Jakie są rodzaje ubezpieczeń? Kiedy wykupić?

Oferta produktów ubezpieczeniowych jest bardzo szeroka i stale rozbudowywana. Sprawdź, jakie rodzaje ubezpieczeń wybrać dla siebie.

Zapoznaj się z aktualną ofertą firm ubezpieczeniowych i zorientuj się, jakie rodzaje ubezpieczeń mogą Ci się przydać. Nawet za kilka złotych dziennie możesz zapewnić sobie ochronę ubezpieczeniową.

Ubezpieczenia na życie i majątkowe

Ubezpieczenia dzieli się na dwie grupy – ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia majątkowe. Do pierwszej grupy zaliczają się przede wszystkim polisy, które pozwolą Ci zabezpieczyć najbliższych na wypadek Twojej śmierci. Do tej kategorii należą również ubezpieczenia, które pozwalają oszczędzać środki na przyszłość. Znacznie szerszą kategorię tworzą ubezpieczenia majątkowe, które zabezpieczają Cię przed finansowymi konsekwencjami szkód wyrządzonych w majątku własnym, jak i osób trzecich (odpowiedzialność cywilna). W tej grupie są też prywatne ubezpieczenia zdrowotne, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków.

Rodzaje ubezpieczeń, które mogą Ci się przydać

Do tego, że warto się ubezpieczyć, nie będziemy Cię przekonywać, bo z pewnością dobrze o tym wiesz. Sprawdź, jakie masz możliwości i jakie wsparcie możesz sobie zapewnić, wykupując u nas polisę!

Jeśli jesteś zatrudniony na etacie, prawdopodobnie masz możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego. Często składki płaci pracodawca, a kwoty świadczeń są wysokie, jednak tego typu ubezpieczenia skonstruowane są w taki sposób, aby spełniać oczekiwania jak największej liczby osób. Między innymi dlatego powinieneś rozważyć wykupienie prywatnego ubezpieczenia na życie. Innym ciekawym produktem, często przynajmniej w części finansowanym przez pracodawcę, jest prywatna polisa zdrowotna (pakiet medyczny).

Zadbałeś już o zabezpieczenie swoje i najbliższych? Świetnie! Możesz zatem przejść do kolejnej kategorii, czyli ubezpieczeń chroniących Twój majątek. Dom jest Twoim schronieniem i azylem, więc powinieneś zatroszczyć się o odpowiednie jego zabezpieczenie. Pomoże Ci w tym ubezpieczenie domu lub mieszkania, które może być oferowane jest z pakietem assistance. Co oferuje taki pakiet? Np. pomoc fachowców w przypadku awarii pralki czy komputera. Sprawdź naszą ofertę ubezpieczenia domu lub mieszkania i dowiedz się, jakie wsparcie zapewniamy Ci standardowo i jakie masz możliwości jego rozszerzenia.

Lubisz weekendowe wypady albo planujesz podróż życia? Wykup ubezpieczenie turystyczne, które jest niezbędne podczas wyjazdu poza granice kraju i przydatne podczas wycieczek po Polsce (tym bardziej, że jego częścią jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, na wypadek jeśli nieumyślnie wyrządzisz krzywdę komuś innemu). W jego ramach zapewnimy Ci pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego i zapewnimy w wielu sytuacjach, które mogą Cię spotkać na wyjeździe. Sprawdź warunki ubezpieczenia turystycznego i dowiedz się, jak będziemy mogli Ci pomóc.

Jeśli uprawiasz sporty i prowadzisz aktywny tryb życia, zdecyduj się na ubezpieczenie NNW dla sportowców.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką i niezwykle elastyczną ofertę ubezpieczeniową obejmującą powyższe ubezpieczenia, a także wiele innych, w tym dodatkowych pakietów i opcji, dzięki którym zabezpieczysz się kompleksowo na różne wypadki. Sprawdź, wybierz interesujący Cię produkt, dostosuj go do swoich potrzeb i ciesz się spokojem i bezpieczeństwem.

Zobacz też: OWU – na co powinieneś zwrócić uwagę, czytając ogólne warunki ubezpieczenia?

Zespół Nationale-Nederlanden 19.05.2020