Jazda na rowerze – zadbaj o dobrą formę i bezpieczeństwo

Jazda na rowerze to jedna z najprostszych form aktywności, która pomoże Ci zachować doskonałą kondycję i szczupłą sylwetkę. Zadbaj o to, aby jazda była bezpieczna dla Ciebie i Twoich bliskich.

Jazda na rowerze może przynieść zdumiewające efekty. Niższa waga, lepsza kondycja, wzorowe wyniki badań – to tylko niektóre zalety uprawiania tej popularnej dyscypliny sportu. Jednak czasami – mimo zachowania wszystkich standardów bezpieczeństwa – może przydarzyć się niespodziewany wypadek. Opracuj plan awaryjny i zabezpiecz się przed negatywnymi skutkami przykrych zdarzeń.

Jazda na rowerze – co daje regularne jej uprawianie?

Codzienna jazda na rowerze to bez wątpienia milowy krok w stronę doskonałej kondycji i zdrowia. Ten sport możesz uprawiać w każdym wieku i tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz jazdę rekreacyjną, czy bardziej wyczynową formę, taką jak kolarstwo szosowe lub przełajowe. Nie ma wątpliwości, że każdy z tych wariantów niesie ze sobą ogromne korzyści dla ciała i ducha. Oto niektóre z nich:

  • utrata zbędnych kilogramów,

  • modelowanie sylwetki i rozwój mięśni (ud, łydek, pośladków, brzucha),

  • zwiększona wydolność organizmu,

  • mniejsze ryzyko chorób cywilizacyjnych (nadciśnienie tętnicze, otyłość, udar itd.),

  • duża dawka endorfin, czyli tzw. „hormonów szczęścia”.

Jeśli zdecydujesz się na dojeżdżanie na rowerze do pracy w sezonie wiosennym i letnim, możesz również zaoszczędzić na biletach komunikacji miejskiej czy kosztach paliwa. Rower jest sprzętem, który wymaga regularnego serwisowania, jednak jego utrzymanie nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Jazda rowerem w nocy? Zadbaj o bezpieczeństwo

Miłośnicy rowerowych przejażdżek nie zniechęcają się trudnymi warunkami ani późną porą. Aby jazda na dwóch kółkach była komfortowa i bezpieczna, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby być widocznym na drodze. Koniecznym elementem Twojego wyposażenia są odblaski (na rowerze i ubraniach), dzięki którym kierowcy aut mogą zobaczyć Cię z dużej odległości. Im więcej świecących elementów, tym lepiej!
Bez wątpienia przydadzą Ci się też podręczne akcesoria do naprawy sprzętu, dzięki którym żadna sytuacja kryzysowa nie będzie straszna. Z kolei dobre zabezpieczenie roweru pomoże Ci uniknąć kradzieży, a dzięki aktywnemu i naładowanemu telefonowi komórkowemu szybko wezwiesz pomoc w każdej sytuacji. Bezpieczeństwo na drodze podczas jazdy rowerowej to podstawa, jednak nieszczęśliwy wypadek może spotkać każdego.

Nieszczęśliwy wypadek lub kontuzja? Dopasuj ubezpieczenie do swoich potrzeb

Jako aktywny rowerzysta jesteś narażony na różnego rodzaju kontuzje. Zwichnięta noga, naciągnięty mięsień, zerwane więzadło – to tylko kilka urazów, które mogą Ci się przytrafić. Doskonale wiemy, że czasem profilaktyka zawodzi i nie da się uniknąć wywrotek lub wypadków komunikacyjnych. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ubezpieczenie na wszelki wypadek, czyli ubezpieczenie NNWzapewniające wypłatę świadczenia w przypadku zwichnięcia lub złamania, które może przydarzyć się każdemu rowerzyście.

W zależności od wysokości składki, możemy Ci wypłacić nawet 15 tysięcy złotych – dodatkowe pieniądze będziesz mógł wykorzystać na prywatne leczenie lub lżejszy gips. Zdajemy sobie sprawę, że chcesz szybko wrócić do pełnej sprawności, aby nadal cieszyć się swoją pasją. Możesz więc skorzystać z dodatkowego Pakietu Ortopeda, w ramach którego zorganizujemy dla Ciebie i opłacimy:

  • konsultacje u specjalistów,

  • dodatkowe badania (np. tomografia komputerowa),

  • zabiegi rehabilitacyjne (np. krioterapię, elektroterapię, hydroterapię).

Jeśli zainwestowałeś w profesjonalny rower i trzymasz go w garażu lub innym przydomowym pomieszczeniu, możesz zabezpieczyć go w ramach ubezpieczenia domu i ważnych rzeczy. Nie oferujemy umów dotyczących samego sprzętu sportowego, jednak z przyjemnością rozszerzymy Twój pakiet ubezpieczenia nieruchomości o inne cenne rzeczy, które znajdują się na terenie posesji. Dzięki temu będziesz mógł spać spokojnie i mieć pewność, że otrzymasz pieniądze w razie ich uszkodzenia lub kradzieży.

Zobacz też: Uszczerbek na zdrowiu - co to jest?

Zobacz też: Czy w ciąży można podróżować i jeździć na rowerze?

Zobacz też: Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze

Zespół Nationale-Nederlanden 01.03.2020