Jazda konna a ubezpieczenie – po jaką polisę sięgnąć?

Choć jazda konna to wspaniała aktywność, wiąże się z ryzykiem urazu. Sprawdź, jak i dlaczego warto się ubezpieczyć, uprawiając ten popularny sport.

Jazda konna to pasja pozwalająca nie tylko na kontakt ze zwierzęciem, ale też z przyrodą. Z roku na rok popularność tego sportu w Polsce stale rośnie. Jeśli Ty lub Twoje dziecko chcecie zacząć go uprawiać, warto, abyś przemyślał to również pod kątem ubezpieczenia.

Jazda konna – dlaczego warto mieć ubezpieczenie?

Jazda konna to piękny sport, ale może okazać się kontuzjogenna. Powinieneś więc zabezpieczyć się na wypadek niepożądanych zdarzeń. Najlepiej, jeśli rozszerzysz swoją polisę na życie o dodatkowe pakiety. Może nim być ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego lub operacji w wyniku choroby lub wypadku. Dzięki niemu, w przypadku gdy trafisz do szpitala po upadku z konia, otrzymasz wsparcie finansowe, które zrekompensuje Ci utracone dochody. 
Na wypłatę środków możesz liczyć w przypadku, gdy Twój pobyt w szpitalu potrwa co najmniej dwa dni.
Ponadto zapewnimy Ci opiekę, jeśli wciąż będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia, jakim jest program zdrowotny – konieczne świadczenia zostaną dobrane indywidualnie. Możesz liczyć na wypłatę gotówki lub konkretny wachlarz usług. Dodatkowo ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu w wyniku choroby lub wypadku połączone jest z polisą na życie. Oznacza to, że Twoja rodzina otrzyma wsparcie finansowe w sytuacji, gdy Ciebie zabraknie.

Jazda konna a ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała

Inną opcją, z której możesz skorzystać, jest ubezpieczenie na wypadek uszkodzenia ciała. Jeśli podczas jazdy niefortunnie spadniesz z konia i np. złamiesz nogę, w ramach naszej polisy będziesz mógł liczyć na wypłatę pieniędzy, które przydadzą się choćby na prywatne leczenie. Jeśli natomiast uraz będzie poważniejszy i konieczna będzie operacja, a następnie rehabilitacja, wypłacimy Ci pieniądze, które będziesz mógł wykorzystać na wydatki związane ze skutkami wypadku, takimi jak sprzęt rehabilitacyjny czy przystosowanie Twojego mieszkania.
Dodatkowo możesz skorzystać z pakietu Ortopeda, który będzie pomocny, jeśli dojdzie do powikłań po złamaniu lub zwichnięciu – wówczas zorganizujemy i zapłacimy za łatwo dostępne wizyty i konsultacje u specjalistów, badania diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa, czy konieczną terapię, tak abyś jak najszybciej powrócił do formy.
Podejmując decyzję, weź pod uwagę, jak bardzo jest to dla Ciebie ryzykowny sport. Składka za ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego lub operacji zależy od wybranej sumy ubezpieczenia. Pamiętaj jednak, że na jej wysokość mogą mieć wpływ takie czynniki, jak Twój zawód, uprawiane sporty czy hobby. Warto zaznaczyć, że wymienione polisy możesz wykupić jedynie jako pozycje dodatkowe do naszego ubezpieczenia na życie.

Jazda konna na wyjeździe

Jeśli jazda konna ma być tylko jednorazową przygodą podczas wyjazdu, a mimo wszystko obawiasz się jej skutków, proponujemy Ci nasze ubezpieczenie turystyczne w Polsce, w ramach którego, w razie potrzeby, zapewnimy Ci wizytę u lekarza w miejscu zakwaterowania, dowieziemy lekarstwa, zapewnimy opiekę dla dziecka, transport medyczny do szpitala lub placówki medycznej. Ponadto możesz liczyć na pomoc finansową, gdy uszkodzisz się wskutek nieszczęśliwego wypadku.
Jazda konna może okazać się sportem równie interesującym, co ryzykownym. Warto więc, abyś zabezpieczył się zarówno na wypadek hospitalizacji, jak i uszkodzenia ciała. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się o następstwa niespodziewanych, nieszczęśliwych zdarzeń.
 

Zespół Nationale-Nederlanden 23.01.2022