warto, abyś podpisał umowę na dłuższy okres czasu – wówczas składka będzie niższa.

Składka obliczona w oparciu o Wasze realne potrzeby nie obciąży domowego budżetu, a z pewnością pozwoli spokojnie patrzeć w przyszłość.

Szczegóły pakietów, dzięki którym ubezpieczenia na życie będzie indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb i przykładowe wyliczenie składek znajdziesz również na specjalnie przygotowanych stronach:

Zespół Nationale-Nederlanden 22.02.2021